Prie Rusijos ambasados – performansas su R.Meilutyte: už Ukrainą plaukė „kruvinu“ tvenkiniu

Meninis performansas „Swimming Through“/„(iš)plaukti“) / Luko Balandžio ir organizatorių nuotr.
Meninis performansas „Swimming Through“/„(iš)plaukti“) / Luko Balandžio ir organizatorių nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2022-04-06 14:27
AA

Trečiadienio rytą Vilniuje prie Rusijos ambasados esantis tvenkinys nusidažė kraujo spalva. Nors net stebėti tokios spalvos vandens telkinį nejauku, į jį drąsiai įnėrė olimpinė plaukikė Rūta Meilutytė. Sportininkė tai darė ne veltui – siekdama atkreipti dėmesį į Rusijos vykdomą genocidą Ukrainoje.

Meninis performansas „Swimming Through“ (liet. „(iš)plaukti“), trečiadienį vykęs šalia Rusijos ambasados Vilniuje, siekia skatinti imtis aktyvesnių veiksmų gelbstint Ukrainos žmones nuo Rusijos vykdomo genocido. 

Idėją sugalvojo ir įgyvendino Berta Tilmantaitė, Neringa Rekašiūtė, Rūta Meilutytė, Aurelija Urbonavičiūtė.

Anot performanso organizatorių, tai yra kvietimas nenusisukti nuo skausmo, nelikti abejingu stebėtoju. Tai kvietimas ir toliau ginti šiuo metu kankinamus, prievartaujamus, žudomus žmonės, pamatines demokratines vertybes, teisę į laisvę bei gyvybę.

Meninis performansas „Swimming Through“/„(iš)plaukti“) / Luko Balandžio nuotr.

„Dabar svarbiau nei bet kada nepanirti į nejautrą nuo mus pasiekiančių masinių žudynių vaizdų. Neleiskime, kad Rusijos vykdomų karo nusikaltimų siaubas prarastų galią mus žeisti, kelti mums skausmą ir taptų nauja norma.

Mes, laisvi Europos žmonės, esame Ukrainos žmonių viltis. Vokietijai ir kai kurioms kitoms šalims vengiant realų poveikį Rusijai galinčių turėti sankcijų, prioritetizuojant pinigus, o ne žmonių gyvybes, sunku išlaikyti viltį. Todėl karui tęsiantis mūsų aktyvizmo svarba tik auga – skleiskime tiesą, savanoriaukime, aukokime, protestuokime, spauskime politikus taikyti griežtesnes sankcijas Rusijai“, – sako organizatorės.

Prie Rusijos ambasados – performansas „Swimming Through“/„(iš)plaukti“) su Rūta Meilutyte (14 nuotr.)
+8

Anot performanso rengėjų, kraujo tvenkinys liudija Rusijos atsakomybę už karo nusikaltimus Ukrainoje. Olimpinės čempionės Rūtos Meilutytės viltingas plaukimas per kraują simbolizuoja nuolatines, nepailstančias, nenutrūkstančias pastangas (iš)plaukti.

Performanso metu flora ir fauna nenukentėjo: tvenkinys buvo nudažytas ekologiškais, aplinkai nekenksmingais dažais, kuriuos plačiai naudoja mokslininkai ekologai.

Šios akcijos nuotraukomis ir video tviteryje pasidalijo ir pati R.Meilutytė.

„Kruviname tvenkinyje pabrėžiama Rusijos atsakomybė už karo nusikaltimus prieš ukrainiečius. Sunku išlaikyti viltį, kai tokios šalys kaip Vokietija renkasi pinigus, o ne žmones ir sankcijas prieš agresorių. Svarbu nenuleisti rankų, matant siaubingus masinių ukrainiečių žudynių vaizdus ir jų skausmą“, – rašė buvusi olimpinė čempionė.

Performansas „Swimming Through“/„(iš)plaukti“: