Rašytoja Erika Umbrasaitė: 10 grožio įsakymų pagal prancūzes ir ją pačią

Erika Umbrasaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Erika Umbrasaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Projekto partnerio turinys
Šaltinis: Projekto partnerio turinys
A
A

Apie dešimtmetį nedideliame Prancūzijos kaimelyje gyvenanti stilingoji žurnalistė ir rašytoja Erika Umbrasaitė (50), šiandien Lietuvoje žinoma tokių bestselerių kaip „Lūpdažio pamokslai“ ir „Prancūzija mon amour“ autorė, neseniai atšventusi jubiliejų, gilinasi ne tik į prancūzų gyvenimo būdą, bet ir į jų grožio paslaptis.

„Stengiuosi gerai atrodyti ne norėdama nuslėpti, kad man jau penkiasdešimt, o norėdama būti sveika ir atrodyti sveikai. Man tiesiog patinka jausti, kokia švytinti ir tonizuota mano veido oda, o labiausiai pastebimos raukšlės yra juoko raukšlelės, taip vadinamos žąsų kojelės, kurias turiu nuo ankstyvos jaunystės. Beje, jaunystėje dėl jų kažkiek kompleksavau, kol nesulaukiau auksinio Balzako moters amžiaus, maždaug 30-35 (šis amžius buvo moterų brandos amžius rašytojo laikais, dabar jis geru dešimtmečiu prailgėjęs). Tuomet supratau, kad juk tai – gyvenimo džiaugsmo raukšlės, o to nereikia gailėtis,“ – sako Erika. 

Ji sako, kad yra už tai, jog amžiaus nereikia slėpti, o atrodyti gerai reikia dėl savęs pačios. „Kaip sako prancūzės, tam tikrame amžiuje turi tokį veidą, kokio nusipelnei, nes jį išduoda ne raukšlės ir ne tobulai užmaskuotos plastikos chirurgų pastangos, bet susiraukęs ir įsitempęs veidas, užgesusios akys, visam pasauliui išduodančios: „mes jau seniai nebe „madmozelės“, o pavargusios nuo gyvenimo „madam“. Tuomet visos procedūros – bevertės“, – įsitikinusi už pačias prancūzes prancūziškesne laikoma rašytoja ir priduria, kad svarbu, ne tik gerai prižiūrėti veidą bei kūną, bet ir laikytis sveiko gyvenimo būdo bei mitybos, išlikti kuo labiau zen šiame neramiame pasaulyje bei kuo daugiau šypsotis.

Erika Umbrasaitė / Asmeninio albumo nuotr.
Erika Umbrasaitė / Asmeninio albumo nuotr.
  1. Vanduo, vanduo, vanduo. Kiekvieną rytą pradedu ne kavos puodeliu, bet didele stikline vandens, kad organizmas atgautų po nakties prarastus vandens resursus. Be to, vandenį kaip ir dauguma prancūzių, geriu visą dieną ir taip drėkinu odą iš vidaus. Prancūzijoje itin lengva priprasti gerti vandenį – tiek restoranuose, tiek svečiuose, pirmiausia, ką atneša ant stalo būna šalto vandens grafinas, ir jį nuolat papildo.

  2. Kontrastinis dušas ryte veidui, pėdoms ir plaštakoms. Padeda atsibusti ir pašalina patinimus po nakties bei suaktyvina kraujotaką.

  3. „Konjac kempinėlė“ ir tinkamas veido odos valymas ryte bei vakare. Pradėdama dieną odą valau prancūzų kompanijos FILORGA „Micellar Solution“ miceliniu vandeniu, kurio sudėtyje esančios medžiagos ramina odą ir skatina ją kaupti drėgmę, skatina odos regeneraciją. Vakare veidą prausiu naudodama neagresyvias ir drėkinančias to paties prekės ženklo „Foam Cleanser“ putas brandžios odos priežiūrai: jos praturtintos odos drėgmę palaikančia hialurono rūgštimi. Putas į odą įmasažuoju specialia kempinėle „Konjac”, dar vadinama korėjietiška kempinėle, kuri atstoja lengvą pilingą ir giliai išvalo odą, – to mane išmokė mano kosmetologė. Visą kūną prausiu specialia aliejine emulsija itin jautriai odai iš aktyvios kosmetikos serijos „La Roche Posay”. Skirtingais kremais maitinu ne tik veido, kaklo ir dekoltė odą, bet ir rankas bei visą kūną, netgi pėdas.

  4. Serumas ir kiti stebuklai. Norėdama sustangrinti veido ovalą naudoju stangrinantį, odos patempimo efektą turintį FILORGA „Lift Designer“ serumą su specialiu aplikatoriumi, kurio judesiai padeda odai geriau įsisavinti ląstelių stimuliavimui itin svarbias medžiagas – kolageną ir hialurono rūgštį.

  5. Nuolatiniai pasimatymai su profesionalia kosmetologe. Pas savo patikimą kosmetologę lankausi bent kartą į mėnesį veido, kaklo ir dekoltė priežiūros bei valymo procedūroms.

