Prodiuseris Aleksandras Brokas vasaroja Šventojoje – mėgaujasi vandens sportais

Kino prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas/Asmeninio archyvo nuotr.
Kino prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Žinomas kino režisierius ir prodiuseris Aleksandras Brokas jau daugiau nei dešimtmetį vasaras su šeima leidžia pajūryje. Čia, palei Šventosios krantus, jis yra atradęs pajūrio zoną, idealiai tinkančią vandens sportui, ypač jėgos aitvarų.

Kokių vandens pramogų gausu mūsų Baltijos pajūryje?

Pajūryje pramogų šiandien išties labai daug. Lietuvos paplūdimiai unikalūs tuo, kad čia visi gali rasti, ką veikti. Žinoma, viskas priklauso nuo oro sąlygų.

Jei nėra bangų ir vėjo, vanduo lygus, labai smagu irklente plaukti nuo Monciškių iki pat Šventosios uosto. Kai pakyla bangos, vėjo greitis ima siekti aštuonis metrus per sekundę, pradedame plaukti jėgos aitvarais. Labai patogus maršrutas Klaipėda–Šventoji, kur galima pagauti pačias gražiausias bangas Baltijos jūroje.

Mes turime ilgus paplūdimius, lygų ir seklų dugną. Šventosios uostas, esantis tarp dviejų molų, – ideali vieta plaukioti burlentėmis, jėgos aitvarais. Ją atrado pirmieji jėgos aitvarų entuziastai, pradėję čia plaukioti.

Kiek mėnesių galima plaukioti, nesibaiminant šalčių?

Tai labai priklauso nuo metų, tačiau sezonas pas mus trunka gana ilgai. Pajūryje oras paprastai būna daug šiltesnis nei miestuose, tarkim, Vilniuje, Kaune ar Panevėžyje.

Žinoma, apsivilkus specialią aprangą, patogiai galima plaukti, kai vanduo sušyla iki kokių vienuolikos laipsnių. Šįmet sezoną atidarėme labai anksti – gegužės viduryje.

O plaukti galima gana ilgai, nes šiluma jūroje išsilaiko net ir rudenį. Vieną pastarųjų sezonų esu baigęs prieš pat lapkričio pradžią.

Kino prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas/Asmeninio archyvo nuotr.
Kino prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas/Asmeninio archyvo nuotr.

Tiems, kas nėra matę jėgos aitvaro, galite papasakoti, koks tai įrenginys? Kaip jis valdomas?

Jėgos aitvarą sudaro lenta, kuri čiuožia vandeniu, ir vidutiniškai dešimties kvadratinių metrų dydžio aitvaras arba burė, kuri skrenda ore pririšta 30 metrų atstumu nuo žmogaus. Plaukiančiajam tenka gaudyti vėją ir laikyti pusiausvyrą, stovint ant vandens.

Norint užsiimti jėgos aitvarų sportu, turbūt reikia turėti daug jėgos?

Ne, šiais laikais įranga taip ištobulinta, kad dažnas būdamas vyresnio amžiaus gali plaukioti jėgos aitvarais. Tarkime, vienai damai, kuri plaukioja jėgos aitvaru mūsų pajūryje, yra virš 60 metų. Ji gyvena labai aktyviai, keliauja po visą pasaulį, buriuoja Tailande, Vietname.

Ko iš tiesų šis sportas reikalauja – tai lankstumo ir kompromisų. Esi priklausomas nuo vėjo, vadinasi, turi turėti laisvę priimdamas sprendimus ir taip organizuoti savo laiką, kad nenukentėtų darbas, verslas ir santykiai.

Kino prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas/Asmeninio archyvo nuotr.
Kino prodiuseris ir režisierius Aleksandras Brokas/Asmeninio archyvo nuotr.

Kur slypi šio sporto žavesys? Kaip jėgos aitvarų sportas keičia jūsų kasdienybę?

Žvelgiant filosofiškai, jėgos aitvarai priklauso vandens stichijai, o tai – visai kitas pasaulis. Mes gyvename ne ant vandens, todėl vaikščioti vandeniu yra naujas pojūtis. Tai yra dovana mūsų kūnui – galimybė patirti, išbandyti visas tris stichijas: žemės, vandens ir oro.

Be to, vandens stichija ir šeima – glaudžiai susiję. Jeigu draugauji su vandeniu, paprastai ir tavo santykiai yra harmoningi. Todėl jėgos aitvarų sportu užsiimančių žmonių laisvalaikis visuomet organizuojamas šeimomis.

Į pajūrį kiekvieną sezoną visi susirenka su vaikais, čia įsikuria, gyvena kemperiuose, plaukioja ir tiesiog leidžia laiką. Turime būti dėkingi, kad Lietuvoje galime džiaugtis unikalia gamta, ko neturi kitos toliau nuo jūros esančios šalys.

„Šventosios vartai“/Organizatorių nuotr.
„Šventosios vartai“/Organizatorių nuotr.

Tie, kas nuo savojo būsto slenksčio nori plaukti į Baltijos jūrą, svajonę gali įgyvendinti įsigiję apartamentus „Šventosios vartai“. Kvartalas plėtojamas nedideliame pusiasalyje, apsuptame Šventosios upės, jūros ir kopų. Tai ne tik mažaaukščiai namai su vaizdais į pakrantę, kojas skalaujančiomis upės žiotimis ir atsinaujinančia prieplauka, kurioje virs visas bendruomenės gyvenimas.

Tai tarsi nuosavas jūsų atradimų uostas! Daugiau informacijos ieškokite ČIA.

„Šventosios vartai“
„Šventosios vartai“