Prieš 13 metų išgarsėjusi V.Narkevičiūtė-Diamond: apie šlovės kainą, sunkų laikotarpį ir rastą meilę

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.
Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.
Laura Blaževičiūtė
Šaltinis: Žmonės
2023-03-19 17:02
AA

Prieš 13 metų Lietuvos pop muzikoje atsirado naujas vardas – Vaida Narkevičiūtė, geriau gerbėjams žinoma Diamond vardu. Nors moters hito „Dangiški migdolai“ gerbėjai klausosi iki šiol, pati Vaida netrukus dingo iš Lietuvos. Po dešimtmečio tylos Vaida grįžta – ir sako, daug ką darysianti kitaip.

V.Narkevičiūtė į sceną nusprendė grįžti ne kur kitur, o praėjusio sezono projekte „X faktorius“. Moteris naujienų portalui Žmonės.lt pasakojo, jog iš tiesų muzika jos širdyje visus tuos metus nebuvo nutilusi.

„Giliai širdyje, mintimis niekada ir nebuvau iš jos pasitraukusi. Stebėdavau kiekvieną Lietuvoje vykstantį muzikinį projektą, koncertus, renginius, palaikiau glaudžius ryšius su kolegomis. Bet pačiai tiesiog reikėjo laiko užaugti, atrasti sceną iš naujo, atrasti save visų pirma, suprasti ko noriu iš pačios scenos, tada atrasti save kaip artistę, sudėlioti mintis ir siekius“.

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.

Gyventi į Lietuvą negrįš

Prieš dešimtmetį Lietuvoje išgarsėjusi atlikėja neslepia – šį kartą į sceną lipa labai pasikeitusi. Moteris išduoda, jog užpildyti anketą ir sudalyvauti „X faktoriuje“ jai toli gražu nebuvo vienos dienos sprendimas.

„Tuo metu prieš dešimtmetį nesijaučiau savimi, vaidinau kažką, kas nesu, o tas scenoje labai svarbu – būti savimi, kad klausytojas tave išgirstų. Visada sakau sau: viskam savas laikas – ir dalyvauti šiam projekte buvo sena svajonė, kuri buvo padėta lentynėlėje labai seniai, kol draugai jos nepajudino… Supratau, kad laikas pabandyti, kad esu tam pasiruošusi, o kada, jeigu ne šiais metais, ne dabar, ne šią akimirką?

Mano amžiuje jau nėra baisu. Žinau, ko noriu ir kur einu, pasiruošusi atlaikyti viską ir dar daugiau. O šiaip buvo nuostabus jausmas, nors ir jaudulio netrūko, bet kiti geri jausmai – meilė scenai, muzikai ir žiūrovui – nugalėjo. Aišku, padėjo ir stiprus palaikymas – šalia buvo mylimas vyras ir draugai“.

Ar sugrįžusi į lietuvišką sceną, jau dešimtmetį Jungtinėje Karalystėje gyvenanti Vaida ketina ir visam laikui sugrįžti atgal į tėvynę? „Deja, į Lietuvą grįžti bent kol kas nėra planų. Kol kas tik skraidysiu, nes kelionė nėra ilga – kartais tenka į studijas ilgiau važiuoti, nei į Lietuvą skristi. Šiuo metu Anglijoje studijuoju, o vyras turi savo darbus, kurių palikti negali.

Nemeluosiu, jausmas sugrįžus buvo labai geras, net buvo pasvarstymų, kad gal ir galėtume grįžti čia ir pradėti gyvenimą. Aišku, po dešimties metų grįžusi jaučiausi labai svetima, taip viskas pasikeitę, atsinaujinę, susitvarkę, atrodė, kad neatpažįstu kur esu. Žmonės pasidarė atviresni, daugiau šypsosi“, – džiaugiasi pašnekovė.

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.

