Vakar Vilniaus moterų studijos „Vilkės namai“ gimtadienio šventėje pristatyta išskirtinė tapybos darbų paroda „Freedom“, skirta moters saviraiškos laisvei atspindėti. Paroda unikali, nes tapybos darbai nugulė ne ant įprastos drobės, o ant džinso. Jų autorė – gydytojos kardiologės karjerą į tapybą išmainiusi dviejų vaikų mama Agnė Andruškienė.
Priimti kardinalius gyvenimo sprendimus prireikė daug drąsos ir požiūrio laisvės, teigia autorė. Jau daugiau nei metus paveikslus ir autorine tapyba puoštus džinso drabužius kurianti Agnė nusprendė gyvenimo virsmą įprasminti parodoje ir paskatinti moteris drąsiai siekti savo svajonių. Per sąvoką „Freedom“ kūrėja norėjo atspindėti faktą, kokia galinga gali būti laisvės saviraiška ir kaip svarbu atrasti savo tikrąją tapatybę. Darbai kvietė moteris bei jaunas merginas atsiriboti nuo visuomenėje susiformavusių stereotipinių nuostatų apie moters įvaizdį ir nebijoti žengti savo svajonės link.
Agnei tai itin artima tema – pagimdžiusi sūnų ir dar būdama vaiko priežiūros atostogose ji nusprendė imtis kardinalių gyvenimo pokyčių – atsisakė perspektyvios kardiologės karjeros Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikose, nusprendė grįžti prie vaikystės pomėgio ir svajonės – tapybos.
„Tai buvo sudėtingas sprendimas, nes kiek metų ir pastangų prireikia vien baigti medicinos studijas. Neslėpsiu, jog pradžioje šiek tiek varžė ir artimųjų spaudimas. Daugumai atrodė, jog stokoju racionalumo ir išmainau perspektyvų darbą į nežinomybę. Šiandien esu sau visiškai atsakiusi, jog daug svarbiau klausytis savo vidinio jausmo – nė karto nesigailėjau. Didžiausia drąsa ir laisvė yra sugebėti sau pripažinti, ko iš tiesų nori ir ką gali. Daryti kažką per sukąstus dantis, nes tai respektabiliau visuomenėje – tai tik lengvesnis kelias, jei nori įtikti visiems. Ilgalaikėje perspektyvoje rezultato nebus, žmogus palūš neįsiklausęs į save. Pastebiu, kad moterys dažnai pakliūva į šias „pinkles“ ir bijo kažką keisti. Savo pavyzdžiu tikiuosi įkvėpti moteris, kurios galbūt šiuo momentu yra panašiame gyvenimo lūžyje, nebijoti priimti „nepatogių“ sprendimų“, – savo patirtimi dalijosi autorė.
Šiandien menininkės kūriniai puošia ne tik interjerus, bet ir nugula aprangoje. Įkūrusi prekės ženklą „Pink Donkey“ savo tapybos darbais ji puošia ir žmonių drabužius – džinsinius švarkus, marškinėlius, džemperius, laisvalaikio batelius.
„Esu tikra džinso gerbėja, nes tai labai universali medžiaga, ją galima panaudoti tiek interjero dekore, tiek aprangoje. Tuo pačiu tai gana naujas ir įdomus sprendimas suteikti asmeninio išskirtinimo gana įprastiems aprangos atributams. Kadangi pati mėgstu madą, o tapyba visuomet buvo mano svajonė, džiaugiuosi galėdama savo darbais apjungti abi sritis“, – teigia A. Andruškienė.