Protestuotojai Honkonge planuoja atkartoti Baltijos kelią: ties gyvąją grandinę per visą miestą

Protestuotojai Honkongo Viktorijos parke/Scanpix nuotr.
Protestuotojai Honkongo Viktorijos parke/Scanpix nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-08-19 19:00
AA

30 metų – tiek laiko praėjo nuo tos dienos, kai nedvejodami ištiesėme vieni kietiems rankas ir susipynę delnais sukūrėme nepertraukimą 650 km grandinę. Minint 30-ąsias Baltijos kelio metines Honkonge protestuojantys gyventojai užsimojo atkartoti gyvąją grandinę per visą didmiestį.

Kaip rašo internetinis naujienų portalas hongkongfp.com, Honkongo gyventojai kviečiami penktadienį apie 19 val. vietos laiku ateiti į taikų protestą prie trijų pagrindinių miesto geležinkelių linijų ir susikibus už rankų suformuoti tris gyvąsias grandines, kurios nusidriektų per visą Honkongo salą ir Naująsias Teritorijas.

Demonstruotojai šiuo būdu sieks pademonstruoti tarptautinei bendruomenei savo ryžtą kovojant už demokratiją. Tikimasi, jog Baltijos kelio atkartojamas sulauks ir tarptautinės žiniasklaidos dėmesio.

Daugiau nei du mėnesius besitęsiančią politinę krizę Honkonge išprovokavo visuomenės nepritarimas planuotam ekstradicijos į žemyninę Kiniją įstatymui. Vėliau protestai peraugo į platesnį judėjimą dėl demokratinių teisių pusiau autonominiame mieste.