Radijo laidų vedėja Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė: „Taksus įsimylėjau dar būdama aštuonerių“

Skaiva Kraujalė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
Skaiva Kraujalė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.
L. Samulė
2018-12-27 12:54
AA

Jau 20 metų su radijo klausytojais beveik kasdien besisveikinanti Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė džiaugiasi tuo, kad darbas tiesioginiame eteryje niekada nebūna nuobodus. „O įdomiausia tai, kad radijuje atsidūriau visai atsitiktinai“, – šypsosi žinoma moteris.

Kokie darbo radijuje privalumai ir trūkumai?

Darbe radijuje – vien privalumai. Aš labai myliu savo darbą. Jis neleidžia nuobodžiauti, jis kasdien vis kitoks, o svarbiausia – suteikia džiaugsmo kitiems. Labai džiaugiuosi savo pasirinkimu ir didžiuojuosi tuo, kad radijuje dirbu jau 20 metų, man tai nė kiek neatsibodo. O kuriozas yra tai, kad į radiją patekau netyčia. Kai man buvo 16 metų, kavinėje mane išgirdo vienas vaikinas (vėliau tapęs vienu geriausių mano draugų), pasakė, kad mano nuostabus balsas, ir pasiūlė dirbti radijo stotyje. Tada tik nusijuokiau, galvojau, kad jis mane kabina. Tačiau po kelių dienų sulaukiau skambučio iš vietinės radijo stoties – buvau pakviesta ateiti pabandyti. Pasirodo, tas vaikinas pats dirbo radijuje ir mane rekomendavo. Nuėjau ir ta diena pakeitė mano gyvenimą – sau visai netikėtai tapau radijo žmogumi.

Kokia dienos dalis, rutina, ritualas jums labiausiai patinka? Be ko neįsivaizduojate savo dienos?

Man labai patinka tas momentas, kai ištiesiu ranką užgesinti lempelę prie lovos, nes jaučiu, kad jau merkiasi akys. Nežinau kodėl, bet šis dienos momentas yra mielas. Šiaip mėgstu visas dienas – ir darbo, ir savaitgalius, nes, kai gyveni smagiai, neskirstai dienų į tam tikras dalis. O savo dienos neįsivaizduoju be daugelio dalykų: dušo, kavos, pokalbių su artimaisiais, šunų ir kitų nuostabių smulkmenų, dėl kurių mano gyvenimas tampa toks, koks jis yra.

Kaip bėga jūsų laisvalaikis? Ar turite mėgstamą veiklą?

Aš turiu daug hobių, tačiau pagrindinis yra šunys ir veikla su jais: parodos, veisimas, treniruotės ir kiti smagūs šuniški dalykai, suvalgantys tikrai didžiąją dalį mano laisvalaikio. Be viso šito mėgstu skaityti knygas, piešti, žaisti stalo žaidimus, keliauti, vakaroti su draugais. Man patinka viskas, ką darau, ir naujos veiklos neieškau. Tačiau gal visai norėčiau išmokti siūti siuvimo mašina. Paliksiu šią veiklą vėlesniam laikui, kai norėsis daugiau sėdėti namie.

Skaiva Jasevičiūtė-Kraujalė / Organizatorių nuotr.

Ar augote apsupta šunų, o gal vėliau atradote meilę šiems gyvūnams? Kodėl būtent taksai?

Taksus įsimylėjau būdama aštuonerių. Perskaičiau vaikišką knygelę, kurioje buvo pasakojama, kad šeima augino taksą, ir labai užsinorėjau tokio. Tėvams sutikus, tapau pirmo savo takso šeimininke ir šita meilė niekada nesibaigė. Tai – smagūs, savarankiški ir juokingi šunys, įsivaizduojantys, kad yra labai galingi ir kieti. Turime mes nemažai panašumų su šita veisle (juokiasi).

Be kokių grožio procedūrų ar priemonių negalėtumėte gyventi?

Aš nesu tipinė moteris, dievinanti grožio procedūras. Jas atlieku, nes reikia. Būtina eiti į kirpyklą, daryti manikiūrą, rūpintis oda ir t. t. Nenoriu būti apsileidusi, todėl visa tai darau, bet, žinokite, mielai savo laiką leisčiau kur nors kitur (šypteli). Man net masažai nepatinka. Tiesa, mėgstu pagulėti vonioje. Jei šitas dalykas laikomas grožio procedūra, tai tuomet renkuosi jį.

Kokioje įsimintinoje kelionėje esate buvusi? Ar mėgstate keliauti su kompanija, ar viena?

