Pristatyta pilnametystės sulaukusi „Mados infekcija”: laukia nevaikiška mados dozė

Renata Mikailionytė ir Sandra Straukaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Šaltinis: Elaima.lt
AA

Saulėtą trečiadienio rytą pristatytas vos daugiau kaip po mėnesio Vilniuje vyksiantis festivalis „Mados infekcija“. Pilnametystės šiemet sulaukusi, t.y. jau 18-ąjį kartą rengiama, mados fiesta kovo 18–19 dienomis tradiciškai pakvies į Šiuolaikinio meno centrą. Čia žadama patiekti rimtą mados, decibelų ir šviesų dozę.

„Paprastai festivalio svečius dėl programos įvairovės kviečiame iš kuo skirtingesnių ir tolimesnių šalių. Šįkart dėmesį sutelkėme į artimiausius kaimynus: latvius, estus ir lenkus. Šis intuityvus kvietimas pabrėžia kaimynų bendrystės svarbą, kas nūdienos geopolitinėje situacijoje įgauna vis didesnę prasmę ir jėgą. Tačiau geografinės ir istorinės šalių sąsajos visai nereiškia, kad galima tikėtis panašių estetinių sprendimų ant podiumo.

MAREUNROL‘S duetas iš Latvijos Vilniaus publikai jau pažįstamas, o dizaineriai iš Lenkijos, Katarzyna Romanska ir duetas KAASKAS, pasirodys pirmą kartą per visą festivalio istoriją, bendradarbiaujant su Lenkijos institutu Vilniuje“, – apie kviestinius svečius pasakojo festivalio idėjinė vadė Sandra Straukaitė.   

Sandra Straukaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Per dvi festivalio dienas žiūrovai išvys 16 kolekcijų. Netrūks nei naujokų, nei patyrusių festivalio vilkų, tarp pastarųjų – Lina Gudanavičiūtė, Laura Dailidėnienė, Diana Paukštytė, Lilija Larionova, Sandra Straukaitė. Tai vardai, tapę festivalio veidais, ištikimai savo naujausias idėjas pristatantys ant „Mados infekcijos“ podiumo. 

Sandra Straukaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Sandra Straukaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ant festivalio podiumo naujausius savo darbus pristatys ir dizaineriai, kurie ankstesniais metais pasinaudojo konkurso „Injekcija“ tramplinu: Ana Romanova, Liucija Kvašytė ir Akvilė Jančauskaitė. Pastaroji dizainerė šiemet intriguos bendradarbiavimu su kinų kilmės dizainere Fiona UYEN.

Plačiajai publikai prisistatys ir keturi debiutantai, kelialapius į didįjį podiumą iškovoję paskutiniojo konkurso „Injekcija“ finale: dizaineriai Thom Bara, Morta Nakaitė, Mantas Bartkus su Neringa Martinėnaite bei Anna Jelizarjeva iš Estijos. 

Džeimso Bondo misija: naujai, taikliai, aštriai

Miesto reklamos stendus ir televizorių ekranus netrukus užkariaus „Mados infekcijos“ plakatai ir vaizdo klipai, kuriuose pasirodys slaptasis agentas Džeimsas Bondas. Jį Pauliaus Gasiūno fotografijose įkūnijo festivalio bičiulis ir šių metų šviesų dailininkas Vilius Vilutis.

Džeimso Bondo personažas – savotiška aliuzija į „Mados infekcijos“ tikslus: niekada nedaryti kaip pernai, o taikliai ir paveikiai reflektuoti naujausias pasaulines aktualijas, reaguoti aštriai, užčiuopti gyvenimo pulsą, rodyti tai, kas NOW & NEW. 

Sandra Straukaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Ieškos naujųjų mados pėstininkų 

Tradiciškai dar iki festivalio netrūks su mada susijusio veiksmo, vienas svarbiausių iki festivalio vyksiančių renginių – vieša festivalio atranka, patyrusius ir debiutuojančius modelius sukviesianti kovo pradžioje. 

Pernai modelių atranka „Infekcijos kastingas“ sulaukė rekordinio susidomėjimo. „Į kastingą kviečiame agentūrų modelius ir visus drąsuolius, kuriuos gali pastebėti ne tik festivalio dizaineriai, bet ir modelių, kino, reklamos agentūrų skautai. Principiniai reikalavimai išlieka tie patys, bet ne mažiau svarbi žmogaus jėga, energija ir pasitikėjimas savimi“, – apie modelių atranką, kurios detalės bus paskelbtos kiek vėliau, pasakojo festivalio prodiuserė Renata Mikailionytė.    

Sandra Straukaitė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Festivalio „Mados infekcija“ spaudos konferencija (32 nuotr.)
+26
Skaitykite daugiau