Princesės Dianos mylimąjį Hasnatą Khaną suvaidinęs Naveenas Andrewsas: „Iš britų tikėjomės pagiežos ir stiprių emocijų“

Naomi Watts ir Naveenas Andrewsas / Filmo stop kadras
Naomi Watts ir Naveenas Andrewsas / Filmo stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Spalį Lietuvos kino teatrus pasieks jausminga biografinė, romantinė drama „Princesė Diana“ (angl. „Diana“), kurioje žiūrovai išvys paskutiniuosius dvejus Velso princesės gyvenimo metus. Filme pačią Dianą įkūnijo Naomi Watts, o jos gyvenimo meile vadinamą pakistanietį širdies chirurgą Hasnatą Khaną – indų kilmės britų aktorius Naveenas Andrewsas, pažįstamas iš populiaraus serialo „Dingę“ (angl. „Lost“). Didžiojoje Britanijoje naujoji juosta sulaukė kritikos bangos, tačiau N.Andrewso teigimu, filmo kūrėjai buvo tam pasiruošę.

Duodamas interviu Telegraph.co.uk, 44-erių aktorius tikino, kad dauguma filmo vertintojų yra pernelyg radikalūs ir subjektyvūs. Nors jo įkūnytas H.Khanas kuriant filmą „Princesė Diana“ nebendradarbiavo, N.Andrewsas teigė ruošęsis vaidmeniui skaitydamas jo žodžius iš oficialių pareiškimų, peržvelgė policijos tyrėjų surinktą medžiagą bei nagrinėjo 2001-aisiais išleistą Kate Snell knygą „Diana. Paskutinė jos meilė“ (angl. „Diana: Her Last Love“), kuria remiantis ir buvo kuriama naujoji juosta. „Taip pat turėjau progą susipažinti su žmonėmis, pažinojusiais H.Khaną asmeniškai tuo metu, kai jis buvo su Diana“, – kalbėjo aktorius.

Anot jo, esminis britų skaudulys tas, kad jie yra savininkiški ir jaučiasi taip, tarsi princesė Diana būtų jų nuosavybė. „Ji buvo Žmonių princesė būdama gyva, tokia yra ir iki šiol. Manau, tai – jos galios įrodymas. Jutome, kad šis filmas vėl atvers skausmingą Anglijos, Didžiosios Britanijos žmonių psichikos žaizdą, nes Dianai jie juto labai stiprų jausmą. Labai įdomu, kaip šį filmą sutiko kiti žmonės, pavyzdžiui, amerikiečiai. Jie jį sutiko labai palankiai, jie matė ne privatumo ar asmeninių jausmų pažeidimą, o dviejų žmonių meilės istoriją“, – teigė N.Andrewsas. Aktorius tikino, kad buvo akivaizdu, jog reakcija šalyje, kur Princesė Diana gyveno, bus audringa. „Iš britų tikėjomės pagiežos ar kitų stiprių emocijų. Aš gerbiu tai, kaip žmonės reagavo, kad taip aistringai dalyvavo diskusijoje, vėl prisiminė Dianą ir komentavo filmą. Manau, kad gerai, jog „Princesė Diana“ sukėlė tam tikrą kontraversišką bangą ir nepaliko abejingų“, – mintimis dalijosi N.Andrewsas. 

Jautriame filme „Princesė Diana“ žiūrovai išvys režisieriaus Oliverio Hirschbiegelio interpretaciją, kaip galėjo gyventi ir jaustis paparacų ir žiniasklaidos persekiota, tačiau pasauliui padėti taip troškusi princesė. Nors filmas buvo kurtas remiantis tikrais atsiminimais ir biografinėmis detalėmis, režisieriaus teigimu, kai kurios scenos tyčia buvo paaštrintos. „Tai – ne dokumentinis filmas, o dramatiška istorijos interpretacija. Norėjome sukurti įtikinamą meilės istoriją“, – sakė režisierius.

Lietuvos kino teatrus daugiau kaip 15 metų viso pasaulio smalsumą audrinusi elegantiškosios princesės Dianos meilės istorija pasieks spalio 11 dieną.

Filmo „Princesė Diana“  anonsas: