Puikūs būdai kitaip panaudoti cukrų

Cukrus / Fotolia nuotr.
Cukrus / Fotolia nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
2014-01-07 07:00
AA

Manote, kad cukrus – baltoji mirtis, ir stengiatės jo nenaudoti? Visgi verta šio produkto šiek tiek turėti cukrinėje. Kodėl? Nes jis puikiai tinka ne tik gyvenimui pasisaldinti, bet ir namams prižiūrėti. Siūlome išmėginti šiuos netikėtus būdus, kaip buityje ir ne tik panaudoti cukrų.

  • Tegu gėlės žydi ilgiau! Nuskintos gėlės džiugins ilgiau nei įprastai, jei  pamerksite jas į šiltą vandenį, kuriame būtų ištirpinti 3 arbat. š. cukraus ir 2 arbat. š. acto. Cukrus pamaitins stiebus, o actas susidoros su bakterijomis. Paprasta ir veiksminga.
  • Pašalinkite iš drabužių žolių dėmes. Sumaišykite šiek tiek cukraus su vandeniu, kad gautumėte pastos tirštumo priemonę. Tuomet užtepkite jos ant dėmės ir palikite kelioms valandoms. Praėjus nurodytam laikui, drabužį išskalaukite ir skalbkite įprastuoju būdu.
  • Nusideginote liežuvį? Sučiulpkite kubelį cukraus arba šiek tiek palaikykite jį ant liežuvio. Šis patarimas tiks ir tuomet, jeigu prisiragavote pernelyg aitraus maisto – cukrus nuramina sudirgintą burnos gleivinę.
  • Išvalykite kavos ar prieskonių malūnėlį. Įberkite šiek tiek cukraus į malūnėlį ir kelias minutes intensyviai malkite. Šis būdas padės išvalyti kavos, riebalų ir prieskonių likučius, pašalins nemalonius kvapus, kurie susikaupė jame per ilgą laiką. Vėliau viską iškratykite ir sausai iššluostykite.
  • Nusiplaukite rankas. Pajuodusios rankos kartais būna sunkiai įveikiama užduotis įprastiems muilams. Tai itin aktualu vyrams, kurie dirba automobilių mechanikos srityje. Taigi sumaišykite šiek tiek alyvuogių aliejaus su cukrumi ir gerai nušveiskite rankas. 
  • Duona ir pyragai ilgiau išlieka šviežesni. Kelis gabalėlius cukraus padėkite šalia kepinių, kuriuos, beje, geriausia laikyti orui nepralaidžiame inde, ir pamatysite, kad jie išliks šviežesni kur kas ilgiau.
  • Cukrus puikiai tinka grožiui. Galite naudoti jį kaip šveitiklių pagrindą kūnui ar lūpoms, pavyzdžiui, sumaišyti su alyvuogių aliejumi ar medumi. Išbandykite ir cukraus depiliaciją. PLAČIAU APIE CUKRAUS DEPILIACIJĄ SKAITYKITE STRAIPSNYJE „PRIEMONĖS NEREIKALINGIEMS PLAUKELIAMS ŠALINTI“.
  • Teigiama, kad cukrus naikina bakterijas ir padeda žaizdoms užgyti. Taigi cukruotu vandeniu galima dezinfekuoti nedideles žaizdeles.
  • Jeigu niekaip nepavyksta įkurti krosnies ar židinio, tam galite pasitelkti cukrų. Sakoma, kad ugnis tada įsidega greičiau ir būna kaitresnė.