Pristatyti pirmieji konkurso „Injekcija“ dalyviai: jaunieji mados talentai nepalieka abejingų

Mados injekcijos dalyviai / 15min montažas
Mados injekcijos dalyviai / 15min montažas
Šaltinis: Žmonės
A
A

Kiek mažiau nei už mėnesio, lapkričio 25 dieną, Vilniaus dailės akademijoje neabejingiems ir naujų vėjų mados pasaulyje laukiantiems, bus pristatytos jaunųjų kūrėjų kolekcijos! Tarptautinio mados talentų konkurso INJEKCIJA finale dėl vietos „Mados infekcijoje“ varžysis 16 dizainerių iš Italijos, Kolumbijos, Vietnamo bei Lietuvos.

Kas savaitę kviesime iš arčiau susipažinti su vis kitais INJEKCIJA dalyviais, na o šiandien visas dėmesys keliauja: Alisai Kosiborod, Almantui Kunskui, Arminui Rimkui, Gabijai Radzevičiūtei bei Gintarui Rėpšui!

Alisa Kosiborod Florencijoje baigusi „Polimoda Fashion Design“ studijas įkvėpimo ieško art house stiliaus kino filmuose, bokse, golfe bei hip hop‘o muzikoje. Konkurse INJEKCIJA Alisa Kosiborod pristatys savo kolekciją „Suspense“ kuri gimė iš Alfredo Hitchcocko kino filmų bei jų tamsaus pasaulio.

Alisos Kosiborod kolekcijos modelis
Alisos Kosiborod kolekcijos modelis / Asmeninio arch. nuotr.

„Turėjau gilintis į tokių filmų kaip „The Birds“ ar „Rebecca“ pokalbius, dekoro elementus, kostiumų detales bei scenų kompozicijas tam, kad galėčiau suprasti režisieriaus idėjas. Norėdama išgauti tinkamą efektą kolekcijoje naudojau skaidrių medžiagų sluoksniavimą, siuvinėjimą bei galingus viršutinių drabužių siluetus“, – apie pristatomą kolekciją konkurso INJEKCIJA finale pasakoja jo autorė.

Alisos Kosiborod kolekcijos modelis
Alisos Kosiborod kolekcijos modelis / Asmeninio arch. nuotr.

Almantas Kunskas 2023 metais, Vilniaus dailės akademijoje baigė mados dizaino bakalauro studijas ir šiuo metu jas tęsia magistratūroje. Almantas ne kartą dalyvavo Aukštaitijos regiono alternatyvios mados festivalyje, kuriame ir atrado savo pašaukimą madai. Jis yra rengęs personalines kūrybos parodas, dirbęs kaip kostiumų dailininkas įvairiuose projektuose bei filmuose. Lapkričio 25-ąją Almantas susirinkusiems pristatys gabalėlį savo „Life is like a Kaleidoscope“ kolekcijos.

Almanto Kunsko kolekcijos modelis
Almanto Kunsko kolekcijos modelis / Tomo Juškevičiaus nuotr.

„Mūsų gyvenimas – kaip nuolat besikeičiantis kaleidoskopo vaizdas: užtenka tik pažvelgti kitu kampu ir visas paveikslas persidėlioja kitaip. Kaip ir kaleidoskopas taip ir ši kolekcija paremta nostalgijos jausmu.

Almanto Kunsko kolekcijos modelis
Almanto Kunsko kolekcijos modelis / Tomo Juškevičiaus nuotr.

Kolekcijoje išskiriami objektai: „Nokia“ telefonas, „Uno“ kortos, vaikiški smėlio žaislai, „Miglės“ saldainiai, „Mėtos Meškinijos“ personažas iš TV ekranų, „Irisai“, „Huba Buba“ ir kiti objektai sukurs skirtingus kolekcijos raštus. Šioje kolekcijoje naudojami įvairūs audiniai, kurių didelė dalis pagaminta iš perdirbtos medvilnės ir poliesterio. Be stiliaus, kolekcija įkūnija universalumą, leidžiantį kiekvienam kūriniui nepriekaištingai derėti su kitais. Rezultatas – nuotaikinga kapsulių kolekcija!“, – apie savo darbus pasakoja Almantas.

Arminas Rimkus domisi floros, mados, avalynės bei interjero dizainu. 2023 metais jis baigė Vilniaus dizaino kolegiją, o lapkričio 25 d. konkurso INJEKCIJA finale pristatys savo kolekciją „Save our souls“!

Armino Rimkaus kolekcijos modeliai
Armino Rimkaus kolekcijos modeliai / Asmeninio arch. nuotr.

„Mano kolekciją įkvėpė nykstantys Lietuvos gyvūnai. Dėl klimato kaitos bei žmonių veiklos gyvūnai nebesugeba adaptuotis ir išnyksta. Ši kolekcija remiasi Lietuvos raudonąja knyga ir sukurta tvarios mados principu, kai maksimaliai panaudojamas audinys, o iš likučių sukuriami kolekcijos aksesuarai. Kiekvienas modelis yra unikalus ir pristato tam tikrą nykstantį gyvūną, kurio spalva, raštas, faktūra bei forma buvo pritaikomi kuriant modelius. Ši kolekcija naudojama kaip socialinės mados priemonė, kuri didina sąmoningumą ir primena žmonėms apie gamtos trapumą bei mūsų atsakomybę ją apsaugoti“, – dalinasi Arminas Rimkus.

Armino Rimkaus kolekcijos modeliai
Armino Rimkaus kolekcijos modeliai / Asmeninio arch. nuotr.

Gabija Radzevičiūtė – Kauno kolegijos, IV kurso mados dizaino studentė. Gabija turėjo galimybę studijuoti ir Suomijos „HAMK University“, kuriame gilino mados dizaino bei siuvimo žinias. Konkurso INJEKCIJA finale Gabija Radzevičiūtė pristatys savo pirmąją kolekciją „Solivagant“.

Gabijos Radzevičiūtės kolekcijos modelis
Gabijos Radzevičiūtės kolekcijos modelis / Miglės Žičkevičiūtės nuotr.

„Gyvenimas su nerimo sutrikimu tapo kūrybinio darbo „Solivagant“ (lot. Someone who wanders alone) inspiracija. Savo darbu noriu perteikti nerimo sukeltus pojūčius ir emocijas bei pabrėžti, jog su nerimu susiduria daugybė žmonių, todėl nereikia bijoti apie tai kalbėti! Mano kolekcijoje nerimo pojūčiai perkeliami per sunkius audinius bei varžančius drabužių siluetų pasirinkimus. Kolekcijos spalvos neatsitiktinės: pilka dažnai asocijuojama su nerimu, raudona gali išprovokuoti nerimo priepuolį, o balta – ramybė“, – apie kolekciją pasakoja Gabija.

Gabijos Radzevičiūtės kolekcijos modelis
Gabijos Radzevičiūtės kolekcijos modelis / Miglės Žičkevičiūtės nuotr.

Gintaras Rėpšas – jaunasis mados dizaineris, kurio veiklos sritys tai ir autorinių kolekcijų bei sceninių drabužių kūrimas, darbas su individualiais klientais bei sportinių šokių atstovais. Gintaras aktyviai domisi mados dizainu, dizaineriais bei įvairiausiais prekiniais ženklais.

Gintaro Rėpšo kolekcijos modelis
Gintaro Rėpšo kolekcijos modelis / Austėjos Boreišaitės nuotr.

„Savo drabužių kolekcijoje „Svieto lygintojas“ Tadą Blindą interpretuoju kaip asmenybę, kuri savo veiklą dedikavo žmonėms. XIX a. vyravęs romantizmo stilius leido kurti vaizdingus, kartais net baugius pasakojimus apie didvyrius, kurie išsiskiria iš kitų bei nepritaria pasaulio neteisybei. Istorinę asmenybę prilyginu savo kolekcijos žmogui – jis yra jaunas, veržlus, pasitikintis savimi, nebijantis reikšti savo nuomonės. Mano sukurti drabužiai yra inspiruoti naujųjų mados tendencijų bei istorinio XIX amžiaus – Viktorijos laikų stiliaus. Šalia aukštuomenės mados atsiranda ir Tadai Blindai būdingo kaimo žmogaus interpretacijos, o kolekcijos „Svieto lygintojas“ drabužiai tampa įrankiu atkreipti dėmesį į opias šių dienų problemas. Kolekcijos žmogus dėvėdamas mano kurtus įvaizdžius kartu neša ir taikos simbolį“ – dalinasi Gintaras Rėpšas.

Gintaro Rėpšo kolekcijos modelis
Gintaro Rėpšo kolekcijos modelis / Austėjos Boreišaitės nuotr.

Skirtingos istorijos, įkvėpimai, nostalgija, nusistovėjusių normų laužymas. Visa tai ir dar daugiau jau lapkričio 25-ąją, Vilniaus dailės akademijos architektūros katedroje! Bilietai – kakava.lt, tarptautinį mados talentų konkursą INJEKCIJA remia Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė.