Praverkime „Gucci“ muziejaus duris
Guccio Gucci ir dvi susipynusios GG puikiai žinomos netgi toms moterims, kurios nesidomi mada. G. Gucci (1881–1953) paliko neišdildomą pėdsaką ne tik mados istorijoje. Jis sukūrė įmonę, kuri rūpinasi trečiojo pasaulio šalyse gyvenančiomis moterimis ir vaikais, remia kino kūrėjus ir kitų sričių menininkus. O 2011-aisiais Renesanso sostinėje Florencijoje duris lankytojams atvėrė „Gucci“ muziejus (Gucci Museo). Siūlome jums leistis į nedidelę ekskursiją.
„Gucci“ muziejus įsikūręs pačioje Florencijos miesto širdyje – Piazza della Signoria aikštėje, aštuonis šimtus metų skaičiuojančių miesto valdžios rūmų pašonėje. Beveik 2000 metrų ploto ekspozicija išdėstyta per tris pastato aukštus ir padalyta pagal temas ir daiktus: prét-à-porter pavyzdžiai, aksesuarai, istorinės nuotraukos ir dokumentai bei daugybė kitų daiktų, pasakojančių „Gucci“ kūrybinę istoriją.
Taigi kelionė po muziejų simboliškai prasideda salėje pavadinimu „Viaggio“ (liet. „Kelionė“). Ekspozicija skirta įvairiausių formų ir dydžių lagaminams, kurie buvo vieni pirmųjų G. Gucci kūrinių (būdamas dar visai jaunas, jis dirbo Londono „Hotel Savoy London“, o grįžęs į Italiją pirmiausia ėmėsi lagaminų ir kelionių aksesuarų gamybos). Vienas iš įdomiausių šios salės objektų – senovinis automobilis, dekoruotas GG simbolika.
Lipant į antrąjį aukštą, galima pasigrožėti istorinėmis nuotraukomis. Jose – G. Gucci, Florencija, Holivudo žvaigždės... O antrajame muziejaus aukšte pasitinka trys temos: „Mondo Flora“ (liet. „Floros pasaulis“), „Borse“ (liet. „Rankinės“) ir „Sera“ (liet. „Vakaras“). „Floros pasaulis“ – tai populiarumo nestokojanti 1966 metais princesės Grace Kelly išgarsinta gėlių ornamentais puošta skarelė. Kiekvienam metų laikui parenkamas tinkamas dizainas: spalvos, gėlės, drugeliai ir vabalėliai. Apie „Rankinių“ salę kalbėti daug nereikia – žymiausi „Gucci“ modeliai ir su niekuo nesupainiojama žalia-raudona-žalia juosta. Viena iš gražiausių, tamsoje paskendusių salių – „Vakaras“, kurioje eksponuojamos gražiausios „Gucci“ sukurtos suknelės, vilkėtos garsenybėms žingsniuojant raudonuoju kilimu Los Andžele, Niujorke, Paryžiuje ar Kanuose. Prieš lipant į trečiąjį aukštą, būtina užsukti ir į mažytę „Brangenybių“ patalpą – aukso, sidabro ir deimantų karalystę, kurioje „Gucci“ neribojo savo fantazijos ir kūrė tik pačius prabangiausius ir originaliausius papuošalus.
Trečiojo aukšto ekspozicija prasideda sale pavadinimu „Logomania“ (liet. „Logomanija“) – tai GG logotipo istorija nuo pirmų logotipų ant rankų darbo lagaminų ir rankinių iki skarelių, diržų ir kitų „Gucci“ daiktų. Trečiajame muziejaus aukšte netikėtai atsiveria ir kitoks „Gucci“ pasaulis: „Laisvalaikio“ salėje pristatomi „Gucci“ iškylos rinkiniai, termosai, stalo žaidimai ir šviestuvai, elektrinės gitaros ir t. t. Ir galiausiai – sportui skirta ekspozicija, kurioje galima pasigrožėti asmeniniu golfo lazdų rinkiniu, teniso rakečių dėklu, banglente, nardymo reikmenimis, dviračiu ir kitais sporto aksesuarais, puoštais žalia-raudona-žalia linija arba dviguba G.
Pasibaigus nepaprastai kelionei po „Gucci“ pasaulį, verta kiek užtrukti pirmajame aukšte – kavinėje išgerti geros itališkos espreso kavos, pasižvalgyti po knygyną, o gal net įsigyti populiariausių raštų „Gucci“ skarelę.
Tekstas D. Smagurauskaitės