Princui Philipui atminti: kaip visko netekęs Danijos princas tapo tobulu Anglijos karalienės vyru

Elizabeth II ir Philipas 1953 m. birželį per karalienės inauguraciją / Scanpix nuotr.
Elizabeth II ir Philipas 1953 m. birželį per karalienės inauguraciją / Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2021-04-18 10:51
AA

Anksčiau ar vėliau tai buvo neišvengiama. Bet nuoširdžiai norėjosi tikėti – Edinburgo hercogas princas Philipas (1921–2021) tikrai sulauks šimtojo gimtadienio. Deja, iki jo pritrūko poros mėnesių.

Pirmoji oficiali žinia buvo kaip visada britiškai lakoniška – karalienė Elizabeth II su didžiu liūdesiu pranešė, kad mylimas vyras, Jo Karališkoji Didenybė Edinburgo hercogas, princas Philipas, išėjo balandžio 9-osios rytą Vindzoro pilyje.

Prieš tai buvo 28 nerimo ir vilties dienos Šventojo Baltramiejaus ir Eduardo VII ligoninėse, kur garbaus amžiaus princas atsidūrė dėl nenurodytos infekcijos bei priešinfarktinės būklės. Vis dėlto norėjosi tikėtis, kad nepalenkiamas ir, regis, nemirtingas karalienės vyras šį kartą irgi išsikapstys.

Juk dar 2019-aisiais – vos pora metų jaunesnis – jis vairavo automobilį ir buvo nepatenkintas, kai dėl sukeltos avarijos turėjo atsisakyti šio užsiėmimo. Jei neskaičiuotume kelių širdies operacijų (2011-aisiais, prireikus stentavimo, jis atsidūrė ligoninėje – ir pirmąkart per 64 metus sutiko Kalėdas be žmonos), Philipas nesiskundė sveikata, tačiau vaistų nuo senatvės, deja, nėra.