„Rammstein“ bilietų mokesčiu pasipiktinę gerbėjai sulaukė vartotojų teisių atsakymo

Grupės „Rammstein“ lyderis Tillas Lindemannas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Grupės „Rammstein“ lyderis Tillas Lindemannas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Jurgita Šimelevičienė
Šaltinis: 15min
2023-05-11 10:40
AA

Šią savaitę į „Rammstein“ koncertą bilietus įsigiję gerbėjai sužinojo apie naują mokestį. Visi bilietai į renginį yra personalizuoti, tad jei lankytojas nori ant bilieto pasikeisti vardą ir pavardę – teks sumokėti papildomą 11 eurų mokestį. Šiuo mokesčiu pasipiktinę lankytojai jau kreipėsi ir į vartotojų teises – institucija atsakė, kad keturiems besikreipusiems situacija išsisprendė: mokestis nebus taikomas. Bilietai.lt tvirtino, kad šie atvejai – išimtys.

15min jau rašė, kad į „Rammstein“ grupės koncertą gegužės pabaigoje bilietą įsigijęs Lietuvos atlikėjas Vitalis Kairiūkštis nemaloniai nustebo sulaukęs Bilietai.lt laiško. Bilietų platintojas pranešė, kad į koncertą pateks tik turintys vardinius bilietus, tad kitiems reikia atlikti „repersonalizaciją“ – bilietą susieti su asmeniu, kuris ir eis į koncertą. Tačiau tokia paslauga – mokama, tad daliai gerbėjų, neturinčių bilietų savo vardu, teks sumokėti 11 eurų papildomai.

Valstybinės vartotojų teisių apsaugos tarnybos (VVTAT) Tarptautinių ir viešųjų ryšių skyriaus vedėja Dalia Malinauskienė 15min informavo, kad ši situacija tarnybai žinoma, ir kiekvienas atvejis vertinamas individualiai.

Šią savaitę VVTAT gavo 4 paklausimus dėl papildomą „repersonalizacijos“ mokesčio. Tarnyba iš pradžių bando sutaikyti abi šalis ir tarpininkauti sprendžiant ginčą, tad buvo kreiptasi į bilietų platintoją. D.Malinauskienė informavo, kad šiais keturiais atvejais situacija, persiuntus juos bilietų pardavėjui, išsisprendė taikiai.

„Persiuntus juos Bilietai.lt, su organizatoriaus pagalba, buvo priimti taikūs sprendimai – nereikėjo mokėti papildomai už pavardės keitimą“, – sakė D.Malinauskienė.

VVTAT atstovė teigia, kad iš Bilietai.lt gautas atsakymas, kad problema išspręsta ir vartotojai patenkinti.

„Rammstein“ koncertą organizuojančios įmonės „Live nation Lietuva” vadovas Alius Karablikovas 15min teigė apie keturiems lankytojams panaikintą mokestį negirdėjęs.

Bilietai.lt 15min informavo, kad tai – išskirtiniai atvejai.

„Išskirtiniais atvejais, jei esama rimtų priežasčių, klientai gali būti atleidžiami nuo mokesčio, prieš tai suderinus mūsų poziciją su renginio organizatoriumi. Tačiau tai yra išimtys, todėl kiekvieną tokį atvejį nagrinėjame atskirai“, – rašoma komentare.

Svarbi aplinkybė, ar pirkdami bilietą vartotojai žinojo apie papildomą mokestį

Pasiteiravus, ką reikėtų daryti kitiems koncerto lankytojams, turintiems pasikeisti vardą ant bilieto, tarnyba, pirmiausia, patarė kreiptis į bilietų platintoją.

Pasak D.Malinauskienės, jei abi pusės priimtino sprendimo nerastų, vartotojui reikėtų susimokėti mokestį, o tuomet jau būtų galima kreiptis ir į vartotojų teises, nes ginčo nagrinėjimas gali užsitęsti iki 3 mėnesių.

Tačiau D.Malinauskienė pabrėžė, kad į kurią pusę būtų išnagrinėtas ginčas priklausys nuo to, kokia informacija vartotojui buvo suteikta bilieto pirkimo metu, tai yra – ar buvo nurodytos sąlygos dėl vartotojo pavardės nurodymo, jos keitimo pasekmių, mokėtinų mokesčių ir pan.

Dalia Malinauskienė / Asmeninio archyvo nuotrauka

„Jeigu tokia informacija nebuvo suteikta aiškiai ir suprantamai, pardavėjas negalėtų reikalauti papildomo mokesčio už pavardės keitimą“, – pabrėžė D.Malinauskienė.

Personalizuotus bilietus planuojama įvesti ir kitiems renginiams

„Rammstein“ koncertą organizuojančios įmonės „Live nation Lietuva” vadovas A.Karablikovas 15min tvirtino, kad reikalavimas, jog visi bilietai į šį koncertą būtų vardiniai, yra pasaulinė „Rammstein“ renginių praktika.

Pasak jo, bilietų suasmeninimo tikslas – apsaugoti bilietą nuo perpardavimo, nes šis žingsnis nelegalus. Tad, kaip atskleidė renginių organizatorius, reikalavimą, jog bilietai būtų personalizuoti, planuojama įvesti ir kitiems dideliems renginiams, kurių bilietai yra vėliau yra perpardavinėjami.

Bilietai.lt pateiktame komentare 15min teigiama, kad bilietų pirkimo į „Rammstein“ koncertą metu buvo pateikta informacija, kad kiekvienas bilietas privalo būti personalizuotas.

Paklausus, kodėl „repersonalizacija“ yra mokama, Bilietai.lt atstovai tvirtino, kad kiekvienas žmogus bilietą personalizuotis galėjo nemokamai pirkimo metu. Šiuo metu tai kainuoja 11 eurų, o surinkta suma atiteks Bilietai.lt – teigiama, kad surinkta suma bus skirta padengti dėl šios sistemos funkcionalumo atnaujinimo atsiradusias išlaidas.

Alius Karablikovas / Asmeninio archyvo nuotrauka

Bilietų platintojas taip pat informavo, kad renginio metu bus tikrinami asmens dokumentai, siekiant identifikuoti, ar asmuo, kuris bando patekti į renginį, ir asmuo, kurio vardas nurodytas ant bilieto, yra tas pats asmuo.

Vingio parke vyksiančiame koncerte „Rammstein“ dalyvaus daugiau nei 30 tūkst. žmonių. Pasak A.Karablikovo, tai ne tik didžiausias iki šiol Lietuvoje vykęs mokamas renginys, bet ir sudėtingiausias techniniu požiūriu. Jam ruošiamasi bus daugiau nei dvi savaites, kai paprastai pasiruošimas vyksta 5 dienas.