Renata Mikailionytė – apie modelių pasaulį: „Niekas nesakė, kad jis nėra žiaurus“

Renata Mikailionytė
Renata Mikailionytė
Pranešimas spaudai
Šaltinis: Žmonės
2021-12-11 11:22
AA

Modelių pasaulį dažnas įsivaizduoja rožinėmis spalvomis: kupiną grožio, lengvai uždirbamų milžiniškų pinigų ir neeilinių pramogų. Tai, koks modelio darbas yra iš tiesų, puikiai žino Renata Mikailionytė, kuri ne tik patyrė, ką reiškia maudytis šlovės spinduliuose, bet dabar ir pati kitoms merginoms tiesia kelią į mados olimpą.

Apie tėvų nuogąstavimus ir pavojus, kylančius jauniems modeliams, puikiai žino bene garsiausias Lietuvos modelis, Renata Mikailionytė. Kartu su Kristina Rimiene, ji taip pat yra laidos „Pasaulis pagal moteris“ pradininkė.

Pažinusi podiumo pasaulį, Renata šiandien moko ir ant jo išleidžia kitas merginas. Tačiau tai – ne vienintelė jos veikla. Moteris yra inžinierė – landšafto specialistė, tad užsiima tuo, ką mėgsta labiausiai – kuria, sodininkauja. Savirealizacija jai yra be galo svarbi. „Man svarbu, kad būtų įdomu, tvaru, prasminga. Man svarbu būti reikalinga, naudinga kitiems“, – laidos „Pasaulis pagal moteris“ filmavime pasakojo Renata.

Renata Mikailionytė/I. Ševiakovaitės nuotr.

Svarbūs patarimai

Tuo, kad ji yra naudinga, neabejoja su Renata susidūrusios jaunos merginos, kurioms prieš akis ne tik didžiulės galimybės, bet ir ne ką menkesni iššūkiai. Renatai tenka susidurti su jų abejonėmis, savivertės klausimais, pažeidžiamumu.

„Pagrindinis dalykas, kurį būtina žinoti tėvams ir artimiesiems – sakyti savo dukrai, kad ji yra nepakartojama ir tokia vienintelė. Žmogui svarbu suvokti, jog jis yra unikalus, turi savo identitetą, kuriuo gali didžiuotis ir džiaugtis, o kartu neužsiiminėti saviplaka, kad negera nosis, akys, krūtinė, šleivos kojos, ausys atlėpusios... Šiuos momentus reikia labai stabdyti, riboti. Žmogus turi suprasti, kad gavęs tokį kūną, turi juo džiaugtis ir su savimi susidraugauti“, – teigė Renata.

Renata Mikailionytė ir Kristina Rimienė

Per didelės pėdos neužkerta kelio į svajonę

Jauni modeliai, dalyvaudami atrankose, kaskart susiduria su iššūkiu, kaip įveikti nesėkmę – juk iš kelių šimtų gražuolių būna atrenkama tik viena ar kelios. Renata pasakojo, kaip svarbu tinkamai reaguoti į nesėkmes ir kuo modelių pasaulis panašus į aktorių.

„Niekas nesakė, kad mados pasaulis nėra žiaurus. Kai čia ateini, turi užsiauginti storą odą, kad viskas nueitų taip, kaip vanduo nueina nuo žąsies“, – pritarė Renata. Ji davė puikių patarimų ne tik būsimų ar esamų modelių tėvams, bet ir jaunoms merginoms.

„Pasaulis pagal moteris“ – sekmadieniais 10 val. per TV3