Prasidėjo „Granatos Live“: muzikos žvaigždžių įgeidžiai ir minia festivalininkų Rumšiškėse

Festivalis „Granatos Live“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Festivalis „Granatos Live“ / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.
Kristina Kučinskaitė
Šaltinis: Žmonės
2022-08-05 18:00
AA

Ketvirtadienio vakarą tūkstančiai žmonių pradėjo rinktis į Lietuvos liaudies buities muziejų Rumšiškėse, kur prasidėjo aštuntasis muzikos festivalis „Granatos Live“. Iki pat sekmadienio vyksiančiame festivalyje geros muzikos ir veiklos netrūks – septyniose scenose ir muzikos erdvėse suplanuota beveik 80 užsienio ir Lietuvos atlikėjų bei grupių pasirodymų.

Į didžiausią muzikos festivalį Lietuvoje ketvirtadienio vakarą suplūdo tūkstantinė minia. Tradiciškai „Granatos Live“ gali didžiuosis ne tik publikos dėmesiu, bet ir scenoje pasirodančių atlikėjų vardais bei pasiekimais.

Ne išimtis ir šie metai – Anne-Marie, Sam Feldt, Zara Larsson, Jonas Blue. Visi jie – pasaulinių hitų atlikėjai ar autoriai, kurių balsai bei darbai suka milijonus peržiūrų ir perklausų radijo stotyse, muzikos platformuose, „Youtube“ kanale. Neretai šlovės pasiekusieji savo reikalavimais būna negailestingi koncertų organizatoriams.

Anne-Marie / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

„Bet laikai jau tikrai pasikeitė. Havajų šaltinių vanduo šiuolaikinėms garsenybėms tikrai nebeaktualus“, – su šypsena portalui Žmonės.lt pasakojo festivalio „Granatos Live“ atstovė Goda Deksnytė.

Anot jos, dar prieš karantiną garsūs muzikos pasaulio atstovai atsigręžė į sveikatai palankesnį maistą ir gėrimus. Normalu tapo į pageidavimų sąrašą įtraukti vaisius, šviežius ir kokybiškus, ekologiškus produktus be gliuteno ar laktozės, natūralias sultis, fermentuotą arbatą.

„Vakarėliai ir naktinėjimas tampa nebeaktualūs. Sveika mityba, tausojantis gyvenimo būdas – tai irgi suderinama su žvaigždžių gyvenimu“, – portalui Žmonės.lt patikino pašnekovė.

Iš visų, propaguojančiųjų naująsias vertybes, kiek ryškiau išsiskyrė penktadienį nuo vidurnakčio į savo rankas „Granatos Live“ vairą perimsiantis olandų didžėjus, prodiuseris ir atlikėjas Sam Feldt, papasakojęs apie savo santykį su tvariu gyvenimo būdu. Jam ekologija, darna su gamta, savęs priežiūra yra ne šiaip skambūs šūkiai, o gyvenimo būdas.

Sam Feldt / Asmeninė nuotr.

Kaip ir dauguma muzikos pasaulio žvaigždžių, Sam Feldt, kurio tikrasis vardas – Sammy Boeddha Renders, muzikuoti pradėjo dar vaikystėje – muzikanto ir prisiekusios festivalių fanės šeimoje augusį vaikiną muzika supo nuolatos. Muzikos pamokas pradėjusį lankyti jaunuolį gana greitai sužavėjo mintis kurti savo muziką, o ne groti pagal natas ir tai, kas ankstyvoje paauglystėje buvo tik hobis, šiandien yra pasaulinio populiarumo susilaukianti muzika.

2015-aisiais pasirašęs sutartį su „Spinnin’ Records“ ir pasivadinęs „Feldt“ pseudonimu Samas su savo išskirtinai geros nuotaikos skambesiu įsiveržė į tarptautinę sceną ir sukėlė čia ne vieną bangą. Itin populiarūs singlai „Post Malone“, „Show Me Love“ ir „Summer On You“, debiutinis net 24 kūrinių, skirtų kiekvienai paros valandai, albumas „Sunrise to Sunset“, po jo pasirodęs remiksų albumas „After the Sunset“ netruko įtvirtinti Samo, kaip labai stipraus muzikos kūrėjo ir prodiuserio statusą.

Muzikos festivalis „Granatos Live 2022“ Rumšiškėse / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Masked Wolf / Teodoro Biliūno / BNS nuotr.

Penktadienį pirmasis į pagrindinę festivalio sceną lipo atlikėjas Free Finga, o po jo „Granatos Live“ dalyviai turėjo progą pirmą kartą Lietuvoje išvysti australų reperį Masked Wolf.

Vakarui įpusėjus didžiojoje scenoje pasirodė Jessica Shy, Justinas Jarutis, Donatas Montvydas, o po jo įvyko vienas laukiamiausių „Granatos Live 2022“ pasirodymų – Rumšiškes užliejo britų popžvaigždės Anne-Marie hitai. Po vidurnakčio pagrindinėje scenoje – Nyderlandų didžėjus Sam Feldt.

Fotogalerija:

Muzikos festivalis „Granatos Live 2022“ pirmoji diena (169 nuotr.)
+163

Šeštadienį nuo ryto festivalio dalyvių lauks aibė linksmų aktyvių pramogų ir sporto turnyrų, 13 val. vyks „Kitokie pasikalbėjimai“ su Mantu Katleriu ir Emiliu Jokūbu. Vakare didžiąją sceną atidarys Monika Linkytė, po jos pasirodys grupė „Jauti“, Vaidas Baumila, GJan, „Beissoul & Einius“ bei pasaulinės pop muzikos žvaigždės Becky Hill ir Zara Larsson. Vakarą didžiojoje „Granatos Live“ scenoje vainikuos britų DJ Jonas Blue ir veiksmas vėl persikels į kitas festivalio scenas bei muzikos erdves.