Priauginamos blakstienos. Atsakymai į visus aktualius klausimus
Priauginamos blakstienos – kokių jų būna, kaip jas prižiūrėti, pasakoja specializuoto akių grožio salono vadovė Agnė Stundytė.
Kaip blakstienos parenkamos kiekvienai moteriai? Kokių rūšių jų būna?
Priauginamų blakstienų dizainas kiekvienai klientei parenkamas individualiai, atsižvelgiant į veido bruožus, akiduobių struktūrą, vokų ir antakių linijas, akių simetriją, atstumą tarp jų, natūralių blakstienų būklę, jų augimo kryptis ir, žinoma, klientės lūkesčius. Priauginti naudojamos dirbtinės blakstienos yra gaminamos iš sintetinio pluošto ir „apdirbamos“ silikonu. Jos klasifikuojamos pagal išdirbimą, skersmenį, ilgį ir riestumą. Yra galimybė prisiauginti ir tikro audinės kailio blakstienas, tačiau ši praktika ganėtinai seniai nebetaikoma. Sintetinės blakstienos yra neutralesnės dėl pasitaikančių alergijų. Meistrai, pasitelkdami tokias blakstienas ir jų variacijas, gali kurti įvairų priauginamų blakstienų efektą – nuo absoliučiai natūralaus iki ypač ryškaus.
Kiek išsilaiko priauginimas?
Įprastas vidurkis – 3–4 savaitės, bet kiekvienos moters situacija yra labai individuali. Tai lemia tokie faktoriai, kaip blakstienų priežiūra po procedūros, odos tipas, natūralių blakstienų kiekis ir jų kaitos terminas, makiažo įpročiai, darbinė aplinka ir kt. Iš esmės dirbtinės blakstienos turi laikytis tiek, kiek auga natūrali blakstiena, ant kurios yra klijuojama dirbtinė. Išaugus natūraliai blakstienai iškrinta ir dirbtinė. Per parą vidutiniškai iškrinta nuo 1 iki 10 natūralių blakstienų, tačiau kol jų nėra su priaugintomis, į šią kaitą mes dažniausiai neatkreipiame dėmesio. Prisiauginus pasidaro labai akivaizdu, kad kasdien po truputį jų mažėja. Kaip greitai jos iškris, priklausys nuo to, kokiu tempu jos regeneruoja, kiek jų buvo priauginta (įprastai per priauginimą ant vieno voko pridedama apie 100 dirbtinių pavienių blakstienų arba jų kuokštelių) ir kaip jos prižiūrimos. Priaugintas blakstienas būtina saugoti nuo riebių medžiagų, antraip jos gali atkristi. Jei dirbtinė blakstiena krinta be natūralios, vadinasi, klijai buvo pažeisti ir dėl to jie prarado savo savybes.
Kokie dažniausi moterų lūkesčiai atėjus prisiauginti blakstienų?
Dažniausiai išsakomas poreikis – atsisakyti akių makiažo. Priaugintų blakstienų visiškai nebereikia dažyti tušu (netgi nerekomenduojama to daryti). Merginoms, kurių nelabai ilgos natūralios blakstienos, užkritę vokai ar jautrios akys, tai yra išsigelbėjimas. O lūkesčiai labai įvairūs: nuo itin natūralaus iki tikrai ryškaus efekto. Su kai kuriomis klientėmis pokštaujame, kad po šios procedūros turėsime bendrą paslaptį – niekas niekada net neįtars, kad jų blakstienos yra priaugintos; kai kurioms kuriame tikrai išraiškingą, dramatišką dizainą.
Kokias blakstienas geriau rinktis, kodėl?
Sprendimą turi priimti meistras. Kiekvienai priauginimas parenkamas individualiai, atsižvelgiant į natūralių blakstienų būklę. Profesionalo užduotis yra išgauti pageidaujamą efektą taip, kad jis harmoningai derėtų su veido bruožais ir būtų maksimaliai saugus natūralioms blakstienoms.
Kaip prižiūrėti priaugintas blakstienas?
Blakstienos, kaip ir galvos plaukai, taip pat riebaluojasi nuo šaknų, surenka prakaitą, dulkes, žiedadulkes ir kitus aplinkoje esančius nešvarumus.
