Sausio 12 d. kino teatrus pasieks pop dokumentikos filmas „Rockstarai“, pasakojantis apie labai skirtingas, bet kartu – stiprių išgyvenimų patyrusias šių dienų scenos žvaigždes. Viena jų – dainų autorė ir atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, prieš filmavimo kameras atskleidžianti intymius dalykus, o taip pat leidžianti pamatyti ją – paauglę, turėjusią ir svajonių, ir kompleksų.
Stebint senus vaizdo įrašus iš privačių Jazzu archyvų, sunku net patikėti, kad ta mergina su kabėmis, mokanti „sugarbanoti“ liežuvį, bet kompleksuojanti dėl nosies kuprelės – yra ta pati Justė, šiandien – daugelio klausytojų įkvėpėja, žvaigždė, sukaupusi rekordinį M.A.M.A apdovanojimų skaičių. Filme ji – tikra, nuoširdi ir atvira nuo pirmos iki paskutinis sekundės.
„Fainas pavadinimas – „Rockstarai“, jis labai daug pasako. Iškart imi įsivaizduoti ilgus plaukus, „kožūchas“, gitaras, viskį, surūkytą cigaretę... Blemba, buvo ir to, – užkrečiančiai kvatoja Jazzu. – Bet emocinis chaosas irgi yra tas specifinis fonas, kuriam tinka pavadinimas „Rockstarai“.“
Šiame filme „rockstarai“ yra keturi: Jazzu, Gamka, Remis Retro bei Rūta MUR.
„Beveik nesame su šiuo ketvertu dirbę anksčiau, bet žinome jų asmenybes. Justė įdomi, nes ji tokia pat „nulėkusi“ reiverė, kaip ir mes“, – sako filmo garso takelio kompozitoriai – daugkartiniai M.A.M.A nominantai, elektronikos šamanai „Happyendless“.
Dueto narys Andrius Kauklys pats yra prisiekęs muzikinės dokumentikos žiūrovas: „Šis žanras nesprendžia problemų, jis parodo artistą iš arčiau. Aš nuo 8-os klasės skaičiau „Metallica“ ir kitų žvaigždžių biografijas, dabar visa „Netflix“ dokumentika peržiūrėta. Net jei filmas – apie atlikėją, kuris man stiprių jausmų nekelia, pasidairyti po užkulisius visada įdomu. Ir „Rockstaruose“ yra nemažai užkulisių, kurie žiūrovui atsivers galbūt pirmą kartą ir tai jam patiks.“
Andrius Kauklys ir Marius Narbutis, kurdami šio filmo garso takelį, galvojo apie epiškumą, scenos aukštį, stadijoninį maištą. „Šie artistai turi laukinę širdį, kūrybinį plotį, polėkį, drąsą. Jų kūryba – ne kamerinės aplinkos, ne džiazo klubo. Visa tai – svarbios sudėtinės dalys. Apie tai mes iškart galvojome, sėdę kurti muzikos“, – sako „Happyendless“.
Prodiuseris Lauras Lučiūnas filme ištars: „Laimingas artistas nebūtinai yra gerai“. Jazzu tai paliudytų savo gyvenimo dramomis, – iš jų gimė jautri ir paveiki kūryba, turinti išliekamąją vertę. Ir vis dėlto atlikėja atvira: „Skausmo, buvusių santykių, dramų, balso praradimo, gyvenimo duobių „failus“ sudėliojau į lentynėles ir kai reikia kūrybai – išsitraukiu. Bet aš nebenoriu kentėti, aš noriu būti laiminga.“
Stiprių išgyvenimų būta nemažai. „Prisimenu, studijų metais važiuoju Londone metro. Kažkaip pasižiūrėjau į šviesą ir pagalvojau, kad ji – labai ryški, – filme pasakoja Jazzu. – O tuomet, pamenu, jau stabdo traukinį. Nes aš krentu ant žemės, nebegaliu kvėpuoti. Atvažiuoja medikai, mane išneša, aš dar bandau paprašyti: „Paskambinkit mano mamai, pasakykit, kad aš mirštu.“ Nes panikos priepuoliai tai ir yra – tau kiekvieną kartą atrodo, kad numirsi.“
„Ar paprastas žmogus gali įsivaizduoti, ką reiškia išeiti prieš 10 tūkstančių padainuoti? Sunku suvokti, ką jaučia atlikėjas, išeidamas į sceną. Man visos Justės baimės yra pateisinamos“, – filme ištars jos mama Auksė, pati kartą stovėjusi su dukra ant M.A.M.A apdovanojimų scenos. Stovėjo šalia ir tada, kai po operacijos Vokietijoje dar buvo neaišku – Jazzu dainuos ar nedainuos. Buvo čia pat, kai dukrą nuo įtampos ištikdavo priepuoliai. Ji buvo ta, kuri supurtė Justę, kad ši susiimtų.
„Ir aš vėl ėmiau save „pušinti“, dirbti kiekvieną dieną ir atsidarė man tas kanalas. Pradėjau savo dvasines keliones pas šamanus, pas vienuolius, nes kilo labai daug klausimų, – kodėl man? O aš aukos vaidmeny užsibūti nemėgstu“, – filme pasakos Jazzu. Be to, dainininkė leis kartu su ja apsilankyti ritualiniame seanse.
Autentiško, tikro žvaigždžių gyvenimo filmo „Rockstarai“ išankstinis seansas – sausio 11 d., o visuose Lietuvos kino teatruose jį galima pamatyti nuo sausio 12 d.