Prarasta meilė scenai

Paklausta, kodėl apskritai nusprendė kelti sparnus iš Lietuvos, Vaida išduoda – gimtojoje šalyje lipdama į sceną su Diamond slapyvardžiu, nesijautė savimi ir galiausiai apskritai prarado džiaugsmą dainuoti:

„Nenorėjau būti tuo, kuo nesu, nenorėjau dainuojant bandyti perteikti to, kas iš tiesų man neteikia džiaugsmo. Kaip gali meluoti ne tik sau, bet ir klausytojui? Buvau pasimetusi ir neapsisprendusi, ar toliau išvis noriu būti viešumoje, dainuoti. Nežinojau, ar išvis sugebu tą daryti, buvau nusivylusi, pasimetusi, todėl tuo metu visiškai atsitraukiau nuo muzikos.“

Tačiau išvykus gyventi į Angliją, pasakų šalies moteris nerado ir emigracijoje – kol vėl neužlipo į sceną: „Turėjau savo kavinukę, kurioje darbavausi ir pati. Tai buvo naujas potyris, buvo be galo smagu, nes susipažinau su daug žmonių ir galėjau lengviau integruotis į visuomenę. Mano kavinukė buvo angliško stiliaus ir meniu, padėjo man susipažinti su jų kultūra. Bet galiausiai supratau, kad tai – visai ne man.

Vėliau susipažinau su vienu britu dainininku, kuris mane sugrąžino į sceną, tada sutikau savo vyrą, kuris padėjo vėl atrasti pasitikėjimą savimi ir nešvaistyti talento ir laiko. Karantinas sustatė viską į savo vietas, nes atsirado daug laiko sau, pamąstymams ir tikslų išsikėlimams. Taip atgijo sena svajonė pradėti studijuoti...“

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.

Kaip tarė – taip ir padarė. Pradėjus studijuoti viename Jungtinės Karalystės universitetų, moteris su mylimuoju nusprendė ir imtis bendros muzikinės veiklos – pradėjo dainuoti restoranuose ir privačiuose vakarėliuose kaip duetas „Muzika Jums Vaida & Darius“.

„Tada jau ir pradėjo suktis mintys apie pagrindinę svajonę – grįžti i sceną, bet norėjau, kad tai vyktų natūraliai, be kitų žmonių pagalbos. „X faktoriaus“ scenoje buvo geriausia vieta tam sugrįžimui, žmonių emocijos buvo tiesiog nerealios, verkiau kaip mažas vaikas iš laimės po pasirodymo“, – pasakoja V.Narkevičiūtė.

Skaudus laikotarpis ir po kančių rasta meilė

Iššūkių išvykus į Jungtinę Karalystę, pasak Vaidos, daug nebuvo – moteris teigė, jog važiavo gerai pasidomėjusi, kur išvyksta. Tačiau viską pakeitė skaudus įvykis – mamos mirtis: „Viskas pasikeitė po mamytės netekties, su kuria artimai bendravom, šalia gyvenom ir ji mano vienintele išklausytoja buvo. Kai jos netekau, brolis taip pat buvo išvykęs į UK, ir vėl pasijutau viena. Tai buvo didžiausias smūgis, kokį tik esu gavusi gyvenime. Nuo jo pasikeitė mano suvokimas apie daugybę dalykų.“

Po skaudžių išgyvenimų Vaidos gyvenime laukė ir džiaugsmas – Jungtinėje Karalystėje sutiktas mylimasis Darius: „Dariukas mano gyvenime atsirado tada, kai jo labiausiai reikėjo, kaip aš dažnai sakau – mama man jį atsiuntė tiesiai iš dangaus, vietoj angelo. Labai tikiu pasąmonės dalykais ir po nelaimingų santykių ėmiau vizualizuoti, kokį vyrą šalia savęs norėčiau turėti.

Vieną vakarą, kuris buvo turbūt liūdniausias mano gyvenime, nusprendžiau atsinaujinti savo feisbuko paskyrą, kurią buvau užšaldžiusi apie dvejus metus. Prieš akis išniro apie 700 pakvietimų draugauti. Dariaus buvo pirmas, siųstas prieš dvejus metus“, – išskirtinę pažinties istoriją pasakoja V.Narkevičiūtė.

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.

Vieno dalyko nebekartotų

Paprašyta nusikelti į praeitį, kai buvo žinoma Diamond slapyvardžiu, moteris neslepia – nors yra dalykų, kuriuos šiame savo gyvenimo laikotarpyje pakeistų, ji jo visai nesigaili.

