Privalu žinoti: kaip žiemą namų sąlygomis apsaugoti plaukus?
Minusinė temperatūra, karšto ir šalto oro permainos, siautėjantys virusai tampa nemažu išbandymu organizmui. Vis dėlto šaltuoju metų laiku privalu atsakingiau rūpintis ne tik imuniteto stiprinimu, mityba, bet ir tuo, ką dažnas pamiršta – plaukus. Ką daryti, kad žiemą plaukai nesusilpnėtų, ir kokios namų gamybos kaukės padės jiems suteikti taip reikalingos apsaugos?
Plaukų stilistas Davidas Dainauskas pripažįsta, kad žiemą plaukai išties reikalauja papildomos priežiūros, tačiau tai nereiškia, kad teks gerokai patuštinti kišenę. Žvaigždžių plaukų ekspertu vadinamas vyras sako, kad užteks žinoti vos kelias taisykles, kurios tiek vyrams, tiek moterims leis džiaugtis sveikas ir žvilgančiais plaukais.
„Siūlyčiau plaukų šampūną ir kondicionierių pakeisti į drėkinančiuosius. Tai patartina daryti net ir tiems, kurie mano, kad jų plaukai yra sveiki ir nepažeisti. Taip pat nepamaišys kartą per savaitę galvą praskalauti giliai plaunančiu šampūnu. Taip pašalinsite plaukus formuojančių priemonių perteklių, kuris dažnai giliai įsiskverbia ne tik į plaukus, bet ir į odą“, – pabrėžia Davidas Dainauskas.
Anot specialisto, būtina atkreipti dėmesį, kad oda ir plaukai žiemą išsausėja gerokai stipriau, todėl patartina naudoti priemones, kurios plaukų nesausina ir neelektrina. „Bet tai nereiškia, kad reikia pirkti brangesnes priemones, svarbiausia, kad naudojama priemonė atneštų teigiamus rezultatus“, – sako pecialistas.
Kitas svarbus aspektas – galvos apdangalas. Žiemą tiek vyrams, tiek moterims privalu plaukus paslėpti po kepurėmis. Taip apsaugosite plauką nuo šalčio ir skilinėjimo.
Lengvi efektingų kaukių receptai
Žiemos laikotarpiu taip pat nepamainomi yra aliejai – makadamijos, argano ar alyvuogių. Jais plaukus palepinti patariama bent kartą per savaitę.
Siekiant stipresnio poveikio patartina aliejų šiek tiek pašildyti ir prieš galvos plovimą juo padengti visus plaukus. Galvą apriškite šiltu rankšluosčiu ir pasimėgaukite tokia procedūra bent kelias valandas. Tai plaukams suteiks nepakartojamą šilkinių plaukų efektą.
Siekiant dar geresnio rezultato galima papildyti receptą galima avokado minkštimu ir išplaktu kiaušiniu. Tai jūsų plaukams suteiks ne tik stiprumo, bet ir žvilgesio.
Plaukams atsigauti padės ir maitinamoji kaukė, kuriai prireiks bet kokio rūgštaus pieno produkto, pavyzdžiui, kefyro. Užtepkite produktą ant plaukų, palikite 30 min. ir nuplaukite šiltu vandeniu.
Svarbus patarimas – stenkitės galvos neplaukti karštu vandeniu. Toks įprotis lygiai taip pat džiovina ir silpnina plaukus, kaip plaukų džiovintuvai ar tiesinimo žnyplės. Pasistenkite kuo rečiau naudotis šiomis priemonėmis ir leiskite plaukams išdžiūti natūraliai. Jei šios taisyklės nepavyksta laikytis, stenkitės džiovintuvu nedžiovinti plaukų galiukų.
Plauko struktūrą apsaugo ir naudojamos šukos. Nors pastaruoju metu gausu įvairių patarimų, tačiau žiemos metu rekomenduojama naudoti šukas su natūraliais šereliais, o jei plaukai stipriai elektrinasi – įsigyti medines šukas.
Plaukų galiukams žiemą patartina kreipti išties didesnį dėmesį. Jeigu galiukai skilinėja ir lūžinėja, juos patartina reguliariai pakirpti. Anot stilisto Davido Dainausko, patartina apsilankyti pas profesionalą kėdėje bent kartą per tris mėnesius, rekomenduotina naudoti įvairius aliejus išskirtinai galiukams.