Radviliškietis Vytautas Gaivelis stebina savo talentu – kuria žinomų žmonių šaržus

Vytautas Gaivelis ir jo šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.
Vytautas Gaivelis ir jo šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.
Beatričė Staniūnaitė
Šaltinis: Žmonės
A
A

Radviliškietis Vytautas Gaivelis jau ne vienerius metus savo talentu stebina socialinių tinklų lankytojus: vaikinas dalijasi žaismingais ir išradingais šaržais, tarp kurių – ne viena Lietuvos garsenybė ir politinė figūra.

Vytautas Gaivelis prisimena, kad talentą piešimui jis atrado jau vaikystėje: „Pieštuką ir teptuką į rankas paėmiau labai ankstyvame amžiuje. Jau darželyje lankiau dailės būrelį, o vėliau ir dailės mokyklą. Čia susipažinęs su įvairiomis meno rūšimis supratau, kas patinka, o kas – ne. Baigęs dailės mokyklą piešimo neapleidau ir toliau mokiausi savarankiškai“. 

Vaikystėje vaikinas prisipažįsta dažniausiai piešdavęs fantazijų pasaulį – pilis, drakonus, riterius. Vėliau šiuos piešinius pakeitė jį supančios aplinkos vaizdai – natiurmortai, peizažai, portretai.

„Būtent pastaruosius man patiko piešti labiausiai. Nors tada atrodė, kad portretus piešiu labai gražiai ir tiksliai, žvelgiant iš dabartinės perspektyvos, savo pirmuosius žmonių portretus pavadinčiau šaržais“, – prisiminęs pirmuosius savo darbus juokiasi radviliškietis. 

Vytauto Gaivelio šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.
Vytauto Gaivelio šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.

Pirmieji V. Gaivelio šaržai iš nuotraukų būdavo piešiami ranka, tačiau šiuo metu jis yra puikiai įvaldęs skaitmeninę piešimo techniką ir tikina, kad būtent skaitmeninės versijos klientus traukia savo žaismingumu ir ryškiomis spalvomis.

„Skaitmeninė piešimo technika turi labai daug pranašumų prieš tradicines priemones – markerius, pieštukus, akvarelę. Visų pirma, nereikia turėti daug piešimo įrankių – jas atstoja viena grafinė planšetė.  Antra, atspausdinti piešiniai žymiai ryškesni už tuos, kurie piešiami flomasteriais ar pieštukais. Trečia, skaitmeninius šaržus galima didinti, mažinti, kopijuoti ir perkelti ant norimo paviršiaus, nuo to nenukenčia jų kokybė. Na, ir galiausiai, man pačiam labiau patinka piešti su grafine planšete. Šaržai, nupiešti šia technika, būna gražesni, tikslesni ir labiau atkreipiantys dėmesį“, – pasakojo V. Gavelis.

Vaikinas teigia, kad dažniausiai vieno šaržo piešimas gali trukti nuo 1,5 iki 2,5 valandos. Ilgiausiai užtrunka veido piešimas: „Sunkiausia užduotis – tiksliai atvaizduoti žmogaus veido detales. Prieš pradedant piešti reikia tiksliai išanalizuoti žmogaus veido bruožus, rasti jo unikalumą ir jį išryškinti.“

Vytauto Gaivelio šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.
Vytauto Gaivelio šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.

Išskirtinis Vytauto talentas atkreipė ne tik socialinių tinklų lankytojų, bet ir ne vienos Lietuvos garsenybės bei politiko dėmesį: savo pieštuose šaržuose jis idealiai atvaizdavo žinomų žmonių portretus ir netgi jų charakterio savybes.

„Labai džiugina, kai žymūs Lietuvos žmonės parodo vienokį ar kitokį dėmesį. Daugelis parašo žinutę, padėkoja, pasidalina piešiniu su savo sekėjais. Iš keleto jų esu sulaukęs ir bendradarbiavimo pasiūlymų“, – džiugesio neslepia talentingasis radviliškietis.

Vaikinas pastebi, kad pradžioje jis piešdavo tik savo malonumui ir apie pinigus bei uždarbį visai negalvojo. Tik būdamas studentas Vytautas uždirbo savo pirmuosius 10 litų. Vėliau užsakymų daugėjo, kartu kilo ir atlygis, todėl šiandien vaikinas iš savo talento gali pilnai išgyventi.

Vytauto Gaivelio šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.
Vytauto Gaivelio šaržai/Asmeninio archyvo nuotr.

„Studijų metais uždarbiavau piešdamas portretus ir šaržus iš nuotraukų. Ši veikla generavo pajamas, kurios leido neieškoti papildomo darbo. Dabar poreikiai stipriai išaugę, tačiau klientų ratas taip pat nenustoja plėstis, todėl uždarbio pragyvenimui pilnai užtenka“, – džiaugėsi V. Gavelis.

Pasak vaikino, šaržų piešimas jam yra ne tik hobis, bet ir rimtas kasdieninis darbas: „Tai yra veikla, kurioje pilnai realizuoju save. Nors iš šalies tai gali pasirodyti nelabai rimta, bet tai yra tikras darbas. Be piešimo turiu skaičiuoti pajamas ir išlaidas, mokėti mokesčius. Esu nusistatęs tam tikrą rutiną, darbo valandas, todėl tik hobiu šios veiklos nepavadinčiau.“

Kviečiame įvertinti Vytauto darbus: