Prestižinėje Venecijos parodoje sužibėjusi M.Petruškevičiaus kurta vaza atvyksta į Lietuvą

Mantas Petruškevičius ir jo kurta vaza „Molecule“ / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Mantas Petruškevičius ir jo kurta vaza „Molecule“ / Dainiaus Ščiukos nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2022-10-17 13:05
AA

Pavasarį nespėję nuvykti į Veneciją ir prestižiniame meno renginyje „Homo Faber Event“ išvysti Manto Petruškevičiaus kurtos vazos ir gėlių kompozicijos, netrukus tai galės padaryti Vilniuje. Sostinės „ISTO“ interjero namuose bus eksponuojama bienalei kurta Manto vaza, pavadinimu „Molecule“ (分子). Pirmieji ją čia išvys šalies verslo ir dizaino atstovai.

Demonstruoti savo kūrybą talentingiausius pasaulio kūrėjus vienijančiame „Homo Faber Event“ renginyje buvo pakviesta dešimt geriausių Europos floristų. Tarp jų – ir M.Petruškevičius, kurio kurtą vazą pagamino seniausia pasaulyje Murano stiklo dirbinių bendrovė „Venini“. Manto stiklo kūrinys jau buvo eksponuotas ir Milano dizaino savaitės metu vykusioje „Salone del Mobile“ parodoje.

„Venini“ vieningai laikoma garsiausia Murano stiklo manufaktūra ir stiklo gamybos tradicijų puoselėtoja. Jos įkūrėjas Paolo Venini 1921 metais persikėlė į Murano salą su ambicinga svajone įkurti pasaulyje geriausias Murano stiklo dirbtuves – ir jam pavyko.

Mantas Petruškevičius / „AA Studio Photography“

Kūriniai eksponuojami prestižiniuose pasaulio muziejuose, o patys rankų darbo dirbiniai vadinami vertingiausiais Murano stiklo pavyzdžiais. M.Petruškevičiaus ir „Venini“ kūrybinė sintezė išsiskiria harmoninga asimetrija, švelnia, molekulę primenančia forma, ir tarsi kristalais puoštu vazos krašteliu.

Kviestinei publikai skirtame renginyje svečiai išvys ne tik M.Petruškevičiaus kurtą garsiąją vazą, bet ir kartu su „ARTable by ISTO“ pažins technologiškai sudėtingą „Venini“ stiklo kūrinių gamybos procesą. Į išskirtinį vakarą atvyks ir šios istorinės bendrovės atstovas Christian Campisi, atskleisiantis stiklo manufaktūros subtilybes.

Manto Petruškevičiaus kurta vaza

Venecijos aukšto meistriškumo meno parodoje su savo kūriniu sužibėjęs M.Petruškevičius sako, kad savo kūryba visuomet stengiasi sukelti emocijas, todėl neabejoja, kad tarptautinę publiką pakerėjusi vaza lygiai taip pat pradžiugins ir tautiečius čia, Lietuvoje. „Flower Couture by Mantas Petruškevičius“ kūrėjas pridūrė, kad šiame salone bus galima įsigyti jo sukurtas dar kelias tokias vazas. „Džiugu, kad atsargiai nerimsta iki šiol, o vaza jau apkeliavo prestižines Europos meno parodas, netrukus pasieks ir išskirtinį dizaino bei interjero saloną Brazilijoje.“

„Homo Faber“ – tarptautinis kultūrinis judėjimas, puoselėjantis meistriškumą ir jungiantis meno bendruomenę visame pasaulyje. Šis meno renginys Venecijoje buvo suskirstytas į penkiolika erdvių, kurių kiekviena skirta skirtingam meistriškumui parodyti. Vienoje jų – „Blossoming Beauty“ – kartu su dar devyniais talentingiausiais Europos gėlių dizaineriais, buvo eksponuojamas ir M.Petruškevičiaus kūrinys. Šįmet parodoje ypatingas dėmesys buvo skirtas Japonijai, o menines kompozicijas padėjo išpildyti Murano stiklo virtuozu laikomas „Venini“ gamintojas.