Radijo laidų vedėja Raminta Vyšniauskaitė mokykloje kentė patyčias dėl liesumo ir akinių
Patyčios – žiauru, nebrandu ir labai žema. Tokios nuomonės yra absoliučiai visi radijo stoties „Power Hit Radio“ laidų vedėjai, prasidėjus „Veiksmo savaitei be patyčių“ raginantys garsiai kalbėti apie šią aktualią problemą, atkreipti į ją dėmesį ir padėti spręsti.
Saulius Baniulis, vedantis populiarią laidą „Power popietė“, sako, kad nors jam vaikystėje ir pavyko išvengti patyčių, nes visuomet buvo stipresnis už savo bendraamžius, vis dėlto puikiai suvokia šios problemos aktualumą.
“Įprasta manyti, kad patyčių problema gyva tik vaikų pasaulyje. Deja, neretai pasitaiko, kad ir suaugusieji, siekdami pasikelti savo vertę, stengiasi pažeminti kitą, − sako Saulius. – Visiems vaikams noriu pasakyti, kad jie turi žinoti, jog yra nepakartojami, kieti, įdomūs ir tikrai daug gali. Domėkitės viskuo, kas jums patrauklu – muzika, sportu, daile, technika, – ir įgytomis žiniomis naudokitės kaip savo savivertės įrankiais. Taip įgysite drąsos ne tik ignoruoti kvailus užgauliojimus, bet ir padrąsinti draugus nekreipti dėmesio į nebrandžių žmonių patyčias.“
Vaikus pasitikėti savimi drąsina ir kita „Power Hit Radio“ laidų vedėja − Raminta Vyšniauskaitė, pati išgyvenusi patyčias. „Nuo paauglystės nešiojau akinius ir visada buvau labai liekna, todėl mane mokykloje vadindavo „ačkarike“ arba giltine. Tačiau visada buvau labai aktyvi mokyklos laisvalaikio veikloje ir man sekdavosi įvairiausiuose konkursuose. Tai labai nervino vyresnių klasių „kietas“ merginas. Kartą jos mane pasigavo koridoriuje ir žiauriai išsityčiojo visų klasės draugų akivaizdoje. Po to įvykio kelias dienas bijojau eiti į mokyklą. Galiausiai po 6 metų viena tų merginų manęs atsiprašė, nors iki šiol man ta didžiulė nuoskauda niekur nedingusi...“ − pasakoja šiuo metu viena populiariausių radijo laidų vedėjų, „Power Hit Radio“ eteryje vedanti rytinę laidą „9:11“.
Kartą su šia skaudžia problema buvo susidūrusi ir bene kiečiausia DJ‘a Lietuvoje Emma. „Žinau, kad vaikai gali būti labai žiaurūs. Mokykloje patyriau stuburo traumą. Grįžusi iš ligoninės pamokose kurį laiką galėdavau tik stovėti, kad nugara galutinai išsveiktų. Vaikams tai atrodė labai juokinga ir jie nusprendė spyriu į traumuotąją stuburo vietą išbandyti ar neperlūšiu dar kartą, − atvirauja laidos „Su jumis Emma” laidos vedėja. − Vaikams, kurie susiduria su patyčiomis, su netinkamu elgesiu, patariu − nebijokite apie tai pasakyti garsiai. Tik taip žiauriam elgesiui galima užkirsti kelią.“
Kita savaitė, kovo 24−30 dienas, Lietuvoje jau penktą kartą yra „Veiksmo savaitė BE PATYČIŲ“, skirta telkti visuomenę spręsti patyčių problemoms. Projektą iniciavo emocinės paramos telefonu tarnyba „Vaikų linija". Dar iki projekto pradžios „Power Hit Radio“ kvietė visuomenę prisidėti prie jo, rengė ir toliau rengs specialias laidas, kviečiančias žmones nelikti abejingiems šiai problemai.