  6. Veido mankšta ir masažai. Du-tris kartus per metus pasidovanoju sau kursą intensyvių „Kobido“ masažų arba pincements Jacquet (Jacquet – grubiai išvertus, reiškia žnaibymus). Apie Kobido Lietuvoje daug žinoma. Intensyvus Jacquet masažas, sukurtas tarp pirmojo ir antrojo pasaulinių karų randams gydyti ir  primena Kobido. Prancūzijoje jis itin populiarus ir jį dažniausiai naudoja arba prieš kokias nors ypatingas progas (2-3 dienos prieš, nes gražiausiai oda atrodo trečią dieną), arba profilaktiškai kelių savaičių trukmės intensyvus kursas padeda prisitaikyti odai prie kintančių metų laikų iššūkių. Išeini iš kosmetologės minus 70 eurų, bet ir minus 10 metų, o efektas, jei darai nuolat, labai pastebimas – standi švytinti oda. Nes šis masažas labai suaktyvina kraujo apytaką, pašalina toksinus ir tai yra tikrų tikriausia veido mankšta. Paprasčiausius veido mankštos pratimus stengiuosi daryti ir namuose rytais bei vakarais.

  7. Šveitimai ir kaukės. Kartą ar net du kartus per savaitę darau odos pilingą, ne tik veido, bet stengiuosi ir viso kūno. Veidui naudoju siais metais pasirodžiusį FILORGA „Scrub & Detox“ šveičiamąją detoksikuojančią veido kaukę su vulkanine anglimi. Vulkaninė anglis veikia kaip nešvarumų magnetas: giliai išvalo odos poras ir pašalina riebalų perteklių. Sudėtyje esantis fermentas polifenolis padeda atstatyti odos apsauginį barjerą. Taip pat mėgstu to paties gamintojo deguonimi odą prisotinantį kaukę-šveitiklį „Scrub & Mask“. Atlikusi veido pilingo procedūrą būtinai užsidedu kaukę, nes šveitimo metu atsiveria poros, o kaukė jas sutraukia, be to, veikliosios kaukės medžiagos geriau pasisavina, kai oda yra gerai nuvalyta ir poros atviros. Nedėti kaukės po pilingo – didelė klaida ir odos gadinimas: to mane išmokė mano prancūzė kosmetologė. Dažnai naudoju estetinės medicinos pagridu sukurtas kaukes: „Time-Filler Mask“ arba stangrinamąją „Lift Mask“: po jų atrodau kaip po savaitės atostogų. Rūpinuosi ir jautria paakių oda – kartą per savaitę naudoju „Optim-Eyes Patch“ kaukę paakiams, kuri akimirksniu nubraukia metus ir rūpesčius bei suteikia žvilgsniui jaunatviško švytėjimo.

  8. Miegas ir veiksmingas kremas miegančiai odai. Brandžios odos stangrinimas – nevienadienis procesas, rezultatai matomi tik nuolat naudojant tinkamas priemones. Todėl prieš miegą į švarią odą tapšnojančias judesiais įmasažuoju FILORGA „Sleep & Lift“ kremą, o paakiams naudoju prišraukšlinės linijos „Time-Filler Eyes“ paakių kremą. Vakarais prieš miegą taip pat išgeriu ir hialiurono bei kolageno ampulę odos stangrinimui bei gerai sąnarių ir sausgyslių būklei palaikyti.

  9. Skaistaus veido ir raudono lūpdažio duetas. Kadangi dauguma prancūzių labai prižiūri savo odą, joms nereikia maskuoti defektų po sunkiu dekoratyvinės kosmetikos sluoksniu. Mano šio rudens atradimas – lengva, no make up efektą suteikianti skysta pudra FILORGA „Flash Nude“ – patariu rinktis kuo šviesesnę spalvą, jei norite atrodyti gaivi ir švytinti it paryžietė. Finalinis akcentas – vos paryškintos akys, tvarkingi antakiai ir, be abejo, raudonas lūpdažis. Mano favoritas – kvepiantis lūpdažis „Kilian Le Rouge Parfum”, spalva – „Prohibited red“, išvertus „Uždrausta raudona“. Ji iš tiesų tokia intensyvi, ilgai išliekanti ir švelni it matinis šilkas, kad, kaip ir byloja jos pavadinimas, ko gero turėtų būti uždrausta dėl savo pavojingumo – maža kokias paslaptis ar gundančius žodžius gali ištarti kvepiančios, šilkinės femme fatale raudonos lūpos.

  10. Plaukams patinka būti šukuojamiems. Nes tas meilės plaukams ritualas ir yra plaukų grožio paslaptis, viskas mediciniškai paaiškinama – medžiagų cirkuliacija, judėjimo ir kaitos dėsnis. Kaip sako mano gera bičiulė prancūzė Brigitte, „Erika, jei nori iki žilos galvos turėti gražius plaukus, kas vakarą bent keletą minučių šukuok juos, visaip masažuok galvos odą pirštais, šukomis, šakele nuo medžio, tuo juokingu vieliniu masažuokliu galvai, kuo tik nori, bet tik daryk tai, judink užsistovėjusius kraujus, limfas ir šalink toksinus bei viską kas negyva, nes kas nejuda, tas miršta, krenta, bjaurėja, tai tinka ir žmogui, ir lapui, ir plaukui, gerai pagalvojus, netgi ir santykiams”. Plaukų priežiūrai dažniausiai naudoju Paryžiaus stilisto sukurtas veganiškos sudėties „Lazartigue“ šampūnus, kaukes, aliejus bei serumus. 

    Beje, šveisti reikia ne tik veido, bet ir galvos odą – šį ritualą atlieku kartą per savaitę su švelniu enziminiu šveitiniu galvos odai „Exfoliate Gel“. