Prenumeruokite mišką. Kaip elgtis su augintiniais miške?

Šuo miške
Šuo miške
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-07-21 09:08
AA

Ne paslaptis, kad vasarą geru oru ir gamta norime džiaugtis kartu ir su savo augintiniais. Maudynės ežere, ilgi pasivaikščiojimai pažintiniais takais ir miškų takeliais – gali tapti puikiu laisvalaikio praleidimo būdu ne tik jums, bet ir jūsų šuniui. Dažnai vaikštant atokesnėse vietose, kur nėra daug žmonių, leidžiame jiems laisvai lakstyti. Kaip elgtis su savo augintiniais, kad nepakenktume nei jiems, nei laukinei gamtai?

Kaip ir vedžiodami šunis mieste ar aplink savo gyvenvietę stebime, jog šie nuo žemės nepaimtų pasenusio maisto, taip ir miške kyla grėsmė, kad augintiniai gali užsimanyti paragauti nuodingų grybų ar nudvėsusių žvėrių. Todėl reiktų neprarasti budrumo.

Lietuva gali pasigirti tuo, kad mūsų gamtoje nėra nuodingų vorų ar daug plėšrių gyvūnų, tačiau turėtume prisiminti, kad miškuose galima aptikti juodąją angį. Šunys nėra atsparūs gyvačių nuodams ir susidūrimas su jomis gali baigtis augintinio mirtimi. 

Ganomi miško kvapų ar besirausdami šunys gali pažeisti miško paklotę, sugriauti žvėrių ir paukščių namus ar prie silpnesnių pritraukti plėšrūnus. Tad, kad ir kaip norėtųsi suteikti jiems bent šiek tiek laisvės, geriau šunis vedžioti su pavadėliu. Karštomis vasaros dienomis nepamirškite apie vandenį ir mažiesiems draugams. Šiems po ilgų pasivaikščiojimų ar kelionės automobiliu gresia dehidratacija. 

„ŽMONĖS Cinema“ kartu su Sengirės fondu kviečia prisijungti prie iniciatyvos „Prenumeruokite mišką“. Iki rugpjūčio 31 d. dalis prenumeratorių sumokėto platformos mokesčio bus skirta senųjų miškų išsaugojimui.