Prie garsių kino filmų dirbęs Neilas Stauntonas: „Mes esame pirmoji tokia kompanija“

Vakaro akimirka / Gedmanto Kropio nuotr.
Vakaro akimirka / Gedmanto Kropio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-07-20 22:03
AA

Lietuvoje prasidėjo pirmasis pasaulyje „Crypto Rally“ – automobilių ir technologijų ralis. Liepos 20 dieną, Vilniaus Pacų rūmuose raudonu kilimu žengė garbingi svečiai iš viso pasaulio. Dvi dienas vyksinčiame renginyje dalyvauja kriptovaliutų kasėjai, „blockchain“ technologijomis besidomintys verslininkai ir kino grandai. Vienas iš tarptautinės kino filmų kompanijos įkūrėjų, Neilas Stauntonas kalba apie tai, kaip ateityje investuojantys į filmų industriją galės transakcijas vykdyti ir matyti internete.

„Crypto Rally“ renginio tikslas – pristatyti visuomenei naujausius pasiekimus įvairių technologijų srityje, supažindinti su kriptovaliutų, „blockchain“, dirbtinio intelekto galimybėmis, su kuriomis tiek verslas, tiek ir dauguma žmonių dar nėra iš arti susipažinę.

Vienas iš renginio dalyvių – Neilas Stauntonas – su pažangiausiomis technologijomis yra puikiai pažįstamas. Jis yra dirbęs su tokiais gigantais kaip „Microsoft“ ir „Google“. Per pastaruosius trejus metus Neil dirbo su „Big Data“, „Data Science“ ir „Dirbtinis intelektas“ projektais.

Neseniai Neilas įkūrė SALON X. Tai tarptautinė kino filmų kompanija, kuri bus pirmoji kompanija visame pasaulyje, leidžianti visiems, dalyvaujantiems ir prisidedantiems prie „blockchain“ technologijų, pasiekti biudžetus ir matyti, kiek buvo investuota į tam tikrą kino filmą bei kiek pelno jis gavo.

Vakaro akimirka / Gedmanto Kropio nuotr.

Žymiųjų britų filmų „Churchill“ ir „McQueen“ kūrėjai susivienijo su IT ir finansų sektoriaus žaidėjais tam, kad suformuotų aukščiausios prabos komandą.

Neilas Stauntonas į Lietuvą atvyko prieš keletą dienų. Portalui Žmonės.lt vyras pasakojo, kad jau spėjo apsiprasti su šiltu klimatu ir džiaugiasi galėdamas skleisti savą žinią.

„Mes esame pirmoji pasaulyje kompanija, kuri siekia, jog visi investuotojai į kino industriją, galėtų matyti transakcijas ir visą pelną per „blockchain“ technologiją“, – sako Neilas.

Pasak vyro, investuotojai turi unikalią galimybę visame pasaulyje suremti pečius ir kartu investuoti į pramogų industriją – serialus, filmus ir kt. Investavus į tokią šaką, kuomet filmas ar serialas yrą žiūrimas per televiziją ar internetu, investuotojas gauna atitinkamą investicinę grąžą, kuria yra dalinamasi su filmų, projektų ar serialų kūrėjais, tokiu būdu didinant filmų biudžetus.

Vakaro akimirka / Gedmanto Kropio nuotr.

Visas procesas paremtas „blockchain“ technologija, užtikrinančia skaidrumą, o verslo rizika yra paskirstoma per visą portfelį. Tikimasi, kad skrupulingai atrinktų filmų, serialų, dokumentinių filmų ir kitų projektų diversifikuotas portfelis tik augs, statydamas pamatus ateities kūrėjams, kurie pastaruosius dvidešimt metų yra šiek tiek nedrąsūs.

„SALON X“ vadovybė teigia, kad tai bus jungtinis projektas, kuriame dalyvaus žmonės iš viešojo sektoriaus, patys filmų kūrėjai, IT specialistai ir fiziniai asmenys, nutarę investuoti savo lėšas. „Esame nusiteikę pasauliniam pripažinimui ir tobulumui, kurio pažadame siekti“ – deklaruoja „SALON X“.

„Crypto Rally“ pirmoji diena ir raudonas kilimas (65 nuotr.)
+59