Rankdarbių idėja: darome advento kalendorių

Rankdarbio idėja: darome advento kalendorių / Eglės Kundreckienės nuotr.
Šaltinis: Ji24.lt
AA

Kiekvienais metais, artėjant žiemos šventėms, puošiame namus, kad Kalėdų laukimas būtų dar šiltesnis ir paslaptingesnis. Adventas (iš vertus iš lotynų kalbos reiškia „atėjimas“) – susikaupimo laikotarpis prieš Kalėdas. Namai pamažu prisipildo kalėdinės dvasios, kepamų sausainių kvapo...

Vis dažniau mūsų namuose atsiranda ir advento kalendorių. Vieni tikriausiai kalbės, kad tai dar viena iš Vakarų atkeliavusi idėja, kuri vis mažiau vietos palieka lietuviškoms tradicijoms, kiti mielai džiaugsis dar viena šilta akimirka, pripildančia namus malonaus laukimo. Aš – iš pastarųjų.

Advento kalendorius namuose kiekvieną dieną primena artėjančias šventes. Jo išvaizda ir turinys priklauso tik nuo jūsų fantazijos. Vis dėlto visus šiuos kalendorius vienija tai, jog ant kiekvienos dovanos turi būti nurodyta diena, kurią pakuojama tam tikra dovanėlė. Ir taip iki pat Kalėdų! Taip mažais žingsneliais kasdien artėsime prie svarbiausios metų šventės ir didžiausių dovanų. Kalendorių galite daryti kabindami kojines ant židinio, dėdami dovanėles į mažas dėžutes, iš kurių suformuosite eglutę... Saldų kalendorių galima sukurti net iš degtukų dėžučių eglutės ar segtukais prisegtos dovanų girliandos.

Šį kartą noriu pasidalyti šiek tiek neįprasto kalendoriaus idėja, užimančia nedaug laiko ir dar mažiau vietos, tačiau kiekvieną dieną galinčia paversti savotišku žaidimu. Šis advento kalendorius tinka tiek vaikams, tiek ir suaugusiesiems.

Reikalingos priemonės:

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.
  • •25 vokelių (jei pradėjote kalendorių ne nuo gruodžio pirmos dienos, tuomet vokelių prireiks tiek, kiek iki Kalėdų liko dienų);
  • žirklių;
  • dvipusės lipnios juostelės (arba klijų);
  • 25 kalendoriaus dienų skaičių lapelių;
  • didesnio popieriaus lapo, ant kurio formuosite kalendorių (jei negaila, juo gali būti durų pagrindas, siena ir pan.);
  • 25 lapelių, telpančių į vokelius;
  • rašiklio.

Žingsnis po žingsnio:

1. Dienų skaičius (pvz., nuo 1 iki 25) suklijuokite ant vokelių.

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.

2. Į kiekvieną vokelį įdėkite po lapelį su tos dienos užrašu, mintimi, gražiu žodžiu, pasižadėjimu ar pan. Jei tokį kalendorių darote namuose, kuriuose yra vaikų, dienos mintimi gali būti patarlė, išmintingas posakis, įdomus faktas... Jei savo rankomis sukurtu darbeliu norite nustebinti mylimą žmogų, mintys, užduotys, prisipažinimai gali būti patys įvairiausi ir net pikantiški...

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.

3. Kitoje vokelių pusėje priklijuokite dvipusę juostelę.

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.

4. Vokelius iš eilės, pagal dienas, suklijuokite eglutės forma.

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.

Mūsų kalendorius buvo formuojamas ant namuose esančio paveikslo kitos pusės. Šventiniu laikotarpiu jį pakeis advento kalendorius su paslaptingais vokeliais.

Kalendorių kūrė Eglė Kundreckienė

„Stilingos šventinės dekoracijos“


DAR KELIOS ADVENTO KALENDORIAUS IDĖJOS

► Nuostabus advento medelis su kvapniais imbieriniais angeliukais. Kaip jį padaryti, galite sužinoti čia.

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.

► Žaisminga piramidžių su saldumynais viduje girlianda ne tik papuoš namus, bet suteiks daug džiaugsmo vaikučiams. Žinoma, į jų vidų galite dėti ne tik saldainius. Improvizuokite!

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.

► Dėžutės-staigmenos. Kiekvienai dienai po mažutę dovanėlę. Padaryti tokį kalendorių nesunku: tereikia surinkti norimą kiekį degtukų ar kitokių nedidelių dėžučių, gražiai jas apipavidalinti, sunumeruoti ir, suprantama, nepamiršti įdėti po staigmenėlę.

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.

► Šis advento kalendorius namams suteiks nuostabaus šventinio laukimo. Reikia tik pasisiūti ar įsigyti lininių arba kitokių medžiaginių maišelių, juos sunumeruoti, įdėti dovanėlių, perrišti gražiu kaspinėliu ir sukabinti ant virvelės.

Reikalingos priemonės / Eglės Kundreckienės nuotr.
Skaitykite daugiau