Praūžė mados konkurso „Injekcija“ finalas: komisija sužaidė šachmatų partiją – paaiškėjo laureatai

Mados talentų konkurso „Injekcija“ finalas, 2023 m. / Tautvydo Stuko nuotr.
Mados talentų konkurso „Injekcija“ finalas, 2023 m. / Tautvydo Stuko nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-11-26 11:48
AA

Šį šeštadienį, Vilniaus dailės akademijos erdvėje įvyko konkurso „INJEKCIJA“ finalas – buvo išrinkti šių metų nugalėtojai – nauji mados talentai! Šachmatų partija baigta - 15-ą kartą vykęs tarptautinis konkurso finalas tapo paskutiniu „ėjimu“ jauniesiems dizaineriams patekti ant festivalio „Mados infekcija“ podiumo.

Finalinio renginio metu, šeštadienio vakarą „Šachmatų lentą“ papildė ne tik juodai balti „Memphis Milano“ stiliaus įkvėpti – totemai, bet madai neabejingi žiūrovai išvydo ir 15 finalistų iš Kolumbijos, Vietnamo, Italijos bei Lietuvos, o mados laureatais šįkart tapo: Samuele Pampaloni, Gintaras Rėpšas, Nansen Capici, Ula Aleksandravičiūtė ir Raimedas Latvys! Visi jie gavo galimybę jau kitų metų pavasarį demonstruoti savo kolekcijas kartu su jau žinomais Lietuvos ir užsienio dizaineriais didžiausiame Lietuvos mados festivalyje – „Mados infekcija“.

„Per daugiau nei du dešimtmečius „Mados infekcija“ padėjo daugybei Lietuvos dizainerių. Mada nėra pastovi, ji nuolat keičiasi, o kiekvienam, pretenduojančiam kolekcijas pristatyti ant „Mados infekcijos“ podiumo keliame aukštus reikalavimus. Dizaineriai turi būti drąsūs, turi nebijoti demonstruoti savo estetines pozicijas ir būti savo amato meistrai“, – pasakoja „Mados infekcijos“ idėjinė vadė, dizainerė Sandra Straukaitė.

Šių metų kolekcijas vertino Florencijoje įsikūrusio „Polimoda“ universiteto dėstytoja Maria Popadničenko, dailininkė, Auksinio scenos kryžiaus laureatė – Renata Valčik, mados stilistė Karina Leontjeva, dizainerė Kristina Kruopienytė bei „Mados infekcija“ meno vadovė, dizainerė Sandra Straukaitė. Šeštadienio konkurso finale jaunieji mados dizaineriai pristatė savo originalias kolekcijas, kuriose atsispindėjo, tiek jų vaikystės prisiminimai, istorinės asmenybės, gamtos įkvėpimai ar net psichologinės būsenos, o visų darbus vienijo ir šių metų bendra konkurso tema – „[p i: s]“, kurią kūrėjai interpretavo labai skirtingai.

Fotogalerija:

Mados talentų konkurso „Injekcija“ finalas, 2023 m. (117 nuotr.)
+111

Tvarumą kolekcijose perteikia ir nauji mados talentai

Pirmoji šeštadienio vakaro kolekcija buvo Samuele Pampaloni – „Abitante Plurali“, kuri paremta istorijomis bei pažinimu, išsiskirianti unikaliais kūriniais, sukurtais atsakingai ir tvariai, naudojant perdirbtus audinius bei medžiagas. „Ši kolekcija palietė savo jautrumu, originalumu, ji vyriška, tačiau tarsi peržengianti laiką, labai įdomios modelių tekstūros ir formos, puikiai atskleidė dizainerį kaip asmenybę“, – savo įspūdžiais dalinasi „Polimoda“ universiteto dėstytoja, dizainerė Maria Popadničenko.

