Princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine paaiškino, kodėl sūnui išrinko George'o vardą
Trečiadienio vakarą princas Williamas ir Kembridžo hercogienė Catherine paskelbė, kad pirmadienį gimusį savo sūnų pavadino George'u Alexanderiu Louisu.
Paskelbus vardą iš karto imta spėlioti, kokią reikšmę turi visi trys berniukui skirti vardai, ir prisiminta šalies istorija – galbūt Williamas su Catherine šiais vardais pagerbia ankstesnius monarchus?
Vėliau karališkieji rūmai paaiškino, kad George'u Alexanderiu Louisu sūnų jiedu pavadino dėl labai paprastos ir su jokiomis asociacijomis nesusijusios priežasties – Williamui ir Catherine šie vardai paprasčiausiai labai patiko.
„Šiuos vardus jie išrinko tiesiog todėl, kad jie jiems patiko – nei daugiau, nei mažiau“, – užtikrino karališkieji rūmai.
Antradienį, kai su sūnumi išėjo iš ligoninės, princas Williamas su Catherine teigė dar neapsisprendę dėl vardo. BBC korespondentas paklausė, ar nežada sūnaus pavadinti George'u, už kurį daugiausia statoma lažybų punktuose, o Williamas nusijuokė ir atsakė: „Palaukite ir sužinosite.“
George'o vardas turėtų patikti Williamo senelei karalienei Elizabeth II – jos tėvas buvo karalius George'as VI. Tiesa, pirmasis jo vardas buvo Albertas, ir iki tampant karaliumi visi šeimos nariai jį vadino tiesiog Bertie. Kai jis perėmė sostą, iš pagarbos savo tėvui George'ui V nusprendė vadintis George'u VI.
Istorinė George'o vardo pusė
Nors Williamas su Catherine tvirtina, kad vardą rinko vien dėl asmeninių simpatijų, tačiau George'o (lietuviškai Džordžas arba Jurgis) vardas tikrai turi gana ryškią praeitį britų karališkojoje šeimoje. Kai jųdviejų sūnus taps karaliumi, jis bus jau septintasis karalius George'as.
George'as yra trečias pagal populiarumą britų suverenų vardas po Henry ir Edwardo. Britai turėjo po aštuonis karalius tokiais vardais.Vardas George'as, kuris 2011 metais buvo 12-as pagal populiarumą berniukų vardas Anglijoje ir Velse, yra kilęs iš senovinės graikų kalbos, kurioje reiškia „žemdirbį“. Būtent šį vardą daugelis prognozavo pirmadienį gimusiam princui.
Britaniją valdė šeši karaliai vardu George'as:
- George'as I (1714–1727 m.), pirmasis Hanoverių dinastijos karalius, į Didžiosios Britanijos ir Airijos sostą 1714 metais įžengė nepaisant to, kad buvo tik 52-as žmogus eilėje į jį. Pretenzijas į sostą jis pareiškė todėl, kad buvo artimiausias gyvas karalienės Onos giminaitis protestantas, nes Didžioji Britanija 1701 metais buvo priėmusi Sureguliavimo aktą, kuriuo katalikams draudžiama paveldėti britų sostą. Nors gimė Vokietijoje ir prastai kalbėjo angliškai, jam valdant šalis išgyveno didelio stabilumo periodą.
- George'as II (1727–1760 m.), George'o I sūnus, paskutinis Didžiosios Britanijos karalius, dalyvavęs mūšiuose drauge su savo kariais. Jis kariavo su prancūzais 1743 metų Detingeno mūšyje Vokietijoje.
- George'as III (1760–1820 m.), George'o II vaikaitis, trečiasis monarchas iš Hanoverių dinastijos ir pirmasis, gimęs Anglijoje, puikiai kalbėjęs anglų kalba. Jam valdant Didžioji Britanija neteko Jungtinių Valstijų, kurios nepriklausomybę paskelbė 1776 metais. George'as III gyveno ir valdė ilgiausiai iš visų britų vyriškosios lyties suverenų, bet 1811 metais de facto sosto kontrolę turėjo perduoti savo sūnui – dėl vis atsinaujindavusio – o galiausiai, ir nuolatinio – pamišimo. Jo vargai tapo tema 1994 metų filmui „Karaliaus George'o beprotybė“ (org. „The Madness of King George“).
- George'as IV (1820–1830 m.), George'o III sūnus, meno kolekcininkas ir hedonistas. Jis užsakė ekstravagantišką karališkąjį paviljoną Braitone Indijos tema, gyveno spalvingą asmeninį gyvenimą, slapta ir neteisėtai vedė katalikę, o paskui – protestantę, su kuria nesėkmingai bandė išsiskirti.
- George'as V (1910–1936 m.), imperatorius-karalius. Pirmojo pasaulinio karo metais jis daugiau kaip 450 kartų aplankė savo karius. Dėl antivokiškų nuotaikų jis atsisakė istorinio Saxe'ų-Coburgų-Gothos dinastinio vardo ir prisiėmė Windsorų pavardę pagal į vakarus nuo Londono esančios pilies pavadinimą. Windsorai yra ir dabartinė karališkosios šeimos pavardė. Valdant George'ui V Airija tapo nepriklausoma. Šis karalius pradėjo kalėdinių kreipimųsi į šalies gyventojus per radiją tradiciją.
- George'as VI (1936–1952 m.), mylimas dabartinės monarchės karalienės Elizabeth II tėvas. Karaliumi jis tapo 1936 metais, kai norėdamas vesti išsiskyrusią amerikietę Wallis Simpson sosto atsisakė jo brolis Edwardas VIII. Tikrasis jo vardas buvo Albertas, bet tapdamas karaliumi jis pasirinko George'o VI vardą – pagerbdamas tėvą ir pasiųsdamas stabilumo žinią po brolio sukelto chaoso. Jis kentė nuo stipraus mikčiojimo. Aktorius Colinas Firthas įkūnijo George'ą VI ne vieną „Oskarą“ gavusiame 2010 metų filme „Karaliaus kalba“ (org. „The King's Speech“).