R. Kalinkinas: vis dar esame konservatyvūs, metas ryškioms spalvoms!
Progresyvių idėjų nestokojantis bei eksperimentuoti nevengiantis dizaineris Robertas Kalinkinas mano, kad lietuviai rengiasi per daug konservatyviai, bijo spalvų ir netikėtų sprendimų. Mados kūrėjas nori pasufleruoti naujų idėjų ir padrąsinti keistis.
– Šiuo metu bendradarbiaujate su technologijų kompanija „Samsung“ ir kuriate tampres, kurios dera prie naujo koralų mėlynumo spalvos telefono. Ar dažnai kurdamas įkvėpimo pasisemiate iš technologijų?
– Mane nuo vaikystės žavėjo technologijos, visada jomis domėjausi. Nors pagrindinis kūrybos įkvėpimo šaltinis išlieka gamta, neretai atspirties tašku tampa ir žmonių sukurtos progresyvios naujovės. To pavyzdys – minėtos unikalaus dizaino tamprės, kurias sukurti įkvėpė koralų mėlynumo spalvos telefonas. Jose akcentą suteikia ne tik kobalto spalva, bet ir iškilus, reljefinis raštas bei speciali kišenė išmaniajam.
– Kokiam žmogui kūrėte tokias tampres?
– Drąsiam ir siekiančiam išsiskirti. Tamprių audinys – it antra oda, o paviršius išsiuvinėtas taip, kad atkartotų žmogaus anatomiją. Pasirinkta spalva, kuri asocijuojasi su kobaltu, reta tiek aksesuarų, tiek technologijų pasaulyje, tačiau ji matoma iš tolo. Taigi, tamprės skirtos modernioms, drąsioms technologijų ir mados gerbėjoms bei išskirtinių daiktų mylėtojoms. Tiek mados, tiek technologijų kūrėjai pastaruoju metu vis daugiau dėmesio skiria suasmenintiems produktams, kurie jų savininkams leistų išsiskirti.
– Kokią įtaką išmaniosios technologijos daro kūrybinį darbą dirbantiems žmonėms?
– Kiekvienam skirtingai. Pavyzdžiui, gerai žinomos olandų dizainerės Iris Van Herpen kūryba – tai apskritai odė technologijoms. O aš kuriu technologijas pasitelkdamas į pagalbą: dėl jų šiais laikais viskas supaprastėjo ir tapo prieinama vienu paspaudimu. Nuotaikos žemėlapiai (angl. „moodboards“), eskizai, koliažai, spalvos bei manipuliacijos, audinių raštai – viskas yra mano telefone.
– Nesunku pastebėti, kad technologijų gamintojai vis daugiau dėmesio skiria įrenginių dizainui, tad kas ką, jūsų nuomone, veikia labiau: mada technologijas ar technologijos madą?
– Tai du skirtingi dalykai. Technologijos vystosi nepriklausomai nuo mados. Prisiminkite nešiojamus CD grotuvus – man jie buvo klaikūs. Tačiau jų žmonėms reikėjo, tai buvo naujovė. Nors kai kuriais atvejais technologijos tampa madingos, o madai kartais irgi reikia technologijų, kaip, pavyzdžiui, jų reikėjo dizaineriui Alexanderiui McQueenui, norint išgauti itin sudėtingus drabužių raštus.
– Naujausi duomenys rodo, kad vis daugiau lietuvių yra linkę rinktis ryškesnių spalvų telefonus. Ar panašios tendencijos būdingos ir tautiečių aprangoje? Anksčiau ekspertai mėgdavo sakyti, kad šiuo atžvilgiu esame nuobodūs...
– Sakyčiau, kad kol kas vis dar esame labiau konservatyvūs, dažnai bijome išsiskirti, bet judame į priekį. Tirpsta mūsų „juodieji ledkalniai“, tačiau procesas dar užtruks.