Pushaz surepavo kvietimą į savo koncertus Londone ir Niukasle gyvenantiems melomanams
Pati turo idėja primena avantiūrą. Lietuvoje – tai retas reiškinys, o iš lietuviškų repo grupių ar atlikėju – tai antras turas per 12 metų, po „G&G Sindikato“. Net pop grupės, kurios giriasi turinčios daug gerbėjų, nedrįsta leistis į tokią avantiūrą.
„Mano manymu kūrybos skleidimas yra būtinas, kitaip niurnėsi sau vienas po nosimi likusį gyvenimą, apie tai kaip tavęs niekas negirdi ar nesupranta. Aplankėme Vilnių, Kauną, Alytų, Klaipėdą, Šiaulius, savo koncerto laukia dar Druskininkai, Utena, Zarasai, Kėdainiai, Londonas ir Niukaslas, – kalbėjo Pushaz. – Nebūtinai turi būti pilna salė ar geriausias garsas, nes jei ateina nors “saujelė“ tavo ištikimų gerbėjų, nori įsigyti tavo albumą ar marškinėlius, dėl jų tu ir esi dar vis ant scenos, dėl jų tu dar kursi toliau. Kartais tūkstantis “marozų“ ar krūva mistinio „elito“, kuriems visiškai neįdomu, ką tu kuri, kaip tu kuri, nes jų misija tik pakliūti į foto objektyvą, niekada neatstos penkiastdešimties tikrų klausytojų“.
„Tikrai žinau, ką sakau, nes per penkioliką metų teko groti įvairiai auditorijai. Tarp kitko gruodžio pirmąją kaip tik grosiu prieš vieną, turbūt, tituluočiausią Rusijos hip hopo atlikėją GuF'ą, kuris svečiuosis Lietuvoje. Kiek žinau, jo honoraras siekia apie 10 000 dolerių, o tai pasako kokio kalibro tai vaikinas iš Maskvos. Ir net be TV reklamos, be didžiųjų stendų, iš esmės, be jokios reklamos, manau, tai bus vienas geresnių šių metų renginių“, – dėstė Pushaz.
Šią savaitę Pushaz su komanda (Dj Justinez ir Yga) vyks į Angliją, kur Londone ir Newcastle pristatys savo naują albumą „Knyga be pavadinimo“. Lankytojai gales įsigyti tiek patį albumą, tiek atributikos. Tarp kviestinių svečių pasirodys ant scenos ir lietuvaičiai tokie kaip Damany, Dj Mix, Dj Playa G, portugalas Porchy, o Newcastle prisijungs ir Julija Jačėnaitė, su kuria ne vienerius metus Pushaz kartu dirbo įrašų studijoje tiek prodiusuodamas Legato albumą, tiek su savo soliniais kūriniais.
„Deja labai nuvylė kai kurių emigrantų požiūris ir filosofija į lietuvių koncertus. Susidaro toks įspūdis, jog nuvykę ten jie tik ir gyvena iš „savų“. Pavyzdžiui, toks laikraštis kaip „Tiesa“, už savo tėvynainio koncerto reklamą ima tiek, kad atšoka noras apskritai koncertuoti. Apie jokį bendradarbiavima ar pagalbą, net nėra kalbos. Man juokinga stebėti kai nusiuntęs Anglijos lietuviams informaciją apie koncertą, nesulauki jokio atgarsio, matyt „tamponų“ reklama jiems yra svarbiau ir pelningiau“, – apmaudą liejo atlikėjas.
Lapkričio 30 dieną sostinės Green hole bare/restorane bus padėtas paskutinis taškas, kur vyks „Push'o turo afterparty“. Ten gros krūva geriausiu Dj'ėjų ir, be abejonės, vyks Push'o koncertas.
„Pasirodymo programa bus sutrumpinta, tik hitai ir kūriniai, kurie priverčia judėti. Merginoms įėjimas iki 23 val. nemokamas, o visi įsigiję naują Push'o, Ygos&Bro albumą, arba marškinėlius galės įeiti nemokamai ir dar gauti vieną “šotą“ prie baro. Juk tai afterparty, vadinasi viskas turi buti laisvai ir linsmai.“ – sako Pushaz.
„Albumas jau prekyboje, tačiau žinau, kad kompaktinių plokštelių šiais laikais nebeperka, nesu nukritęs nuo medžio ir suprantu piratavimo mąstus. Jei anksčiau „G&G Sindikato“ albumas, nesant vienai iš populiariausių grupių Lietuvoje, būdavo parduodamas 25 000 tiražu, tai dabar būnant Lietuvoje top trejetuke parduoti 3-5 tūkstančius yra tikras iššūkis, ir nėra čia ko slėpti, – dėstė atlikėjas. – Net mergužėlių cd, kurie apgailėtinai skurdūs savo dizainu, išleidžiami po 500 ar 1000 tiražu. Ir patikėkit maniim, niekas joms nemokėjo ir nemoka po 10 ar 20 gabalų už šventinius koncertus, tai blefas, kad užsakovai užkibtų. Važinėja sau po kaimo kultūros namus, pastrypsi ant fonuškes ir pastumdo savo šviežiai iškeptą cd. Reikia įrodymų? Prašau: ar nors kartą matėte nors viename festivalyje, o jų Lietuvoje tikrai ne vienas kasmet, nors vieną iš tų grupių ar atlikėjų. Štai ir atsakymas, o būtent ten mokami didžiausi honorarai, nes susirenka rimčiausios grupės, susirenka daugiausiai žmonių. Paprasta logika, jokios mistikos. Todėl ir norėjau sukurti albumo viršeli tikrai išskirtinį, nesilaikant formatų ir standartų. Vien knygos imitacija su storu 30 puslapių viduje parodo, kad tai daiktas prabangus išorėje, nekalbant jau apie turinį. Jį negėda pasidėti į lentyną, ne gėda kam nors padovanoti ir jau tikrai negėda klausytis, tik ne prie vaikų, nes necenzūruota leksika“, – šypsosi Pushaz.
O dabar Pusho kvietimas atiduodamas jūsų verdiktui: