Rasa Kaušiūtė pristato vaizdo klipą „Gal“ – apie karantino metu užgimusius jausmus

Rasa Kaušiūtė / Stop kadras
Rasa Kaušiūtė / Stop kadras
Šaltinis: Žmonės
2021-03-12 10:04
AA

Naujasis vaizdo klipas „Gal“, anot Rasos Kaušiūtės, pažymi naująjį jos gyvenimo bei kūrybos etapą. Nedaugelis žino, jog autorinių dainų kūrėja, sodraus balso atlikėja tiesiog dievina paslaptingą legendinio serialo „Tvin Pyksas“ atmosferą, žavisi Davido Lyncho kūryba.

„Šiek tiek panašią atmosferą norėjau perteikti ir savo antrajame vaizdo klipe“, – sako R.Kaušiūtė, praėjusį rudenį pristačiusi savo debiutinį klipą. – Juk griežto karantino situacija irgi buvo labai neaiški, neapibrėžta, ir visas laikas tarsi sulėtėjęs... Tai paaiškintų ir nemažą kiekį „slow motion“ efektų vaidzo klipe „Gal...“ .

Kuriant vaizdo klipą „Gal...“ R.Kaušiūtė virtualiu būdu bendradarbiavo su profesionaliais, gerai žinomais Latvijoje džiazo instrumentalistais: kontrabosistu Norberts Skraucis, perkusistu Andris Buikis. Šie muzikantai dalyvavo ir praėjusiais metais vykusio atlikėjos teatralizuoto koncerto „Kartą Niujorke“  premjeroje. Beje,dainininkė labai apsidžiaugė sužinojusi, kad perkusininkas A. Buikis taip pat dievina šį legendinį detektyvinį serialą. Tuo tarpu lietuvis pianistas Daumantas Slipkus padėjo aranžuoti šį kūrinį bei įrašyti balso partiją.

Pasak dainininkės, tarpusavio supratimas tarp muzikantų, kolektyvo, su kuriuo ji dirba yra itin svarbu. Atlikėja labai norėjo, kad kuriant šį šiltais jausmais paremtą vaizdo klipą, vyrautų tarpusavio supratimo bei meilės atmosfera. Rasa tiki, jog kūrybinė atmosfera neišvengiamai atsiliepia ir kūrinio kokybei. Šiam požiūriui pritaria ir vaizdo klipo operatorius, italų kilmės menininkas Stefano Ruffini.

Paslapties bei intrigos kupiname vaizdo klipe „Gal...“ dainininkė realizavo savo aistrą šokiui. „Labai simboliška, jog būtent per šokį išreiškiu savo jausmus. Šokis man yra gyvenimo džiaugsmo, aistros, buvimo savimi išraiška“, – sako Rasa.

Karantinų laikotarpiu dainininkė ypač daug šoko, dalyvavo įvairiausiuose nuotoliniuose užsiėmimuose. Specialiai šiam filmavimui R.Kaušiūtei šokį sukūrė studijos „Citty Dance“ užsiėmimų vadovė Rima Firienė. Simboliška ir tai, kad jos naująją dainą „Gal...“ inspiravo būtent šių modernių džiazo užsiėmimų, vedamų R.Firienės metu išgirsta tam tikra muzika ir ritmas. „Gerai pamenu tą dieną, kai išėjusi iš šokio užsiėmimų tiesiog gatvėje sukūriau dainos melodiją ir užrašiau ją į diktofoną. Tai buvo 2020-ųjų pirmoji vasaros diena“, – puikiai prisimena atlikėja.

Žinoma, meilei reikia ir antrosios pusės. Ieškodama tinkamo vyro tipažo, herojaus savo vaizdo klipui dainininkė kreipėsi tiek į visus pažįstamus, tiek ir į „Noriu filmuotis“ grupę feisbuke. Pasak dainininkės, labai greitai atsirado, ko ieškojo visa kūrybinė komanda: herojumi tapo sveikatingumo instruktorius Arturas Malichinas.

„Norėčiau pasveikinti visus su atėjusiu pavasariu ir labai tikiuosi, jog naujasis mano darbas ras atgarsį klausytojų, žiūrovų širdyse bei atgaivins šiltus jausmus...“ – tikisi R.Kaušiūtė.

Rasa Kaušiūtė / Deimantės Rudžinskaitės nuotr.