Prie „Darom“ prisijungusi Monika Šalčiūtė stebėjosi: „Koks nevisprotis gali prie upės palikti klozetą?“
Šeštadienį Lietuvoje vykusi aplinkos švarinimo akcija „Darom“ subūrė daugiau nei 200 tūkst. dalyvių. Prie gražios savanoriškos iniciatyvos prisijungė ir Monika Šalčiūtė. Jau ne vienerius metus šiukšles drauge su bendraminčiais iš miškų ir kiemų renkanti mergina akcijos nepraleido ir šįkart.
„Tai jau turbūt koks šeštas kartas, kai dalyvauju. Prie švarinimo akcijų prisijungdavau dar tuomet, kai buvau mažytė, mokykloje, su klase, su draugais ne kartą rinkome šiukšles. Tokios iniciatyvos yra labai reikalingos“, – Žmonės.lt sakė Monika.
Mergina džiaugiasi, kad kiekvieną pavasarį „Darom“ suburia vis daugiau gamta besirūpinančių žmonių. Pasak jos, tokių aplinkos švarinimo dienų labai reikia ir jų galėtų būti daugiau.
„Visuomet sakau, kad problemą reikia spręsti iki jos atsiradimo. Tuos šiukšlintojus reikia bausti. Mes tokių radinių radom! Baisu. Net klozetą. Koks nevisprotis gali prie upės palikti klozetą? Nejaugi jis pasidaręs remontą išnešą šiukšles į parką? Tai tiesiog nesuvokiama“, – sakė ji.
Šiemet Monika su drauge prisijungė prie tvarkančių parką Antakalnyje. Ji įsitikinusi, kad kiekvienas turėtų pakelti šiukšlę, net jie ji nėra paties numesta – tik taip galėsime turėti švarią ir gražią aplinką.
Ji ir pati nesigėdija pakelti numestos šiukšlės, paragina tai daryti ir draugus. „Juk jei šiukšlė mėtosi ir niekas jos nepakels, ji ir toliau taip mėtysis. Aš noriu, kad miestas būtų švarus, kad parkai būtų švarūs. Noriu, kad vasarą leisti laiką gamtoje būtų malonu. Todėl visus raginu – apsikuopkime bent aplink save“, – Žmonės.lt kalbėjo Monika.
„Darom“ – tai pirmasis masinis renginys Lietuvoje, po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Nuo 2008 metų vykstantis renginys per aštuonerius veiklos metus akcijose subūrė daugiau, kaip 1 mln. žmonių, kurie bendromis jėgomis surinko apie 35 00tūkst. tonų atliekų. Valstybei šis judėjimas padėjo sutaupyti daugiau kaip 10 mln. eurų. Pasaulinis judėjimas „Let‘s Do It World“ („Darom“), 2013 metais, buvo pripažintas Jungtinių Tautų organizacijos.