Prasidėjo „Vilnius Mama Jazz“: koncertuoti atvyko žymusis saksofonininkas Andy Sheppardas

Prasidėjo „Vilnius Mama Jazz“ / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
AA

Ketvirtadienio vakarą Lietuvos Rusų dramos teatre septyniolikta kartą prasidėjo tarptautinis džiazo festivalis „Vilnius Mama Jazz“, vyksintis lapkričio 15-18 dienomis. Šiemet spalvingą ir jokių stiliaus rėmų nevaržomą festivalio programos įvairovę vienija trys esminiai veiksniai: muzikos kokybė, originalumas ir aktualumas. Į atidarymo koncertą su žymiuoju saksofonininku Andy Sheppardu susirinko pilna salė žiūrovų.

Pirmasis „Vilnius Mama Jazz“ festivalio svečias Andy Sheppardas į Vilnių atskrido vėlų trečiadienio vakarą. Pusę žemės rutulio išmaišęs saksofonininkas ir kompozitorius Lietuvoje vieši pirmą kartą, tačiau prisimena, kad sykį koncertas buvo jau beveik suplanuotas. Tiesa, išsyk prisipažįsta – apie Lietuvos džiazo atlikėjus nėra girdėjęs, tačiau neatmeta galimybės rasti čia naujų scenos partnerių.

„Niekas iš šio pasaulio neišeis gyvas, taigi gyvenkime ir mėgaukimės tuo“, – sako pirmasis „Vilnius Mama Jazz“ svečias.

Prasidėjo „Vilnius Mama Jazz“ / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Man regis, šiame festivalyje prieš aštuonerius metus pasirodė mano gitaristas Eivindas Aarsetas. Tuo metu turėjau koncertus Azorų salyne, Atlanto vandenyne ir negalėjau prisijugti. Tačiau artimiausias šio regiono miestas, kuriame koncertavau – Minskas“, – pirmaisiais įspūdžiais dalinasi A. Sheppardas.

Keturis dešimtmečius profesionaliai muzikuojantis A.Sheppardas džiazo istorikų išskiriamas kaip pavyzdinė išimtis. Saksofonininkas ir kompozitorius – pripažintas visame pasaulyje, pelnęs daugybę apdovanojimų, kūręs muziką ir bigbendams, ir kameriniams orkestrams, ir televizijai, koncertavęs su ryškiausiomis planetos žvaigždėmis ir toliau stebinantis savo neišsemiama fantazija.

Prasidėjo „Vilnius Mama Jazz“ / Gretos Skaraitienės/Žmonės.lt nuotr.

„Mano paskutinis turas vyko Pietų Korėjoje, Seule. Aš nuolat keliauju po Europą, Skandinavijos šalis. Kelionės yra muzikanto darbo dalis, įrankis. Taip pat mano žemėlapyje – Pietų Amerika, Afrika, Japonija. Nebuvau tik Kinijoje“, - pasakoja A. Sheppardas. Gimęs Didžiojoje Britanijoje, muzikas ilgus metus gyveno Paryžiuje, dabar savo namais vadina Lisaboną.

Šiandien jo karjeroje – daugiau nei 350 kūrinių, nesuskaičiuojama gausybė pasirodymų ir albumų su kitomis muzikos pasaulio garsenybėmis (vien su legendine pianiste ir kompozitore Carla Bley Andy įrašė keliolika plokštelių).

Elegantišką, minimalistinę, įvairiai publikai prieinamą, tačiau didelį idėjų krūvį nešančią muziką grojantis A.Sheppardas Vilniuje pasirodys su muzikantais iš Norvegijos – pianisto Espeno Erikseno trio, susibūrusiu prieš 11 metų.

„Prieš kelerius metus teko klausytis, kaip jie groja Bergene, Norvegijoje, nebuvau apie juos nieko girdėjęs, bet pamaniau – kokia nuostabi muzika, norėčiau su jais groti”, - sako Andy.

Nuo 2010-ųjų tris albumus išleidęs kolektyvas jau yra koncertavęs 16 valstybių – Lietuva šį sąrašą dar padidins. Melodingą, lyrišką, „nuogą“ muziką grojanti grupė puikiai dera prie Andy Sheppardo požiūrio – „mažiau yra daugiau“.

Prasidėjo „Vilnius Mama Jazz“ (25 nuotr.)
+19
Skaitykite daugiau