Prezidentas sutiko į Lietuvą grįžusius projekto „Misija Sibiras“ dalyvius

Gitanas Nausėda pasitiko grįžusius „Misija Sibiras“ dalyvius/Pauliaus Peleckio/„Žmonės Foto“ nuotr.
Gitanas Nausėda pasitiko grįžusius „Misija Sibiras“ dalyvius/Pauliaus Peleckio/„Žmonės Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Prezidentas Gitanas Nausėda pirmądienio rytą pasveikino į Lietuvą iš Kazachstano savaitgalį sugrįžusius 18-osios ekspedicijos „Misija Sibiras“ dalyvius.

„Prezidentas Gitanas Nausėda mus į ekspediciją išlydėjo įteikdamas žvakę visiems tremtiniams ir politiniams kaliniams atminti. Ją uždegėme lietuvio statytoje bažnyčioje Karagandoje, o mainais parvežėme dainą, kuri mus lydėjo Kazachstano stepėse, keliant koplytstulpius, suradus lietuviškus kapus ir sugrąžinant į mūsų istoriją kiekvieną likimą“, – pasakojo iš ekspedicijos grįžę dalyviai, užtraukę minėtą dainą.

„Ačiū, kad laukėte, tikėjote ir palaikėte! Išvykome pilnomis kuprinėmis emocijų, o sugrįžome pripildę jas istorijų ir nuveiktų darbų, kuriais nekantraujame pasidalinti! Ačiū už kiekvieną apkabinimą, gerą žodį, trispalvės mostą! Gera grįžti namo“, – visiems palaikiusiems dėkojo dalyviai.

Šiemet tremtinys Bronislovas pagamino Lietuvoje kryžių ir jį įteikė ekspedicijos dalyviams taip, kad kiekvienas po dalį jo galėtų susipakuoti į kuprines ir vežtis į ekspediciją. Jis prašė patiems pasirinkti tinkamą vietą kryžiui iškelti, o kryžių paskirti visų tremtinių ir politinių kalinių atminimui įamžinti. Dalyviai šį kryžių surinko ir pastatė netoli Karabaso lagerio.

„Nusprendėme, kad šią vietą reikia įprasminti, nes būtent Karabaso geležinkelio stotis buvo vieta, iš kur politiniai kaliniai buvo paskirstomi po visą Karlagą. Deja, bet tai vieta, iš kurios dalis kalinių taip ir nebeišvyko bei amžiams liko Karabaso apylinkėse“, – apie ypatingą Lietuvai vietą pasakojo dalyviai.