Prasmingame žygyje su šeima dalyvavusi L.Asadauskaitė: „Norėtųsi, kad visi vaikai turėtų namus“

Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė su šeima / Mindaugo Mikulėno nuotr.
Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė su šeima / Mindaugo Mikulėno nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
A
A

„Norėtųsi, kad visi vaikai turėtų namus, kur galėtų prisiglausti ir būti mylimi. Dalyvauju tokiose gražiose iniciatyvose, kad atkreipti visuomenės dėmesį į vaikų globą“, – sakė saulėtą sekmadienį į 10 km. žygį „Vaikai yra vaikai“ prie sostinės Tapelių ežero atvykusi olimpinė ir pasaulio čempionė, penkiakovininkė Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė.

Kartu su vyru Andrejumi, dukra Adriana ir augintiniu Marseliu jie žygiavo vaizdingu maršrutu, kuris driekiasi net palei 5 ežerus. Į simbolinį žygį pakvietė globos centrus visoje Lietuvoje vienijantis tinklas „Vaikai yra vaikai“ kartu su Valstybės vaiko teisių apsaugos ir įvaikinimo tarnyba bei „TrenkTuro“ komanda. Į žygį susirinko tiek pavieniai asmenys, tiek šeimos su vaikais, kurie buvo pasiryžę įveikti 10 km trasą.

Žygis simboliškai pradėjo Vaikų globos savaitę, kuri visoje Lietuvoje vyks birželio 27-liepos 3 dienomis iki pirmąjį liepos sekmadienį minimos Globėjų dienos. Vaikų globos savaitės metu vyks įvairios konferencijos, iškylos ir kitos veiklos, kurių metu bus supažindinama su vaikų globa.

Pasak L. Asadauskaitės, globos tema jai yra artima, nes jau daugelį metų bendrauja ir palaiko draugiškus ryšius su viena globotine. „Labai norėtųsi, kad nebūtų vienišų vaikų ir visi turėtų šeimas, kurios galėtų jais pasirūpinti. Paskatinti globai gali rūpestingumas, nuoširdumas ir noras padėti vaikams. Juk labai svarbu padėti jiems ir palydėti į tą platų pasaulį“, – sako olimpinė čempionė.

Žygiuoti, kad kiekvienas vaikas turėtų namus – prasminga idėja

Žygyje „Vaikai yra vaikai“ dalyvavusi Justina Luinevičienė, „Žiburio“ fondo globos centro vadovė džiaugėsi prasminga idėja. „Žygiavimas – tai puiki refleksijos forma. Kiekvienas dalyvis eidamas turi laiko pagalvoti, kaip galėtų padėti globos institucijos augantiems vaikams. Tai gali būti ir globa, ir kitos pagalbos vaikams formos“, – sako J. Luinevičienė.

Pasak jos, globa atneša daug iššūkių, bet tuo pačiu ir daug patirties, daug pirmų kartų, daug džiaugsmo, gyvenimo prasmės tiek suaugusiajam, tiek vaikui.

Šiuo metu globos institucijose globėjų laukia 1 350 vaikų, dauguma jų – vyresni nei 10 m. amžiaus.

„Jau tapo tradicija, kad kasmet birželio pabaigoje prasideda Vaikų globos savaitė, o pirmąjį liepos sekmadienį minima Globėjų diena. Šiemet savaitę pradėjome simboliniu žygiu „Vaikai yra vaikai“ su palinkėjimu, kad kiekvienas vaikas turėtų namus. Kasmet ieškome įdomių, visai šeimai tinkančių formų, kaip atkreipti visuomenės dėmesį vaikų globą, kalbėti apie ją, priminti, kiek vaikų vis dar laukia savųjų namų“, – sako vaikų globos ekspertė Rugilė Ladauskienė, Globos centrų įveiklinimo projekto vadovė.

Jos teigimu, pastebima pozityvi tendencija, kad kasmet globos institucijose gyvenančių vaikų skaičius labai nedideliais žingsneliais, bet mažėja. „Prieš keletą metų žodis globa buvo daugeliui svetimas, dabar apie ją vis daugiau kalbama kasdienybėje, tai liečia vis daugiau žmonių. Globėju gali būti ir kaimynas, draugas, ar giminaitis. Beveik trečdalis respondentų artimoje aplinkoje yra susidūrę su vaikų globa. Tai liudija, kad mūsų valstybė gerame kelyje. Vaikų globos namai daugelyje savivaldybių yra perorganizuoti, vaikai jau gyvena bendruomenėje. Vaikams, kuriems reikalinga pagalba ir tėvai negali jais pasirūpinti, gyvena šeimose“, – pasakoja R. Ladauskienė.

Pasak jos, nepaprastai gera, kad visuomenė darosi empatiškesnė ir žmonėms svarbu, kad pažeidžiami jos nariai būtų apsaugoti, gautų šansą surasti kelią į savarankišką gyvenimą ir būtų juo palydėti.

Visą informaciją apie vaikų ir paauglių globą galite surasti adresu globoscentrai.lt arba telefonu 8 800 00207.