Prancūzų soul muzikos diva Imany istoriją apie Lietuvą pasakoja visuose koncertuose

Imany / Barron Claiborne nuotr.
Ugnė Martusevičiūtė
Šaltinis: Žmonės
AA

Lietuvoje pamėgta atlikėja Imany sužavėjo pasaulį prieš dešimt metų, išleidusi albumą „The Shape Of A Broken Heart“, kuriame galima išgirsti ir jos hitą „You Will Never Know“. Gruodžio 2 ir 3 dienomis ji trečią kartą lankysis mūsų šalyje. Besiruošdama koncertui, prancūzų soul muzikos diva tituluojama atlikėja nuotoliniu būdu apsilankė 15min studijoje ir papasakojo apie savo šou bei prisiminė ankstesnius pasirodymus Lietuvoje.

Užburianti, meilės kupina sąjunga tarp gilaus Imany balso tembro ir aštuonių violončelių – taip būtų galima apibūdinti naują atlikėjos šou „Voodoo Cello“, kurį ji pristatys šių metų gruodžio 2 d. Vilniuje ir gruodžio 3 d. Palangoje. Pasaulinį pripažinimą pelniusi soulo žvaigždė atliks į muzikos istoriją įėjusius „Radiohead“, Donna Summer, Hozier, Bob Marley ir kitų atlikėjų hitus.

15min studijoje vykusiame interviu Imany atskleidė, kad violončelė yra jos mėgstamiausias instrumentas. „Mėgstu sakyti, kad tikriausiai praeitame gyvenime pati buvau violončelininkė“, – šypsodamasi kalbėjo dainininkė.

Atlikėja Imany / Eugenio Recuenco nuotr.

Pagrindinė muzikantės idėja buvo pasirodyti su aštuoniomis violončelėmis, nes jų labai daug ir pakanka pajusti skambesį.

„Norime violončelėmis atlikti pop stiliaus muziką. Turime paaiškinti klausytojams, kad tai nebus nuobodus klasikinis koncertas, kur aštuoni violončelininkai groja atsisėdę ir aš dainuoju kaip operos dainininkė tarp jų, viduryje. Taip nebus. Bus popsas, naudosime violončeles ir kaip būgnus, ir kaip elektrines gitaras. Su jomis visiškai įmanoma tai padaryti, – 15min studijoje apie būsimą koncertą Lietuvoje kalbėjo Imany. – Būdas, kurį mes naudojame grodami, yra labai laisvas. Aš atėjau iš popmuzikos, ne iš klasikinės, todėl svarbu, kad klausytojai suprastų, jog bus smagu, ir juos tikrai nustebins labiau nei ankstesni pasirodymai Lietuvoje.“

„Voodoo Cello“ albumas yra kitų muzikantų atliekamų dainų rinkinys. Imany teigė, kad taip tarsi norėjo atiduoti duoklę tiems, kurie ją pavertė tuo, kas yra dabar.

„Kelios dainos yra mano mėgstamiausios iš vaikystės, kitos – labai geros, kurias suradau būdama jau suaugusi. Jos daug pasako apie mane, gal net daugiau nei tos, kurias parašiau pati. Kūrinys turi turėti gerus žodžius, melodiją ir tikti mano balsui“, – 15min studijoje sakė pašnekovė.

Imany / Barron Claiborne nuotr.

Paaiškėjo, kad Lietuva yra palikusi gilų pėdsaką Imany atmintyje. Stovėdama ant scenos mūsų šalyje, ji suvokė labai svarbų dalyką apie žmones.

„Prisimenu labai daug dalykų iš koncertų Lietuvoje. Pirmas dalykas, kuris ateina į galvą, yra gamta. Daug žalumos ir miškų, buvau nustebinta. Manau, kad jums gera čia gyventi.

Be to, atsimenu, kokie mandagūs buvo žmonės. Ir kokie fiziškai skirtingi nuo prancūzų. Buvo gera pamoka, kai dainavau pirmąjį koncertą Lietuvoje ir visi buvo tokie aukšti, šviesios spalvos plaukų.

Visiems pasakoju šią istoriją koncertuose. Taigi, Lietuva visada su manimi, ant scenos.

Čia supratau, kad net ir jeigu mes atrodome skirtingai, turime kitokį gyvenimo būdą, tradicijas, kalbą ir panašiai, daug dalykų, dėl kurių galime nebūti tokie patys, bet vis dėlto esame tokie patys. Dainuojame tas pačias dainas, judame taip, kaip italai ar prancūzai, todėl reiškia, kad visgi yra daugiau mus jungiančių nei skiriančių dalykų.

Mes esame vienas, nors ir nesame vienodi. Nesame vienodi, bet esame kaip vienas. Supratau tai Lietuvoje“, – atskleidė Imany.

Atlikėja linkėjo savo klausytojams pajusti meilę, kurią ji įdėjo į šį projektą. Tiesa, koncerto metu violončelininkai ne tik gros, bet ir šoks, bėgios ir bus atsistoję.

„Noriu parodyti, kad nėra jokių ribų mūsų kūrybiškumui. Net ir šis instrumentas, kuriuo dažniausiai grojama atsisėdus. Nėra jokių taisyklių. Muzikantai turi išmokti naujų būdų groti. Tai tapo revoliucija jų viduje ir mumyse.

Žinutė yra tokia – kas atsitinka, kai atsikeliate nuo savo kėdės? Kas atsitinka, kai išsilaisvinate nuo dalykų, kuriuos privalote atlikti ir pradedate daryti tai, ką norisi?“ – pokalbį 15min studijoje baigė atlikėja Imany iš Prancūzijos.

Ji pridėjo, kad viešėdama Palangoje tikisi pasivaikščioti pajūriu, nes labai myli žiemą.

Pokalbis su atlikėja 15min studijoje:

Vilniuje – prancūzų soul muzikos divos Imany koncertas (19 nuotr.)
+13
Skaitykite daugiau