Prokurorų tyrimas, kuriame Nijolė Veličkienė pripažinta nukentėjusiąja, negelbėja kailių karalienės nuo 20 milijonų litų skolos

Nijolė Veličkienė
Nijolė Veličkienė
Šaltinis: 15min.lt
2012-01-31 20:10
AA

Vilniaus apygardos teismas atmetė Nijolės Veličkienės prašymą atnaujinti civilinę bylą, kurioje jau įsisėjusiais sprendimais užsienio verslininkų naudai iš jos yra priteista įspūdinga suma.

Klastingos ligos ir įspūdingų skolų smaugiamos milijonierės Nijolės Veličkienės pastangomis prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl galimo sukčiavimo stambiu mastu bei dokumentų klastojimo.

Kailių karaliene tituluojama moteris prokurorus įtikino patikrinti, ar užsienio verslininkų sąskaitos, kuriomis remiantis civilinėse bylose iš jos yra priteista poros dešimčių milijonų litų skola, nėra suklastotos.

63 metų N.Veličkienė šiame tyrime yra pripažinta nukentėjusiąja.

Įkvėpta tuo, kad pakvipo baudžiamąja byla, N.Veličkienė su savosiomis advokatėmis neseniai kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą, prašydama atnaujinti civilinę bylą dėl pasakiškų iš jos priteistų sumų (žr. susijusius straipsnius).

Tačiau šį prašymą išnagrinėjusi teisėja Dalia Višinskienė antradienio pavakarę paskelbė, jog pageidavimas nepagrįstas.

D.Višinskienė priminė Lietuvos Aukščiausiojo Teismo (LAT) formuojamą praktiką, pagal kurią jau išspręstų civilinių ginčų atnaujinimas įmanomas esant griežtai nustatytų keturių kriterijų visumai.

N.Veličkienės atvejis tų kriterijų neatitinka.

Teismas pabrėžė, kad vien ta aplinkybė, jog yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl dokumentų klastojimo, nesuteikia pagrindo manyti, kad skola iš garsiosios verslininkės buvo prisiteista remiantis netikrais dokumentais. Jei tokie įtarimai pasitvirtintų, N.Veličkienės šansai siekiant bylos atnaujinimo taptų realesni.

Teisėja D.Višinskienė taip pat akcentavo, kad teismo sprendimas dėl N.Veličkienės skolų jau yra patikrintas kitokiomis kontrolės priemonėmis – tai yra apeliacine ir kasacine tvarka.

Kaip ne sykį pasakojo 15min.lt, pirmosios instancijos teismo verdiktą (2009 m. liepos) dėl milijonierės skolų Prancūzijos bei Šveicarijos verslininkams yra patvirtinęs ir Lietuvos apeliacinis, ir Aukščiausiasis Teismas.

N.Veličkienė su profesionalių teisininkų pagalba išbando ir kitą teisinės kovos įrankį.

Šiandienė Vilniaus apygardos teismo nutartis dar neįsiteisėjo, ji per 7 dienas gali būti skundžiama aukštesnės instancijos Lietuvos apeliaciniam teismui. Antradienį į nutarties paskelbimą atvykusi N.Veličkienės atstovė iškart pareiškė, kad ketina šia galimybe pasinaudoti.

N.Veličkienė su profesionalių teisininkų pagalba išbando ir kitą teisinės kovos įrankį. Tam pačiam Vilniaus apygardos teismui yra paduotas kailių karalienės prašymas stabdyti jau įsiteisėjusio civilinės bylos sprendimo vykdymą, kol neįsiteisės verdiktas šioje byloje dėl proceso atnaujinimo.

Nutartis įsiteisėtų, jei ją patvirtintų Apeliacinis teismas. Tiesa, net ir po to bylą galima skųsti kasacine tvarka.

15min.lt primena, jog pagrindinėje byloje dėl N.Veličkienės skolų sprendimas įsiteisėjo ir privalėjo būti vykdomas dar 2011 metų birželį.

Tačiau net ir po to, kai N.Veličkienei neparankų sprendimą 2011-ųjų gruodį patvirtino LAT, milijonierė jo nevykdo, šiuo atveju, kaip minėta, apeliuodama į prokurorų pradėtą ikiteisminį tyrimą. Tyrimo perspektyvos gali būti dvejopos – jis bus nutrauktas arba bylą prokurorai perduos į teismą.