„Purpurinis vakaras“: šlapi M.Mikutavičiaus marškinėliai ir „Šventinio bankucheno“ improvizacijos

„Purpurinis vakaras“ / V.Skaraičio nuotr.
„Purpurinis vakaras“ / V.Skaraičio nuotr.
Šaltinis: Pranešimas spaudai
2023-08-19 13:08
AA

Ketvirtadienį Anykščiuose prasidėjęs šešioliktasis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ šiais metais gerbėjus nustebino netikėtais pasirodymais. Pirmąjį vakarą festivalio lankytojus nuo kėdžių iš pradžių pakėlė Šarūnas Mačiulis su „Poliarizuotais stiklais“, o scenoje pasirodęs Marijonas Mikutavičius karštą rugpjūčio vakarą pavertė šlapių marškinėlių šou.

Gyvo garso koncertai, teatro pasirodymai, susitikimai su kūrėjais, filmų peržiūros, tradiciniai vidurnakčio poezijos skaitymai – Anykščiai šį savaitgalį kvėpavo karščiu ir kultūra. Pirmąją festivalio dieną, ketvirtadienį, autorinių dainų koncertą Anykščiams dovanojo Kazimieras Jakutis ir grupė. Vakare buvo rodomas žinomo Lietuvos kino dokumentininko Algirdo Tarvydo filmas apie poetą Marcelijų Martinaitį „Gyvenimas tarp žiedų“.

Šešioliktasis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ / Titografija nuotr.

Penktadienį festivalis prasidėjo dailininko ir muzikanto Artūro Šlipavičiaus – Šlipo tapybos darbų parodos „Laiškai iš praeities“ atidarymu Anykščių menų inkubatoriuje. L. ir S.Didžiulių viešoji biblioteka pakvietė į susitikimą su eseistu, vertėju Kornelijumi Plateliu.

Grupių vakarą pradėjo grupė „Šviesiai Tamsūs“. Pirmąjį kartą „Purpuriniame vakare“ dalyvavo legendinė grupė „Poliarizuoti stiklai“ su Šarūnu Mačiuliu, humoristinį aktualijų pasirodymą surengė tūkstančius peržiūrų internete renkanti grupė „Šventinis bankuchenas“, o vakaro pabaigoje visas žiūrovų simpatijas pasigrobė Marijonas Mikutavičius, į Anykščių Dainuvos slėnį atvykęs su grupe.

Šešioliktasis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ / Titografija nuotr.
Šešioliktasis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ / Titografija nuotr.

Tradiciniuose ir visada daug žiūrovų sutraukiančiuose vidurnakčio poezijos skaitymuose Anykščių koplyčioje buvo parodyta literatūrinė-muzikinė programa „Ne tolių toliai nuo Dzūkijos iki Žemaitijos“. Eilėraščius bei dainas dzūkiškai ir žemaitiškai parengė dzūkas poetas Juozas Žitkauskas ir žemaitiškų šaknų turintis bardas Povilas Girdenis.

Festivalio šeštadienį Anykščių kultūros centre laukia susitikimas su žinomais televizijos veidais Sauliumi Pilinkumi ir Edita Mildžyte. Naują poetinę muzikinę programą pristatys šiųmetis Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas Rimvydas Stankevičius kartu su dainų autoriumi ir atlikėju Domantu Razausku.

Šešioliktasis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ / Titografija nuotr.

Bardų vakare garsių vardų taip pat netrūks: Rokas Kašėta, Vladas Bagdonas ir kompozitorius Audrius Balsys, Marius Jampolskis, kuriam akomponuos Deividas Zvonkus, tėvo ir sūnaus duetas – Aidas ir Ignas Giniočiai, Andrius Kaniava, „Aktorių trio“.

Festivalio fotogalerija:

Šešioliktasis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ (95 nuotr.)
+89

16-asis kultūros festivalis „Purpurinis vakaras“ Anykščiuose – rugpjūčio 17–19 d. Visą festivalio programą rasite www.purpurinisvakaras.lt