Pristatyta nauja knyga apie kosmetiką: kaip cheminę atskirti nuo natūralios?

G. Azguridienės knygos pristatymas / Renginio organizatorių nuotr.
G. Azguridienės knygos pristatymas / Renginio organizatorių nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
A
A

„Kokybiška kosmetika turėtų suteikti daugiau nei trumpalaikį grožio efektą”, – knygos „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ pristatyme kalbėjo jos autorė Guoda Azguridienė. Anot sveikos gyvensenos tyrinėtojos, nuolat matant reklamas apie „super natūralius“ kremus ir šampūnus, kur tik gėlės iš dangaus krinta, o sudėtyje naftos chemija su naftos chemija, ji nusprendė parašyti knygą, kuri padėtų atsirinkti, ką iš tikrųjų tepame ant savo kūno.

Autorė teigia, kad knygos rašymui įkvėpė šiandieninė situacija kosmetikos rinkoje – išpopuliarėjus natūralumo idėjai pasidarė sunku atskirti natūralią kosmetiką nuo įprastinės cheminės. Anot „Livinn sveiki produktai“ valdybos narės G. Azguridienės, besivystant technologijoms ir keičiantis žmonių vertybėms, labai sparčiai didėja tikrai natūralios kosmetikos pasirinkimas: ir gamintojų, ir asortimento prasme.

G. Azguridienės knygos pristatymas
G. Azguridienės knygos pristatymas / Renginio organizatorių nuotr.

Knyga sudaryta iš dviejų dalių, kurių pirmoji yra apie kosmetiką kaip reiškinį visuomenėje: gaminimą, vartojimą, atpažinimą. Antroji – apie tiesioginę kosmetikos paskirtį, kaip priemonę odai bei plaukams puoselėti, atskirų kosmetikos produktų bei vartotojų grupių specifiką. G. Azgurdienė aprašo, kokie yra natūralios ir cheminės kosmetikos skirtumai, jų sudėties, gaminimo būdo ypatybės. Kaip rinktis kosmetiką pagal sudėtį ir kitą gamintojo informaciją. Taip pat kam kosmetika apskritai reikalinga ir kokios jos dalys yra svarbios.

Šiuos ir daugelį kitų klausimų knygos pristatyme aptarė jos autorė ir kviestiniai svečiai: vizažistė, tinklaraštininkė Neringa Šimkutė, plaukų kirpėjas ir stilistas Mikhailas Kodesnikovas ir tinklaraščio apie natūralią kosmetiką autorė Džolita Adomkienė. Diskusiją ir knygos pristatymo renginį moderavo televizijos bei radijo laidų vedėja Livija Gradauskienė.

G. Azguridienės knygos pristatymas
G. Azguridienės knygos pristatymas / Renginio organizatorių nuotr.

Pasak L. Gradauskienės, visos mes ieškome tobulo kremo, kuris pagaliau būtų tas, nuo kurio oda atsigautų ir tai nebūtų tik laikina „apgavystė“, kurią gali pasiūlyti drastiška chemija. Turbūt vienintelis kelias į tai yra kuo natūralesnė kosmetika.

„Čia kaip ir su trokštama figūra – gali savaitę gerti tik vandenį ir ypatingam vakarui susiveržti korsetu, bet iš tiesų patenkinta savimi jautiesi tik po ilgų gerų treniruočių,“ – teigia L. Gradauskienė.

Cheminės kosmetikos pasekmės – neprognozuojamos

G. Azguridienė teigia, kad kosmetiką šiandien naudojame visų pirma dėl grožio. Tai, kad ji nekenkia – jau papildoma sąlyga.

„Šiuolaikinė sintetinė kosmetika ir gaminama taip, kad patiktų: labai maloniai teptųsi, nepasireikštų pastebimai kenksmingais požymiais odai, atrodytų graži, asocijuotųsi su grožiu ir jaunyste. Tačiau ką ji iš tiesų daro odai ir visam organizmui – galime pajusti gerokai vėliau.“

G. Azguridienės knygos pristatymas
G. Azguridienės knygos pristatymas / Renginio organizatorių nuotr.

Kosmetika svarbi sveikatai

Knygoje „Kosmetika: ką mes darome su ja, o ji su mumis“ autorė analizuoja, kad šiuolaikinėje visuomenėje galioja bendra nuostata: būklę keičia vaistai, o maistas ir kosmetika yra tik dėl grožio, kalorijų ir smagumo.

Gera kosmetika siekia gydyti ir gydo, nes nuo sveikumo grožis priklauso tiesiogiai.

„Gera kosmetika siekia gydyti ir gydo, nes nuo sveikumo grožis priklauso tiesiogiai. Nesveiki plaukai negali būti gražūs, nes jie nebus nei lygūs, nei purūs, nei blizgantys. Nesveika oda niekaip negali būti graži.“

Autorei antrina ir plaukų meistras Mikhailas Kodesnikovas. Kirpėjas pasakoja, kad plaukai nuo natūralių produktų sveiksta lėčiau, bet giliau, lyginant su sintetinėmis priemonėmis, kurias panaudojus efektas būna staigus ir plaukai pasidaro slidūs bei įgyja matinį blizgesį.

„Žmonės pamiršo kokie iš tiesų yra sveiki plaukai – standūs, stiprūs, netgi šiek tiek šiurkštūs, turintys daugiau savitumo ir kažkiek nepaklusnumo, – kaip vaikų“, – aiškina plaukų specialistas.

G. Azguridienės knygos pristatymas
G. Azguridienės knygos pristatymas / Renginio organizatorių nuotr.

Anot knygos autorės, oda yra sveika, kai ji gali išlaikyti reikiamą drėgmės ir maistingųjų medžiagų balansą bei apsiginti nuo neigiamo aplinkos bei streso poveikio. Kuo oda jaunesnė ir sveikesnė, tuo mažiau jai reikia pagalbos. Vyresniame amžiuje kosmetikos paprastai reikia stipresnės. Tačiau ne dėl grožio efektų, o dėl drėkinamojo, maitinamojo, raminamojo, regeneruojamojo ir apsauginio poveikio.

Svarbu gerinti „kosmetikos raštingumą“

G. Azguridienė naujoje knygoje aptaria ir „kosmetikos raštingumo“ bei jos informacijos suvokimo aspektą. Pagal naujausias Vokietijos, Prancūzijos, Didžiosios Britanijos tendencijas žmonės pradeda domėtis kosmetikos turiniu ir gamintojų „žalumu“, susipažįsta su kosmetikos sertifikavimo reiškiniu ir tai kreipia jų sprendimus natūralios bei ekologiškos kosmetikos naudai.

„Lietuvoje šioje srityje procesai dar stipriai atsilieka. Didžioji dalis žmonių tebemano, kad atitinkamai apipavidalintas įprastinis cheminis kremas, bet „su ramunėlėmis“, ir yra natūrali kosmetika.“

Anot autorės, Lietuvoje natūralios ir ekologiškos kosmetikos pasiūla yra panaši, kaip kitose Europos šalyse, nors rinkos priežiūros bei tyrimų praktiškai nėra. Natūralia kosmetika prekiaujama ir ekologiškose bei specializuotose parduotuvėse, ir prekybos centruose bei vaistinėse, ir internetu.

„Tačiau masinei prekybai ne visi gamintojai pateikia savo gaminius – mat ten jie turi būti gana universalūs, nereikalaujantys specialisto konsultacijos pasirenkant“, – teigia G. Azguridienė.