Raminta Vyšniauskaitė: „Jei prieš Kalėdas žmonės svarsto įsigyti gyvūną, kodėl nepaėmus augintinio iš prieglaudos?“

Raminta Vyšniauskaitė / Rasos Pupelytės nuotr.
Raminta Vyšniauskaitė / Rasos Pupelytės nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2013-12-17 12:58
AA

Gražiausios žiemos šventės kasmet įkvepia padėti tiems, kuriems mūsų gerumo reikia labiausiai. Šiemet Kauno regiono gyvūnų globos namai „Nuaras“ pristatė specialų projektą, skirtą atkreipti dėmesį į šeimininkų neturinčius, laikinai čia priglaustus keturkojus: specialiose fotosesijose su gyvūnais buvo įamžinti žinomi pramogų pasaulio žmonės, kurių gretose – šokių muzikos hitus grojančios radijo stoties „Power Hit Radio“ laidų vedėja Raminta Vyšniauskaitė.

„Turėjau fotografuotis su pasišiaušusiu terjeru, kuris būtų labai tikęs prie mano pankiško įvaizdžio, tačiau terjeras iškeliavo į naujus namus su naujais šeimininkais ir fotosesijoje nedalyvavo. Naują keturkojį pamačiau tik atvykusi į fotosesiją“, – pasakoja Raminta.

Ramintos partneriu tapęs kolis, spėjama, 2–3 metų amžiaus, į prieglaudą buvo atvežtas išvykstančių į užsienį šeimininkų, kurie pasirinko lengviausią išeitį – savo ištikimą draugą tiesiog atiduoti. Keturkojis atsiliepia šaukiamas tiesiog koliu. Beje, iš pradžių R.Vyšniauskaitė manė, kad šuo yra ne jis, o ji.

Kaip tik dėl Kolio išvaizdos visą fotosesiją teko daryti romantiškesnę. „Kolis – labai draugiškas, mielas šuo. Jei prieš Kalėdas žmonės rimtai galvoja apie gyvūno įsigijimą ar padovanojimą artimiesiems, kodėl nepagalvoja apie tuos, kurie prieglaudoje? Toks keturkojis gali tapti geriausiu draugu ir mylėti tave taip smarkiai, kaip gal nemylės tas, kurį įsigysite parduotuvėje. Juk ieškai draugo, o ne daikto, – o gyvūnas bus visą gyvenimą dėkingas“, – įsitikinusi „Power Hit Radio“ laidų vedėja.

Raminta Vyšniauskaitė / Rasos Pupelytės nuotr.

Projekto autorė prieglaudos savanorė Karolina Jovaišaitė jau senai savanoriauja, todėl puikiai mato didžiausias gyvūnų prieglaudos bėdas: „Didelė problema – didelis gyvūnų skaičius prieglaudose. Į vieno padovanoto gyvūno vietą atvyksta dešimt naujų gyvūnų, ieškančių namų. Lietuvoje dažnai pamirštama, kad gyvūnų prieglaudoms itin reikia visokeriopos pagalbos, todėl ir nusprendžiau su fotografe Rasa Pupelyte įgyvendinti kilnų projektą, skatinantį atkreipti dėmesį į beglobius gyvūnus. Tikimės, kad šis projektas, prie kurio prisideda ir žinomi žmonės, padės gyvūnams surasti naujus namus ir jiems šios šv. Kalėdos taps ypatingos.“

Į projektą įsitraukia vis daugiau žinomų žmonių. Fotosesijose su keturkojais jau nusifotografavo ne tik R.Vyšniauskaitė, bet ir TV3 serialo „Moterų laimė“ aktorė Daiva Tamošiūnaitė, modelis ir serialo „Pasmerkti 2“ aktorius Žilvinas Tratas, verslinininkė Inga Budrienė su atžalomis, grupės „Naujosios pupytės“ narės, grupės „Pikaso“ narys Rokas Laureckis ir kt. Projekto nuotraukos publikuojamos socialiniame tinkle „Facebook“, netrukus turėtų pasirodyti ir spaudoje.

Kauno regiono gyvūnų globos namų „Nuaras“ dėka, per keturis metus (2006–2010) nauji namai surasti daugiau nei 300 gyvūnų. Kone 4000 keturkojų buvo sugrąžinti jų tikriesiems savininkams.