Princai Williamas ir Harry Šv. Jurgio koplyčią paliko drauge: po senelio laidotuvių užfiksuoti besišnekučiuojantys

Princai Harry ir Williamas, Kembridžo hercogienė Catherine / „Scanpix“ nuotr.
Princai Harry ir Williamas, Kembridžo hercogienė Catherine / „Scanpix“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės
A
A

Balandžio 17-ąją, pasauliui atsisveikinant su „tautos seneliu“ pramintu Didžiosios Britanijos princu Philipu, visi laukė, kada pamatys princus Harry ir Williamą drauge viešumoje. Apie tarp jų skandančią įtampą kalbėta jau seniai. Skaudžią abiems dieną broliai susitiko, bet kaip ir buvo numatyta iš anksto – vienas greta kito nėjo. Tik po oficialios laidotuvių dalies princai Harry ir Williamas pastebėti besišnekučiuojantys.

Šeštadienį princas Williamas ir princas Harry viešumoje po ilgo laiko pasirodė per jų senelio, princo Philipo laidotuvių ceremoniją.

Kartu su kitais šeimos nariais jie lydėjo Edinburgo hercogo karstą iš Vindzoro pilies į Šv. Jurgio koplyčią. Broliai prisijungė prie savo tėvo princo Charleso, tetos princesės Anne, dėdžių princo Andrew ir princo Edwardo bei pusbrolio Peterio Phillipso.

Princas Philipas, princas Williamas, Earlas Althorpas, princas Harry ir princas Charlesas 1997 metais per princesės Dianos laidotuves
Princas Philipas, princas Williamas, Earlas Althorpas, princas Harry ir princas Charlesas 1997 metais per princesės Dianos laidotuves / „Scanpix“ nuotr.

Ši akimirka pažadino 1997 metų prisiminimus, kai tuomet 15-metis Williamas ir 12-metis Harry drauge su seneliu Philipu į paskutinę kelionę lydėjo princų motiną princesę Dianą.

Šeštadienį tarp giminaičių, kurių santykius aptemdė Harry sprendimas atsisakyti karališkųjų pareigų ir persikelti gyventi į Kaliforniją, įsiterpęs žingsniavo anksčiau minėtasis pusbrolis Peteris Phillipsas.

Princai Williamas ir Harry per princo Philipo laidotuves  /„Scanpix“ nuotr.
Princai Williamas ir Harry per princo Philipo laidotuves /„Scanpix“ nuotr.

Procesijos tvarkos pakeitimas, pasak rūmų atstovų spaudai, buvo labiau praktiškas sprendimas, o ne jokio signalo siuntimas. „Čia laidotuvės ir mes nenorime leistis į jokias interpretacijas ar dramas“, – teigė Bakingamo rūmų patikėtinėtis.

Pasak jo, dėl viso palydos plano kiekviena detalė buvo kruopščiai suderinta bei apgalvota, paisoma karalienės Elizabeth II norų.

Tiesa, po procesijos broliai buvo pastebėti drauge. Iš Šv. Jurgio koplyčios  Williamas ir Harry išėjo kartu, gretima ėjo ir Williamo žmona, Kembridžo hercogienė Catherine.

Princai Williamas ir Harry per princo Philipo laidotuves  /„Scanpix“ nuotr.
Princai Williamas ir Harry per princo Philipo laidotuves /„Scanpix“ nuotr.

Laužant įsisenėjusį paprotį, karališkosios šeimos nariai, tarnaujantys ginkluotosiose pajėgose arba turintys karinių garbės titulų, laidotuvėse dalyvavo be mundurų. Kalbėta, kad tokį sprendimą palaimino pati Elizabeth II nerimaudama, jog Harry gali išsiskirti iš kitų šeimos narių. Jam atsisakius karališkųjų pareigų, iš Harry buvo atimti visi garbės titulai, neleista jam toliau eiti jūrų pėstininkų generolo kapitono pareigų. Būtent dėl šios priežasties Philipo vaikaitis būtų negalėjęs svarbią dieną vilkėti specialios uniformos.

Princo Philipo laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.
Princo Philipo laidotuvės / „Scanpix“ nuotr.

Senelio laidotuvėms Harry parskrido vienas. Vaikelio besilaukiančiai jo žmonai Meghan Markle gydytojas patarė nebekeliauti.

Šis grįžimas į Didžiąją Britaniją – tai pirmasis Harry vizitas po to, kai jis atsisakė karališkųjų pareigų.