Protesto akcija „Paskutinis skambutis“ nepaliko abejingų: apie švietimo spragas kalbėjo ir žinomi žmonės

Protesto akcija „Paskutinis skambutis“
Protesto akcija „Paskutinis skambutis“
Šaltinis: Žmonės.lt
2018-12-09 17:31
AA

Sekmadienis Vilniaus centrinėse gatvėse buvo neeilinis – čia vyko masinė protesto akcija „Paskutinis skambutis“, kurioje dalyvavo daugiau kaip 40 Lietuvos profesinių sąjungų, skelbiančių palaikymą mokytojams.

„Laisvės televizija“ su Andriumi Tapinu priešakyje kvietė atvykti tuos, kurie nėra abejingi vykstantiems mokytojų streikams. Žmonės, pasipuošę Lietuvos trispalvėmis, aukštai iškėlę pačių pasidarytus plakatus, plūdo į miesto centrą.

Protesto akcija „Paskutinis skambutis“ / Pauliaus Peleckio nuotr.

Gyva žmonių grandinė 14 val. susikibo už rankų ir giedojo Lietuvos valstybės himną. Eilė buvo išties įspūdinga: ji vinguriavo nuo Arkikatedros aikštės iki pat Švietimo ministerijos, apjungdama ir kitus svarbius objektus. 

Protesto akcijoje dalyvavo ir žinomi pramogų pasaulio žmonės, kurie savo socialiniuose tinkluose kvietė atvykti palaikyti mokytojų.

Protesto akcija „Paskutinis skambutis“ / Pauliaus Peleckio nuotr.

Viena jų – aktorė Kristina Savickytė, rašiusi, kad turime būti dėkingi mokytojams už suteiktą išsilavinimą ir negalime jų palikti vienų. Ji pirmoji žengė į sceną Kudirkos aikštėje ir tapo protesto vedėja. 

Aktorius Dominykas Vaitiekūnas taip pat buvo minioje, susirinkusioje palaikyti mokytojų ir tikino, kad labai svarbu juos išgirsti. Socialiniame tinkle jis pasidalijo nuotrauka, kurioje yra su savo mokytojais iš Panevėžio Juozo Balčikonio gimnazijos ir rašė:

Čia mano mokyklos mokytojai. Mes su jais pasiekdavom susitarimą. Ne visada ir ne iš karto. Bet susikalbėdavom. Jie kartais įsižeisdavo. Kartais mes ant jų burnodavom. Kartais jie ant mūsų. Atsiprašydavom vieni kitų ir toliau dirbdavom.

Gaila, ne visi turi sugebėjimų juos išgirsti ir suprasti.“

Žurnalistas ir keliautojas Vytaras Radzevičius scenoje kvietė nebijoti ir kalbėti apie šių dienų skaudulius.

„Tikiu, kad jūs, mokytojai, būsite ta šviesa. Kai jūs būsite laimingi, ir mes būsime laimingi,“ – kalbėjo žinomas vyras.

Protesto akcija „Paskutinis skambutis“ (78 nuotr.)
+72