Ramūnas Butautas – naujasis Krepšinio studijų ir mokslo centro vadovas

Ramūnas Butautas/Asmeninio archyvo nuotr.
Ramūnas Butautas/Asmeninio archyvo nuotr.
Šaltinis: Žmonės
2019-09-16 09:31
AA

Lietuvos sporto universitete duris atveria Krepšinio studijų ir mokslo centras, kuriam vadovaus patyręs krepšinio specialistas, Universiteto alumnas Ramūnas Butautas. Kartu su juo Centre dirbs ir kiti žinomi krepšinio mokslininkai bei praktikai: docentė, trenerė, Europos moterų krepšinio čempionė Rasa Kreivytė, mokslininkai ir dėstytojai Daniele Conte ir Kęstutis Matulaitis bei kiti krepšinio specialistai.

Pasak Krepšinio studijų ir mokslo centro vadovo R. Butauto, šis universiteto žingsnis labai svarbus šalies krepšiniui. „Lietuvos sporto universitetas yra sukaupęs didelę patirtį, vienintelis Lietuvoje rengia trenerius, o ypatingas dėmesys skiriamas krepšinio specialistų rengimui. Krepšinio pergalės neatsiejamos nuo Universiteto alumnų, žinomų Lietuvos rinktinių, garsių klubų trenerių. Džiaugiuosi, kad Centre sutelksime patyrusius tyrėjus ir praktikus, o žinias perduosime būsimiesiems specialistams“,– teigia R. Butautas.

Ramūnas Butautas/Asmeninio archyvo nuotr.

Krepšinio studijų ir mokslo centro vadovas daug tikisi ir iš bendradarbiavimo su Lietuvos krepšinio federacija, planuose – ir bendros veiklos su Lietuvos, Nacionaline ir Regionų krepšinio lygomis. Taip pat ketinama ieškoti ar stiprinti ryšius su žinomiausiais krepšinio tyrėjais užsienyje, ieškoti naujų partnerių. R. Butautas teigia, kad krepšinis – dinamiška, nuolat besikeičianti sporto šaka, todėl reikia ypač atidžiai ne tik domėtis, bet ir diegti naujoves.

„Labai svarbu, kad mūsų teorinės žinios, tyrimų rezultatai būtų panaudoti praktiškai rengiant specialistus. Planuojame burti kelias Universiteto studentų krepšinio komandas, sudarysime galimybes praktiką atlikti šalies krepšinio klubuose. Rengsime įvairius testavimus, žaidybinės veiklos, statistikos tyrimus“, – planais dalijasi R. Butautas.

Naujasis LSU Krepšinio studijų ir mokslo centro vadovas R. Butautas – vienas žinomiausių absolventų. 1987 m. jis baigė Lietuvos valstybinio kūno kultūros instituto (dabar – LSU) Sporto fakultetą, įgydamas krepšinio trenerio-mokytojo specialybę. 2002 m. tuometėje Lietuvos kūno kultūros akademijoje apgynė daktaro disertaciją.

R.Butautas – garsus Lietuvos krepšinio treneris. 2007–2009 m. jis buvo Lietuvos vyrų rinktinės vyr. treneris. Su ja 2007 m. Europos čempionate Ispanijoje iškovojo bronzos medalius. R. Butautas dirbo įvairiuose šalies ir užsienio krepšinio klubuose.

Jo tėvas – Stepas Butautas, garsus Universiteto absolventas ir krepšinio legenda.