R.Kulvinskytė pasidalijo atsiminimu apie Vaidą Rimkų: per pusvalandį pažinties gavo kelias svarbias pamokas

Vaidas Rimkus / Stop kadras
Vaidas Rimkus / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės
2021-02-28 14:20
AA

Lietuvos sporto bendruomenę šeštadienį sukrėtė skaudi žinia: gelbėdamas augintinį ant užšalusios Neries upės, vandenyje po ledu pradingo dviračių sporto treneris Vaidas Rimkus. Dviračių sporto mėgėjai dalijasi prisiminimais apie gyvenimą mylėjusį trenerį bei draugą, tačiau itin šilto ir įdomaus žmogaus įspūdį jis paliko ir kūrybininkei Rimantei Kulvinskytei, kuri, pabendravusi su juo vos pusvalandį, iki šiol atsimena išsakytas protingas, pamokančias mintis. Jomis Rimantė dalijasi ir su Žmonės.lt skaitytojais.

„Su Vaidu susipažinome mūsų kieme – vedžiojau Loją, o jis – savo itin retos veislės, lapę primenantį šuniuką, labai smagiu vardu. Berods, Perkūnas... Visą vakarą bandžiau atsiminti, bet galvoje cypia...

Kol mūsų šunys dūko, lėtai šnekučiavomės. Vaidas džiaugėsi, kad šunims karantinas – rojaus laikas, nes tiek daug jo praleidžia su šeimininkais“, – pažinties aplinkybes atsimena R.Kulvinskytė.

Kūrybininkė atsimena, kad kalba nuo mylimų augintinių greitai pasisuko apie vaikus ir štai čia ji sužinojusi keletą įdomių trenerio įžvalgų.

„Kalbėjomės apie savo vaikus – jo dukros „jau didelės“ ir Vaidas pasakojo, kaip džiaugiasi, jog jos neaugo su ausinėmis: „Ausis – atsakinga už lygsvarą. Vaikai, judėdami su ausinėmis, iškreipia savo vestibiuliarinį aparatą – belieka klausytis atvira burna, nes ji taip pat reguliuoja mūsų judėjimą, taip mes iš savęs atimame 70% pajėgumų, nejaučiame aplinkos ir savo kūno. Užtat dabar paaugliai vaikšto kelių nelenkdami, nesiūbuodami – prie to neribotas ausinių naudojimas smarkiai prisideda“, pasakojo, o aš negalėjau patikėti – niekada apie tai nesusimąsčiau“, – pasakoja Rimantė.

V.Rimkus pasiteiravo ir apie jos dukrą, ar ši – judrus vaikas, mat, anot trenerio, vaikams itin svarbu turėti pakankamai fizinio krūvio, – dar geriau, jeigu jis būtų kaip įmanoma įvairesnis.

„Kaip jūsų mergaitė, daug juda?“ – pasiteiravo. – „Išdykusi kaip velnias“, – nusijuokiau.

„Tai ir puiku! Mano treniruotėse vaikams smagiausios būna tos dienos, kai krentame. Susipilame sniego ar lapų krūvą ir valandą kritinėjame. Taip tvirtėja kaulai. Dingsta baimė, atsiranda atsipalaidavimas. Dar vaikai dievina naktines dviračių treniruotes! Nervų sistema naktį visai kitaip veikia, reikia įjungti visus pajėgumus! Eikite su dukra pasivaikščioti sutemus. Valanda tamsoje prilygsta trims valandoms dienos šviesoje – į lovą kris kaip lapas.

Ir atminkit – kuo daugiau investuosite laiko ir meilės į vaiko judėjimą, kuo daugiau skirtingų sporto šakų jis bandys, tuo sveikesnius, tvirtesnius, sportiškesnius anūkus turėsite. Tai bus pati didžiausia dovana, kokią tik galite padovanoti savo atžalai...“ – V.Rimkaus patarimus perfrazuoja Rimantė.

Rimantė Kulvinskytė/Asmeninio archyvo nuotr.

Jos teigimu, vos pusvalandžio užteko suprasti, kad Vaidas turėjo tiek daug nuoširdaus noro dalintis patirtimi, įkvėpti kitus sportui.

„Net nežinau, kodėl taip norėjau surašyti. Gal dėl to, kad iš to pusvalandžio gavau tiek daug, kad tik nutuokti galiu, kiek Vaidas davė savo mokiniams ir dviračių sportui. Pažinojau jį tik pusvalandį, bet ši žinia mane sukrėtė iki širdies gelmių – to pusvalandžio pakako pamatyti, koks tai kilnus, rūpestingas, intelektualus žmogus. Labai labai noriu, kad tie jo patarimai, nors ir keli, ir iš drebančiom rankom surašyti, pasiektų kuo daugiau žmonių ir dar ilgai ilgai gyventų mūsų anūkuose. Didžiausia užuojauta šeimai, kolegoms ir visiems jo treniruotiems vaikams, apie kuriuos jis kalbėjo su neišpasakyta meile“, – socialiniame tinkle rašė ji.

Vaidas Rimkus / Stop kadras

Žmonės.lt primena, kad šeštadienio popietę Bendrajame pagalbos centre sulaukta pranešimo apie tai, kad Vilniaus mieste Neries upėje vyras paniro po ledu. Tai įvyko 13 val. 42 min. Pirminiais duomenimis, upės ledas neišlaikė augintinį gelbėjusių vyro ir moters. Moteris išsigelbėjo, o  trenerį Vaidą Rimkų srovė nunešė po ledu.

Vėliau Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamente paaiškėjo, kad žmogaus rasti nepavyko, jo paieška buvo nutraukta.

Pasirodžius žiniai apie šią nelaimę, feisbuke pasklido sukrėstos dviračių sporto bendruomenės įrašai.