Prie Seimo – minia Partnerytės įstatymą palaikančių žmonių: E.Latėnaitė ir R.Zabarauskas kvietė supykti
Pirmadienį aktorė Elžbieta Latėnaitė prie Seimo subūrė minią žmonių, palaikančių Partnerystės įstatymą. Į akciją „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje!“ susirinkusieji atvyko nešini skambiais plakatais ir LGBTQ+ vėliavomis, taip norėdami pasipriešinti politikės Agnės Širinskienės siūlymui išbraukti Partnerystės įstatymo svarstymą iš Seimo darbotvarkės.
Lietuvos Respublikos Seimui paskelbus, kad antradienį bus balsuojama dėl politikės Agnės Širinskienės siūlymo išbraukti Partnerystės įstatymą iš pavasario sesijos darbotvarkės, sukilo LGBTQ+ bendruomenė ir ją palaikantys nariai.
Dėl šios priežasties aktorė Elžbieta Latėnaitė, kuri neseniai viešai prabilo apie savo orientaciją, nusprendė prie Seimo sukviesti žmones, palaikančius Partnerystės įstatymą.
Pirmadienį įvykusioje protesto akcijoje „Už partnerystę ir lygybę visiems Lietuvoje!“ prie Seimo kalbą sakė pati Elžbieta, taip pat žodį tarti pakvietė režisierių Romą Zabarauską bei kitus LGBTQ+ bendruomenės narius ir jų artimuosius.
Kalbėtojai neslėpė griežtesnio tono ir kvietė supykti dėl neteisybės žmogaus teisių atžvilgiu.
„Ukrainos karo fone, kaip niekada stipriai turime ginti demokratiją, visų žmonių teises ir supykti“, – savo kalbos metu pabrėžė E.Latėnaitė.
„Daug kas mus laiko valstybės priešais, be jokios priežasties“, – ant pakylos užlipęs sakė R.Zabarauskas, primindamas, kad Ukrainą gina ir LGBT bendruomenės atstovai. „Nėra priežasčių abejoti mūsų meile tėvynei“, – sakė jis.
Kremliaus melagienas apie LGBT „grėsmę šeimai ir visuomenei“ drauge su homofobija siunčiame paskui rusų karinį laivą.
Kiek anksčiau pristatant renginį socialiniame tinkle, buvo pateikti argumentai, kas nutiktų, jei minėto įstatymo svarstymas būtų atidėtas.
„Jei antradienį Seimas pritars Širinskienės siūlymui atidėti partnerystę, kitas šansas greičiausiai bus 2028 metais. Tad antradienį Seimo narių rankose atsidurs rimtas, geopolitinio lygmens sprendimas.
Susirinkime prie mūsų visų Seimo į pilietinę akciją ir susivienykime už Partnerystę ir Lygiateisiškumą visiems tautiečiams. Gana mus skaldyti ir skirstyti. Visi vienodai mylime Lietuvą, laisvę ir palaikome Ukrainą kovoje su „rašistais“. Visi esame žmonės, norintys elementarių teisių.
Mes raginame palaikyti EUROPIETIŠKĄ, o ne putinišką šeimos sampratą. O Kremliaus melagienas apie LGBT „grėsmę šeimai ir visuomenei“ drauge su homofobija siunčiame paskui rusų karinį laivą!“ – viešai skelbė ir prie akcijos kvietė prisijungti organizatoriai.
Renginio organizatoriai pabrėžė, kad jau 16 Europos valstybių, tarp kurių yra Vokietija, Prancūzija, Belgija ir daugelis kitų, įteisino tos pačios lyties asmenų santuoką. Tad jie tikisi, kad dabar yra pats metas ir Lietuvai priimti tinkamą sprendimą.
„32 metai – pakankamas laiko tarpas Lietuvai šviestis, laukti ir vilktis progreso uodegoje. Metas veikti. Įrodykime, kad lietuviai yra europiečiai, kurie suvokia: Kol ne visi esame laisvi, tol visi nesame laisvi“, – ragino renginio organizatoriai.
Aušrinės Armonaitės kreipimasis į Seimo narius
Už partnerystės įstatymą pirmadienį pasisakė ir Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė. Politikė atviru laišku kreipėsi į kone visų Seimo frakcijų narius ir prašė iš pavasario sesijos darbotvarkės neišbraukti Partnerystės įstatymo projekto bei kitų su žmogaus teisėmis susijusių klausimų.
„Lietuva turi dar vieną progą atitolti nuo putino rusijos. Tik ar ja pasinaudosime?
Agnės Širinskienės komentaras
Renginio kaltininke tapusi A.Širinskienė pati jame nepasirodė. Politikė 15min tikino, kad šį vakarą turėjo planų ne Vilniuje, tačiau vertina ir reaguoja palankiai į ne tik šitą, bet ir visas pilietines akcijas.
15min paklausta, ką mąsto apie akcijos organizatorių argumentus, kad reikėtų „palaikyti europietišką, o ne putinišką šeimos sampratą“, A.Širinskienė palygino, kad Vladimiras Leninas ir Levas Trockis aiškino, jog „tradicinė šeima yra atgyvena, kurios Sovietų Rusijoje turėtų nelikti“.
„Iš esmės Sovietų Rusija buvo pirmoji valstybė pasaulyje, kuri pasikėsino į tradicinę šeimą 1918-1920 m. įsakymai griauti šeimas buvo sunkiai suvokiami ir šiandienos perspektyvoje. Todėl sakyti, kad Vakarų civilizacija nieko neturi su krikščionybe, tradicine šeima ir bandyti apversti visą istoriją, tai man, švelniai tariant, yra labai neetiška. Nors tikrai matau, kad tą ir kolega Raskevičius daro, ir kiti kolegos, pamiršdami tuos leninizmo nusikaltimus žmogiškumui ir tai pačiai šeimos sampratai.
Mano galva, Vakarų civilizacija buvo visą laiką pagrįsta šeimos vertybėmis ir tradicine šeima. Tuo metu Rytuose nuo 1918 m. revoliucijos matėme šiek tiek kitokį vaizdelį ir vargu būtų pasakyti, kad Putinas yra už tradicines šeimas, kai jis tuos žmones naikinte naikina pačioje Ukrainoje, šeimas išskiria. Suprantu, kad manipuliuoti karu ir putinizmo grėsme norima, bet tai nėra pagrįsta kažkokia istorine atmintimi“, – įsitikinusi ji.
A.Širinskienė teigė mananti, kad jei apskritai būtų įteisintas Partnerystės įstatymas, jis sulauktų Lietuvos prezidento Gitano Nausėdos veto. Ir ji pati sunkiai įsivaizduoja, kad šis įstatymas turėtų atramą visuomenėje.
„Iš esmės 80 proc. žmonių tam nepritaria ir sunkiai įsivaizduoju, kad įstatymui būtų pritarta ir pačiame Seime. Matant partijų elgesį ir komunikaciją tas yra akivaizdu, kad netgi tarp valdančiųjų susitarimo tokio projekto teikti nėra. Suprantu Laisvės partijos viešuosius ryšius, nes tie kontroversiški įstatymų projektai jiems yra gelbėjimosi ratas, kuris leidžia būti matomais, nes kitaip jų nesimatytų, o kitų darbų, kurie juos padarytų matomais, nėra.
Tačiau laikyti visą Seimą ir laikyti valstybę įkaitais, ir užuot to, kad spręstume tikrai svarbius klausimus, pradedama diskutuoti savaite po savaitės jau antri metai apie partnerystę, Stambulo konvenciją ir narkotikų dekriminalizavimą, tokios situacijos nėra etiškos. Bet, matyt, rinkėjai tai įvertins per kitus rinkimus“, – 15min komentavo Seimo narė A.Širinskienė.