„Tie laikai buvo laiptelis žengti į priekį, pamokos, kurias reikėjo išmokti, turbūt be jų nebūčiau ten, kur dabar esu. Kad vis dar klausosi labai smagu, kažkam tai vaikystės atsiminimai, geros emocijos ir t.t. Tai man nuo to labai gera, visada džiaugiuosi, jeigu savo klausytojui galiu suteikti geras emocijas“, – pasakoja atlikėja.

Tiesa, yra ir tamsi garsenybių gyvenimo pusė – neigiami komentarai ir neapykanta internete. Vaida pasakoja, dėl to pernelyg neišgyvenusi: „Juk kai esi jaunas, ko daugiau norėti – tik dėmesio! Solo karjeros pradžia, pirma daina ir štai – hitas… Smagu,ko daugiau norėti... Bet tada prasideda ir daugiau viešumos, daugiau žmonių komentarų, pavydo ir kitų jausmų, ir kartais žmonės komentuodami net nepamąsto, kaip skaudžiai gali įskaudinti kitą žmogų, bei jo šeimą.

Iš kitos pusės, reikia suprasti, tai tik to žmogaus, komentatoriaus problemos, pavydas ir t.t., tikrai to nepavadinčiau nuomone apie tave kaip artistą. Kai tave pavadina necenzūriniu ar kitokiu žodžiu, tai ne nuomonė, o tiesiog trūkumas komentuojančiame žmoguje. Taigi, žmonės, pagalvokit prieš rašydami, komentarus juk skaityti kartais būna tikrai skaudu, o dar kai esi jaunas ir imi viską į širdį giliai“.

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.

V. Narkevičiūtė pasakoja, buvusi „jauna, nepatyrusi, nežinanti nei ko nori, nei kas tokia yra, nei kur eina“. „Visiškai nebuvau pasiruošusi išeiti iš pritariančiosios vokalistės į scenos priekį. Dabar kitaip, esu subrendusi, žinau, kas esu, ko noriu, turiu tikslą ir esu pasiruošusi eiti tik į priekį“, – prisimena dainininkė.

Tiesa, vieno savo karjeros posūkio moteris nebekartotų – 2009-aisiais ji įsiamžino seksualioje fotosesijoje. Visgi, Vaida tikina, jos nesigailinti.

„Juk neteisiame merginų, kurios reklamuoja apatinius drabužius ir nuotraukos puikuojasi ant parduotuvių vitrinų. Daug pasaulinio lygio žvaigždžių netgi savo albumų viršelius daro su daugiau apnuoginto kūno. Nematau tame nieko blogo, jeigu tai skanu ir nevulgaru. Kiek tokių fotosesijų daroma visame pasaulyje ir jos afišuojamos, gal tik mes Lietuvoje, o ypač tuo metu galvodavom kitaip…

Jei šiuo metu ateitų toks pasiūlymas – aišku atsisakyčiau, nes kai esi jaunas mąstai vienaip, o dabar tikrai kitaip. Bet kažko gailėtis nėra kada, nes viskas vyksta taip, kaip turi vykti. Į praeitį nenoriu gręžiotis, nes ten nieko nepalikau, o ateityje laukia daug svajonių ir, tikiu, gerų dalykų“, – įsitikinusi moteris.

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.

Atpažįsta ne dėl „Dangiškų migdolų“

Ar dabar eidama gatve, Vaida dažnai girdi žmones, šaukiančius ją Diamond vardu? Pasirodo, žmonės ją atpažįsta dėl visai kitų dalykų, nei solinė karjera ir hitas „Dangiški migdolai“: „Gal kaip Diamond atpažįsta nedaug kas, daugiau žmonių mane žino kaip Irenos Starošaitės ir Žilvino Žvagulio pritariančiąją vokalistę.

Vaida Narkevičiūtė-Diamond / Asmeninio albumo nuotr.

To šleifo niekada nesigėdijau, nes didžiuojuosi, kad turėjau tokią mokyklą ir karjeros pradžią pas tokius atlikėjus ir nerealius žmones, kaip jie. Iki dabar juos abu beprotiškai myliu, gerbiu ir menu tik gerais žodžiais, dėka jų grįžusi pajutau, kad grįžau kaip į savo namus“.

Fotogalerija:

Vaidos Narkevičiūtės-Diamond gyvenimas (14 nuotr.)
+8