Svarbiausia – higiena. Blakstienos (kaip plaukeliai) atlieka apsauginę funkciją: jos sulaiko prakaitą, pleiskanas, dulkes, skysčius ir kitus galimus dirgiklius, kad šie nepatektų į akies gleivinę ir patį akies obuolį. Prisiauginus blakstienas ši funkcija yra atliekama kelis kartus geriau, nes padidėja blakstienų tankumas, tad visi nešvarumai žymiai lengviau „užkimba“. Pagrindinis priežiūros reikalavimas – sąžiningai jas plauti šarminiu prausikliu. Moterims siūlome įsivaizduoti, kad kalbame apie galvos plaukų higieną: blakstienos, kaip ir galvos plaukai, taip pat riebaluojasi nuo šaknų, surenka prakaitą, dulkes, žiedadulkes ir kitus aplinkoje esančius nešvarumus. Kad juos pašalintume, būtinas šampūnas. Neplaunamos blakstienos gali atkristi – nuo susikaupusių riebių nešvarumų klijai pradeda tirpti. Maža to, nešvariose blakstienose susikuria gana palanki terpė veistis odos erkėms (Demodex folliculorum), kurios gali sukelti vokų odos ligas.
Dirbtines blakstienas reikia šukuoti specialiomis šukomis, saugoti nuo kontakto su riebiomis medžiagomis, kuo mažiau naudoti dekoratyvinės kosmetikos prie blakstienų augimo linijos. Nederėtų miegoti įsikniaubus į pagalvę, jų trinti, 24 valandas po procedūros nerekomenduojama jų šlapinti, eiti į soliariumą ar pirtį.
Kokių alternatyvų turi moterys, kurios prisiauginti blakstienų nenori?
Blakstienas galima dažyti, „laminuoti“, riesti, pildyti keratinu ar kitomis medžiagomis.
Ar priauginimas kenkia blakstienoms?
Ne. Natūralioms blakstienoms kenkti gali tik netinkamai parinktos priemonės ir meistro kompetencijos stoka. Jei blakstienos priaugintos tinkamai, natūralioms blakstienoms augti tai netrukdys. Pavyzdžiui, jeigu po procedūros yra juntamas tempimas, veržimas ar bedimas į voką, blakstienos yra priaugintos per arti voko arba tiesiog ant jo. Klijų kontaktas su epidermiu gali sukelti alerginę reakciją. Jei augdamos blakstienos yra skausmingos, dirgina voką, veliasi – jos yra suklijuotos viena su kita. Tada blakstienos gali įaugti į voką ar formuoti netaisyklingas naujų blakstienų augimo kryptis. Beje, jeigu specialistas neįvertins natūralių blakstienų būklės ir parinks per sunkias dirbtines, natūralios kris nuo dirbtinių svorio, silps, sutriks natūrali regeneracija.
Į ką atkreipti dėmesį renkantis blakstienų priauginimo specialistą?
Šiandien tikrai sunku rasti profesionalų meistrą. Dažniausiai tik specialistas, vartydamas darbų nuotraukas, gali atpažinti kokybišką rezultatą, jei naršysite internete – visur informacija bus panaši. Darbo stažas taip pat nepadeda objektyviai įvertinti kompetencijos: neretai vos kelis mėnesius intensyviai dirbantis ir kokybiškus mokymus baigęs specialistas turės kur kas tvirtesnių žinių, negu prieš kelerius metus paskutinį kartą stažavęsis ir per mėnesį porą klientų priimantis meistras. Manau, svarbu atkreipti dėmesį į erdvę ir atmosferą, kurioje specialistas dirba, kaip jis konsultuoja naują klientą, kada paskutinį kartą kėlė kvalifikaciją, ką jis žino apie priauginant naudojamas medžiagas ir pan. Atsakymo „nežinau“ neturėtų būti. Šis darbas yra ypač kruopštus ir atsakingas, nes naudojama stipri „chemija“ prie pat akių gleivinės. Kartais net viena netinkamai atlikta procedūra gali negrįžtamai pažeisti voko odą.
Ką daryti, jei pašalinus šias blakstienas natūralios susilpnėja? Kaip jas stiprinti?
Jei jos nusilpo tik dėl to, kad ilgai buvo nešiojamos per sunkios dirbtinės – sustiprės natūraliai, tik procesas gali užtrukti iki 8 savaičių (priklausys nuo to, koks yra natūralių augimo ciklas). Tai paspartinti įmanoma specialiais blakstienų augimą skatinančiais serumais arba aliejais. Tačiau jei blakstienos nusilpo todėl, kad buvo netinkamai priaugintos – klijai lietėsi prie voko odos, natūralios blakstienos gali ir nebeataugti. Procedūros metu naudojami ciano akrilato klijai, kontaktuodami su epidermiu, gali odoje suformuoti randelių – plaukeliai nustos augti. Būtent dėl šios priežasties procedūrą turėtų atlikti tik profesionalus specialistas.