Labai sunku išsirinkti įsimintiniausią kelionę. Keliauju daug ir dažnai, todėl ko nors išskirti negalėčiau. Labai maloniai nustebino Čekija, norėčiau ten gyventi, man ta šalis paliko labai malonų įspūdį.

Keliauju dažniausiai su kompanija, o dar dažniau – su kompanija ir šunimis, nes daug važinėjame į šunų parodas visoje Europoje. Tos kelionės labai linksmos, nes parsivežu ne tik įspūdžių iš aplankytos šalies, bet ir gausybę įspūdžių iš parodos, o dažnokai grįžtame dar ir su pergalės trofėjais.

Ar mėgstate apsipirkinėti? Kam negalite atsispirti?

Apsipirkinėti mėgstu, bet nesu pamišusi šopaholikė. Mėgstu rankines, taip pat batus. Tačiau esu pastebėjusi tokį dalyką: kad ir kiek tų daiktų prisipirkčiau, vis tiek turiu vieną dažniausiai nešiojamą favoritą, o kiti liūdi spintoje. Tad stengiuosi pirkinių mažinti, o pinigus geriau išleisti tam, kas palieka daugiau įspūdžių, tarkime, kad ir jau anksčiau minėtoms kelionėms.

Ar esate aktyvi socialiniuose tinkluose? Kuo ten daugiausia dalijatės?

Aš nežinau, ką reiškia „aktyvus“, man atrodo, kad juose praleidžiu nemažai laiko, tačiau nesu fanatikė, rodanti kiekvieną savo gyvenimo akimirką. Man socialiniai tinklai yra galimybė bendrauti su bendraminčiais ir tokį patį hobį turinčiais žmonėmis. Mano paskyrose galima rasti daug šunų nuotraukų, todėl tie, kurie tikisi pamatyti, ką vakar valgiau, manęs sekti neturėtų. Tačiau tie, kurie nori įsigyti taksą, neras geresnio varianto, nei susirasti mane feisbuke ir pasiteirauti.

Skaiva Kraujalė / Viganto Ovadnevo/Žmonės.lt nuotr.

Jums labiau patinka gyvenimas name ar bute?

Name ir tik name – auginu penkis lojančius taksus, todėl man būtų gaila buto kaimynų. Be to, turėti savo nuosavą kiemą, kuriame vasarą galima rengti įvairiausius vakarėlius, yra be galo gera.

Ką manote apie visuotinius standartus – grožio, santykių, moterų vaidmens ir kt.?

Manau labai paprastai – mąstymas stereotipais ir įsispraudimas į kažkokius standartų rėmus yra riboto proto požymis. Arba baimės, nes galvoti taip, „kaip pridera“, yra saugiau – juk taip galvoja visi.

Kurios jūsų charakterio savybės jums padeda gyvenime, o kurios kai kada pakiša koją?

Daug kam sunku patikėti, bet aš esu visiška intravertė, man nėra lengva bendrauti su žmonėmis, jaučiuosi nejaukiai. Taip, jei reikia, moku bendrauti su bet kuo, tačiau, jei nėra būtinybės, mieliau renkuosi to nedaryti, todėl dauguma tiesiog galvoja, kad esu pasikėlusi. Tai kartais pakiša koją.

Gal norėtumėte atsikratyti kokių nors silpnybių?

Ne, mano silpnybės kartu su mano gerosiomis savybėmis sudaro visumą, kurią aš vadinu savimi. Tobulų žmonių nebūna, todėl esu susitaikiusi su savo silpnybėmis ir leidžiu joms kartais pasireikšti.

Trumpa dosjė

Mėgstamiausia spalva. Priklauso nuo nuotaikos.

Akių spalva. Pilkai melsva.

Svajonių šalis. Visur, kur šilta ir kur savaitę galima voliotis ant gulto prie jūros, nieko neveikiant.

Geriausia perskaityta knyga. Mėgstu detektyvus, jų tiek daug gerų, kad sunku išskirti vieną.

Žaviausia epocha. Dabartinė.

Geriausias draugas. Neturiu, nes šis titulas tinka tik darželyje.

Prietaras. Jei virš galvos praskrido paukštis – lauk sėkmės.

Naminis gyvūnas. Žinoma, kad šuo.

Autoritetas. Tėvai.

Gyvūnas, kuris būtumėte. Gyvenantis erdviame terariume po šildymo lempa ir kasdien gaunantis skanaus maisto.

Romantika – tai... Kai dviem žmonėms daugiau nieko nereikia, tik vienas kito.

Didžiausia baimė. Kad mirs artimieji.

Mėgstamiausias metų laikas. Vasara.

Erzinanti žmogaus savybė. Vėlavimas.

Kai myliu... Esu minkšta, pūkuota ir labai dosni (juokiasi).