Raminta Naujanytė-Bjelle apie atsivėrusias galimybes: „Pajutome, kaip visi mūsų nori“
Pernai jaunų atlikėjų konkurse „Garažas'17“ publikos simpatijų prizą laimėjusi grupė „Miško gyventojai“ džiaugiasi turėjusi išskirtinę galimybę įrašyti pirmąjį savo albumą. Šį prizą muzikantai pelnė sulaukę itin didelio publikos susidomėjimo jų kuriama ir atliekama muzika. Kaip pasakojo patys grupės nariai, albumas įrašytas per vieną apsilankymą studijoje, šiek tiek mažiau nei per 12 valandų ir šiuo metu jau yra gaminamas. Dienos šviesą išvysti jis turėtų maždaug po mėnesio.
Muzikantai sako pajutę, kad per pastaruosius metus susidomėjimas jų kuriama muzika tapo kur kas didesnis.
„Esame legendinė grupė, kuri pasirodo retai, bet labai griausmingai. Pajutome, kaip visi mūsų nori, esame labai reikalingi. Gyvename naujo albumo spalvomis. Konkursas mums buvo tikrai reikšmingas. Be jo „Miško gyventojai“ nebūtų susiformavę. Tai mums rimtas žingsnis į priekį“, – kalbėjo grupės narė R. Naujanytė-Bjelle.
Nors sulaukia kvietimų dalyvauti muzikos festivaliuose, „Miško gyventojai“ savo pasirodymų juose tikina surengti neplanuojantys. Tą patvirtino ir pati vokalistė, ir grupės lyderis Tomas Simanavičius. Anot pašnekovų, jų performansai neskirti masėms.
„Nedalyvausime festivaliuose. Mūsų grupę sudaro profesionalai, kiekvienas dalyvauja įvairiuose projektuose. Mes kuriame legendą ir surengiame tik mūsų grupės pasirodymą. Mes esame išlepę „Miško gyventojai“ ir mums labiau reikia tamsos. Nesame paprasta grupė, kuri visur gali groti“, – pasakojo R. Naujanytė-Bjelle.
Paklaustas, ką jaunai grupei reiškia dovanų gauta galimybė įrašyti albumą, T. Simanavičius kalbėjo, kad ši proga – jiems išskirtinė. „Pirmiausiai reiktų paminėti, kad jauna grupė savarankiškam albumo įrašymui neuždirba. Be to, norint išleisti albumą, reikia turėti, ką įrašyti. Reikia įrašinėti studijoje, sukurti idėją, praleisti daug laiko su grupės nariais, kas yra vienas sunkiausių dalykų“, – kalbėjo T. Simanavičius.
Jis džiaugėsi, kad „Miško gyventojai“ galėjo eksperimentuoti, mat pasinaudoję „Kalnapilio-Tauro grupės“ dovanota galimybe albumą įrašė per vieną apsilankymą studijoje, kuris užtruko kiek mažiau nei 12 valandų. „Vienu ypu įrašėme. Įrašinėjome gyvai nuvykę į studiją Lapėse. Visi grojome vienu metu. Toks eksperimentas labai įdomus, tai buvo pirmas kartas“, – atskleidė pašnekovas.
Tomas pasakojo, kad albume sugulė grupės koncertinė programa, performansas „Kas tau pasaką seka“. Tai buvo pirmoji grupės koncertinė programa jau po konkurso „Garažas'17“. Albumą atlikėjai pavadino „Gyvenimo prasmė“.
„Ne visi koncertinės programos kūriniai pateko į albumą dėl vinilinės plokštelės specifikos. Tiesiog ne viskas į ją tilpo. Vienas mūsų kūrinys gali trukti ir dešimt minučių“, – kalbėjo T. Simanavičius. Kaip pasakojo pašnekovas, albumas dienos šviesą jis turėtų išvysti po maždaug mėnesio – būtent tiek užtrunka jo gamyba. Baltos spalvos vinilinė plokštelė bus išleista 300 vienetų tiražu.
„Norėjome padaryti kažką kitaip. Visi gali išleisti studijinį įrašą, nes jį gali taisyti milijoną kartų. Mes viską įrašėme vienu kartu. Kai tai suplanuoji, pasirinkimų nedaug. Studijoje turi viską sugroti gerai iš karto. Kas man pačiam labai įdomu, tai albume gali girdėtis ir klaidų. Labai norėjosi Lietuvos rinkai pasiūlyti kažką įdomaus, naujo“, – pasakojo T. Simanavičius.
T. Simanavičius pridūrė, kad grupė yra susibūrusi tam, kad visi jos nariai galėtų gerai praleisti laiką ir užsiimti menu. Esą, kai būtent toks yra visų narių tikslas, tokie eksperimentai įrašinėjant albumą – puikus pasirinkimas.
Klausiamas, kas per pastaruosius metus buvo sunkiausia, Tomas neslėpė, kad susiburti vienu metu vienoje vietoje visiems grupės nariams, kurių yra net septyni – sunkiausia užduotis.
„Įrašinėti albumą septyniems – dar nieko. Bet jį tvarkyti, priiminėti sprendimus septyniems žmonėms... Ir dar pasižiūrėjus į mus, tikrai turėtų matytis, kad esame visiškai nurauti. Kartais net patiems susišnekėti yra nelengva“, – pasakojo Tomas.