Privataus Jazzu gyvenimo užkulisiai: „Prašiau paskambinti mamai – maniau, kad mirštu“

Justė Arlauskaitė-Jazzu / Stop kadras
Justė Arlauskaitė-Jazzu / Stop kadras
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2024-01-03 17:25
AA

Sausio 12 d. kino teatrus pasieks pop dokumentikos filmas „Rockstarai“, pasakojantis apie labai skirtingas, bet kartu – stiprių išgyvenimų patyrusias šių dienų scenos žvaigždes. Viena jų – dainų autorė ir atlikėja Justė Arlauskaitė-Jazzu, prieš filmavimo kameras atskleidžianti intymius dalykus, o taip pat leidžianti pamatyti ją – paauglę, turėjusią ir svajonių, ir kompleksų.

Stebint senus vaizdo įrašus iš privačių Jazzu archyvų, sunku net patikėti, kad ta mergina su kabėmis, mokanti „sugarbanoti“ liežuvį, bet kompleksuojanti dėl nosies kuprelės – yra ta pati Justė, šiandien – daugelio klausytojų įkvėpėja, žvaigždė, sukaupusi rekordinį M.A.M.A apdovanojimų skaičių. Filme ji – tikra, nuoširdi ir atvira nuo pirmos iki paskutinis sekundės.

„Fainas pavadinimas – „Rockstarai“, jis labai daug pasako. Iškart imi įsivaizduoti ilgus plaukus, „kožūchas“, gitaras, viskį, surūkytą cigaretę... Blemba, buvo ir to, – užkrečiančiai kvatoja Jazzu. – Bet emocinis chaosas irgi yra tas specifinis fonas, kuriam tinka pavadinimas „Rockstarai“.“

Šiame filme „rockstarai“ yra keturi: Jazzu, Gamka, Remis Retro bei Rūta MUR.

„Beveik nesame su šiuo ketvertu dirbę anksčiau, bet žinome jų asmenybes. Justė įdomi, nes ji tokia pat „nulėkusi“ reiverė, kaip ir mes“, – sako filmo garso takelio kompozitoriai – daugkartiniai M.A.M.A nominantai, elektronikos šamanai „Happyendless“.

Dueto narys Andrius Kauklys pats yra prisiekęs muzikinės dokumentikos žiūrovas: „Šis žanras nesprendžia problemų, jis parodo artistą iš arčiau. Aš nuo 8-os klasės skaičiau „Metallica“ ir kitų žvaigždžių biografijas, dabar visa „Netflix“ dokumentika peržiūrėta. Net jei filmas – apie atlikėją, kuris man stiprių jausmų nekelia, pasidairyti po užkulisius visada įdomu. Ir „Rockstaruose“ yra nemažai užkulisių, kurie žiūrovui atsivers galbūt pirmą kartą ir tai jam patiks.“

Justė Arlauskaitė-Jazzu filme „Rockstarai“ (13 nuotr.)
+7

Andrius Kauklys ir Marius Narbutis, kurdami šio filmo garso takelį, galvojo apie epiškumą, scenos aukštį, stadijoninį maištą. „Šie artistai turi laukinę širdį, kūrybinį plotį, polėkį, drąsą. Jų kūryba – ne kamerinės aplinkos, ne džiazo klubo. Visa tai – svarbios sudėtinės dalys. Apie tai mes iškart galvojome, sėdę kurti muzikos“, – sako „Happyendless“.

Prodiuseris Lauras Lučiūnas filme ištars: „Laimingas artistas nebūtinai yra gerai“. Jazzu tai paliudytų savo gyvenimo dramomis, – iš jų gimė jautri ir paveiki kūryba, turinti išliekamąją vertę. Ir vis dėlto atlikėja atvira: „Skausmo, buvusių santykių, dramų, balso praradimo, gyvenimo duobių „failus“ sudėliojau į lentynėles ir kai reikia kūrybai – išsitraukiu. Bet aš nebenoriu kentėti, aš noriu būti laiminga.“

Filmo apie Jazzu foto epizodas / Stop kadras

Stiprių išgyvenimų būta nemažai. „Prisimenu, studijų metais važiuoju Londone metro. Kažkaip pasižiūrėjau į šviesą ir pagalvojau, kad ji – labai ryški, – filme pasakoja Jazzu. – O tuomet, pamenu, jau stabdo traukinį. Nes aš krentu ant žemės, nebegaliu kvėpuoti. Atvažiuoja medikai, mane išneša, aš dar bandau paprašyti: „Paskambinkit mano mamai, pasakykit, kad aš mirštu.“ Nes panikos priepuoliai tai ir yra – tau kiekvieną kartą atrodo, kad numirsi.“

„Ar paprastas žmogus gali įsivaizduoti, ką reiškia išeiti prieš 10 tūkstančių padainuoti? Sunku suvokti, ką jaučia atlikėjas, išeidamas į sceną. Man visos Justės baimės yra pateisinamos“, – filme ištars jos mama Auksė, pati kartą stovėjusi su dukra ant M.A.M.A apdovanojimų scenos. Stovėjo šalia ir tada, kai po operacijos Vokietijoje dar buvo neaišku – Jazzu dainuos ar nedainuos. Buvo čia pat, kai dukrą nuo įtampos ištikdavo priepuoliai. Ji buvo ta, kuri supurtė Justę, kad ši susiimtų.

Filmo apie Jazzu foto epizodas / Stop kadras

„Ir aš vėl ėmiau save „pušinti“, dirbti kiekvieną dieną ir atsidarė man tas kanalas. Pradėjau savo dvasines keliones pas šamanus, pas vienuolius, nes kilo labai daug klausimų, – kodėl man? O aš aukos vaidmeny užsibūti nemėgstu“, – filme pasakos Jazzu. Be to, dainininkė leis kartu su ja apsilankyti ritualiniame seanse.

Autentiško, tikro žvaigždžių gyvenimo filmo „Rockstarai“ išankstinis seansas – sausio 11 d., o visuose Lietuvos kino teatruose jį galima pamatyti nuo sausio 12 d.