Rafailui Karpiui gėda dėl kadais „pydarais“ pavadintų kaimynų: „Pats sulaukiu užgauliojimų dėl tautybės“

Rafailas Karpis / Stop kadras
Rafailas Karpis / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės.lt
2016-05-24 10:27
AA

„Savo aplinkoje turiu nemažai homoseksualių žmonių. Mes kartu dirbam, kartu gyvenam vienoje valstybėje, vienoje pilietinėje visuomenėje“, – sako operos solistas Rafailas Karpis.

Šiandien jis ragina visus būti tolerantiškesnius: neatstumti tos pačios orientacijos žmonių vien dėl jų lytinės orientacijos, nesmerkti jų, o priimti tokius, kokie jie yra.

Žmonės.lt jau rašė, kad minint Tarptautinę dieną prieš homofobiją „išgir̃stì“ iniciatyvos organizatoriai pristato vaizdo pasakojimų seriją, kurioje LGBT – homoseksualūs, biseksualūs, kiti neheteroseksualūs ir translyčiai žmonės ir jų artimieji, draugai dalijasi savo istorijomis.

Prie šios iniciatyvos prisijungė ir Dominykas Vaitiekūnas, Agnė Grigaliūnienė.

Pasak R.Karpio, daugelis žmonių vadovaujasi kitų sukurtais stereotipais. „Buvau toks pats, pats nesuvokdamas kodėl, galėjau kaimynus pavadinti tiesiog „pydarais“, – projekto „Išgirsti“ vaizdo įraše sakė jis.

Tačiau tai buvo prieš dešimt metų, o dėl šių neapgalvotai pasakytų žodžių R.Karpis sako iki šiol viduje jaučiantis kaltę.

Su bičiuliais sėdėdamas miesto kavinėje sykį jis praeinančius savo kaimynus draugams apibūdino, kaip „du pydarus iš savo namo“. Tuo metu, kaip pats sako, to nesureikšmino, tačiau vėliau šie žodžiai jam grįžo bumerangu ir dėl jų solistas iki šiol jaučiasi nesmagiai.

Po kelių mėnesių jis grįžęs naktį iš koncerto prie namo durų sutiko tuos pačius kaimynus. Tuomet šie jo paklausė, kodėl jis kadaise juos taip pavadino. Tuomet R.Karpis sakė susimąstęs.

„Viskas staiga apsivertė. Gavau vidinį antausį. Iškart jų atsiprašiau ir susimąsčiau, kad pats dažnai sulaukiu tam tikro stereotipinio požiūrio dėl savo tautybės“, – kalbėjo žydiško kraujo turintis R.Karpis.

Pasak jo, kaskart prieš ištariant panašius žodžius, kiekvienas turėtų susimąstyti, ar panašioje situacijoje neatsidurs pats.

TAIP PAT SKAITYKITE: Aktorius Dominykas Vaitiekūnas: „Laikau save neheteroseksualiu. Nors galite vadinti mane gėjumi“

Agnė Grigaliūnienė išreiškė paramą homoseksualams ir pasidalijo asmeniška istorija