Prieš „Rūsio“ premjerą Jurga Šeduikytė ir Marius Jampolskis prabilo apie asmenines baimes

Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2014-10-21 18:42
AA

Pirmoji lietuviška psichologinė siaubo drama. Taip pristatoma Ričardo Matačiaus režisuota juosta „Rūsys“. Lengvą šleikštulį keliantys filmo plakatai, šmaikščiai gąsdinantys anonsai, kiek nejaukūs interaktyvūs žaidimai gatvėse. Filmą reklamuojančios afišos tarsi retoriškai klausia – ar būsi pakankamai drąsus pažiūrėti?

Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.
Lietuviško siaubo filmo „Rūsys“ spaudos konferencija (18 nuotr.)
+12
Tačiau „Rūsio“ kūrybinė grupė skuba sufleruoti – nors tai ir siaubo filmas, jame nebus „tradicinių“ bauginančių motyvų. „Tai filmas apie meilę ir žmonių santykius. Kiekvienas jame ras dalelę savęs, iš naujo pažins savo slaptąsias puses“, – tikino kone kiekvienas daugiau mažiau prisidėjęs prie filmo kūrimo. Spėjusiems prunkštelėti dėl tokio atsakymo, jie atkerta – nereikia baidytis, reikia pamatyti, kad suprastum.

Likus vos kelioms dienoms iki didžiosios premjeros, antradienio vakarą kūrybinė komanda surengė „Rūsio“ spaudos konferenciją. Žiniasklaidai skirtas susitikimas taip pat buvo neeilinis – konferencija vyko netoli sostinės kino teatro „Vingis“ esančio namo rūsyje.

Į jį teko leistis visiškoje tamsoje – kelią apšvietė vos keli šimtai mažų žvakučių. „Tikimės, neturite uždarų patalpų baimės?“, – juokėsi „Rūsio“ kūrėjai. Prie ilgo stalo susėdo visi: R.Matačius, filmo prodiuseris Almantas Dulkys, scenarijaus autorė Lina Simutytė, aktoriai Jurga Šeduikytė, Marius Jampolskis, Edvardas Cvychas, kompozitorius Adas Gecevičius, aikštelės dailinininkė Neringa Baciuškaitė, vizažistė Justė Butkė.

Visi jie susėdo prie ilgo bendro stalo, akį traukė ant jo išrikiuotos bandelės ir vyno taurė. „Tarkime, kad tai paskutinė vakarienė. Vakarienė prieš filmo premjerą“, – juokavo R.Matačius.

Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Tokią rūsio erdvę kūrybinė komanda pasirinko neatsitiktinai. Esą tiek pats filmas, tiek visa jo filmavimo aikštelė buvo gana klaustrofobiški.

„Filmuodamasis įveikiau vieną asmeninę baimę. Visada bijojau ir labai nemėgau siaubo filmų, tačiau dabar į tai žiūriu kitaip“, – spaudos konferencijoje kalbėjo M.Jampolskis.

Apie baimes prabilo ir J.Šeduikytė. Pasak jos, baisiausia buvo išlieti vidines emocijas. Priešingai nei teatre, čia reikia ne tik įsijausti, bet ir „išgyventi“ savo vaidmenį. „Labai norėjau pagaliau debiutuoti kine. Siaubo ir grožio derinys – man gražiausias“, – sakė J.Šeduikytė.

Ji itin džiaugėsi ir galimybe dirbti su R.Matačiumi. Dar seniau jis ne kartą kūrė vaizdo klipus J.Šeduikytės dainos, todėl judviem tarpusavio pažintis nebebuvo naujiena. J.Šeduikytė ne kartą buvo užsiminusi, kad filme vaidinti sutiko iš dalies ir dėl jo režisieriaus.

Tuo tarpu R.Matačius kurti siaubo filmą ėmėsi dėl smalsumo. Kaip pats sako – jam tiesiog buvo įdomu išbandyti dar nespėjusį Lietuvoje išpopuliarėti žanrą.

Juostos kūrėjai koncentravosi į istoriją, o ne vien į tai, kaip išgąsdinti ar šokiruoti žiūrovus. Filme gausu emocijų: nuo juoko, intymumo iki pykčio ar liūdesio, ir viskas pagardinta skoningais siaubo prieskoniais.

Filmo scenarijus gausus biblinės simbolikos, psichologinio poveikio modelių, o ore visuomet kybo klausimas – ar tai vyksta iš tiesų?

„Rūsys“ taip pat gali džiaugtis tapęs pirmuoju išmaniuoju filmu pasaulyje. Į mobilųjį telefoną atsisiuntus specialią programėlę galima pasijausti filme lyg filmavimo aikštelėje: matyti tai, ką mato aktoriai, girdėti įvairius garsus, režisieriaus komentarus.

Spalio 24-ąją ekranuose pasirodysiančio filmo siužetas pasakoja apie garsios tapytojos Ievos (vaidina Jurga Šeduikytė) ir orlaivių piloto Tomo (vaidina Marius Jampolskis) šeimą, kurioje ima dėtis protu nesuvokiami dalykai. Jų namo rūsyje paslaptingai dingsta nekviestas svečias, o ant rūsio laiptų Tomas randa C formos vinį.

Spaudos konferencijos akimirka / Luko Balandžio/Žmonės.lt nuotr.

Filmo VIP premjera su kviestiniais svečiais – iškart po konferencijos, filmas viešai bus pradedamas rodyti spalio 24 dieną.