Antroji „INJEKCIJA“ konkurso laimėtoja – tai Ula Aleksandravičiūtė pristačiusi savo kolekciją „Vėjo Nublokšti“. Ulai taip pat labai svarbus tvarumas ir galimybė kuriamose kolekcijose naudoti tai, ką turi po ranka, todėl pristatytoje kolekcijoje naudojama sena kaitavimo įranga, kurią ji prikėlė naujam gyvenimui. „Tai labai kūrybiška, spalvinga ir įkvepianti kolekcija, kurią bežiūrint norisi išvysti tik dar daugiau Ulos tvariųjų kūrinių, tad jų dar didesnio kiekio užtikrintai lauksime jau pavasarį – „Mados infekcijoje“, – dalinasi mados stilistė Karina Leontjeva.

Mados talentų konkurso „Injekcija“ finalas, 2023 m. / Tautvydo Stuko nuotr.

Šiuolaikinės, bet istorinės asmenybės

Gintaras Rėpšas „INJEKCIJOS“ finale pristatė savo kolekciją – „Svieto lygintojas“, kurioje dizaineris Tadą Blindą interpretuoja kaip asmenybę, kuri savo veiklą dedikavo žmonėms bei ją prilygino savo kolekcijos žmogui, kuris jaunas, veržlus, pasitikintis savimi bei nebijantis reikšti savo nuomonės. Komisijos nuomonė taip pat buvo išreikšta, šįkart – susižavėjimu. „Tai nešiojama ir labai gerai stilizuota mada. Čia labai aiški visa estetikos abėcėlė, ši kolekcija tarsi turi labai daug normalumo, tačiau atskleidžia ir visai kitokį vyriškumą – romantišką ir gal kiek neįprastą – jaučiasi tikra meistrystė!“, – komentavo dizainerė Kristina Kruopenytė.

Fantazijai nėra ribų!

Šachmatinėje salėje šeštadienio vakarą ir italo Nansen Capici šachmatų partija kolekcijoje „Šachmatai“. Šioje kolekcijoje kaip pagrindinis komunikacijos įrankis pasirinktas pats šachmatų žaidimas, kuris dizaineriui simbolizuoja iššūkius, kuriuose mes visi susiduriame tiek su savimi, tiek su kitais. „Šįkart šis šachmatų ėjimas – sėkmingas! O kolekcija spinduliuoja išbaigtumą ir vientisumą, čia kiekviena detalė apgalvota ir savo vietoje“, – dalinasi dizainerė Sandra Straukaitė.

Paskutinė, bet ne mažiau įdomi ir reikšminga šeštadienio vakarą buvo pristatyta Raimedo Latvio kolekcija „Metamorfozė“, kuri taip pat išrinkta nugalėtoja ir bus pristatyta pavasario „Mados infekcijoje“. Raimedas savo kolekcijoje žmonių gyvenimą metaforiškai lygina su gyvūnais uždarytais zoologijos sode, siekdamas atspindėti visuomenės konformizmą, vartojimo kultūrą bei pažeidžiamumą manipuliacijoms. Rašytojo F.Kafkos metamorfozės metafora čia užkoduota drabužių konstrukcijose ir audiniuose. „Šįkart mados scenoje garsiai ne tik išvydome, bet ir išgirdome kolekcijos metamorfozes! Tai be galo drąsu, kupina fantazijos bei jėgų!“, – įspūdžiais dalinasi dailininkė Renata Valčik.

„INJEKCIJOS“ šių metų šachmatų partija baigta. O dabar belieka skaičiuoti dienas iki pavasario mados festivalio „Mados infekcija“ ir ieškoti įkvėpimų cepelininiame danguje, kurio kaip teigė komisijos narė Maria Popadničenko irgi galima labai pasiilgti!

Visa informacija – madosinfekcija.lt, konkursą „INJEKCIJĄ“ rėmė Lietuvos kultūros taryba bei Vilniaus miesto savivaldybė.

Užkulisiai:

Mados talentų konkurso „Injekcija“ finalo užkulisiai, 2023 m. (120 nuotr.)
+114