Psichologės komentaras: sūnūs ignoruoja naują mamos draugą. Kokia išeitis?

Ramunė Pajuodytė-Milašienė / G.Kropio nuotr.
Ramunė Pajuodytė-Milašienė / G.Kropio nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
A
A

Sveiki, Ramune. Metai laiko gyvenu Anglijoje su vaikais, su vyru noriu skirtis. Jis gyvena Lietuvoje, nesutarėme jau ilgą laiką. Dabar turiu kitą žmogų, bendraujame, jis atvažiuoja savaitgaliais į svečius, bet tam nepritaria mano vaikai. Vienam sūnui jau 18, kitam – 15 metų. Jie veikiami tėvo įtakos, priešinasi mano naujiems santykiams. Beje ir su tėvu jie nesutaria. Dukrai 6 metukai, jai gerai, ji bendrauja su nauju mano draugu ir jo 8 metu dukra. Kaip man elgtis su sūnumis? Jaučiu, kad jie elgiasi egoistiškai... Daiva

Daiva, suprantama, kad jums apmaudu ir pikta, jog sūnūs nepritaria jūsų ryšiui su žmogumi, kuris yra jums svarbus ir brangus. Jūs išvykote su jais iš Lietuvos, greičiausiai taip elgėtės ne tik dėl savęs, bet ir dėl jų, norėjote jais pasirūpinti ir rūpinatės iki šiol. 

Visgi jums svarbu suprasti vieną labai reikšmingą dalyką. Kad ir kokie būtų blogi sūnų santykiai su jų tėvu, jis yra ir visada bus jų tėvas, o šiuo metu, bent jau kol kas, – ir jūsų esamas vyras, nors kada nors jis galbūt ir bus „buvęs“. Žinoma, kad sūnūs nenori jūsų skyrybų, ar jiems būtų 6, 16 ar 26 metai, vaikai paprastai nori turėti neiširusią šeimą.  Galbūt jie ir elgiasi egoistiškai, kita vertus, tai suprantama. Jums, Daiva, nereikėtų tikėtis, kad sūnūs palaikys būtent jus, o ne tėvą ar nei vieno iš jūsų. 

Tai – ne vaikų, o suaugusiųjų reikalai

Žinoma, jokiu būdu negalima leisti vaikams spręsti tokių dalykų kaip jūsų skyrybos ar apsisprendimas gyventi su kitu vyru. Jūsų santykiai su dabartiniu vyru taip pat yra ne vaikų reikalas. Visi šie dalykai yra suaugusiųjų reikalai, kuriuos jie turi išsispręsti patys be vaikų. Galų gale, tai yra jūsų gyvenimas, ir tik jūs pati sprendžiate, ką jums daryti su savo gyvenimu. Jie šioje situacijoje yra tik vaikai, nors ir paaugę, o vyresnėlis jau ir pilnametis.

Atsiminkite, kad jie ne patarėjai ir negali būti paramos, palaikymo šaltinis. Tam yra draugai, psichologai ir t.t., nors ir jų patarimais bei nuomonėmis nereiktų aklai remtis. Tik jūs pati galite žinoti, kaip jums yra geriausia. Savo vaikams galite paaiškinti, kad šis naujas vyras yra jums brangus žmogus ir nors nesitikite, kad jie jį mylės, prašote, kad jie gerbtų jūsų pasirinkimą. Žinoma, prieš tai, jei tikrai apsisprendėte, jums ko gero reiktų išsiskirti su savo dabartiniu vyru, kad vaikams nekiltų bereikalingų klausimų ir būtų sudėlioti visi taškai ant „i“. 

Sėkmės Jums, Daiva.

Norite paklausti Ramunės? Rašykite: santykiai@15min.lt

Daugiau apie psichologiją ir psichoterapiją skaitykite Psichoterapeutas.com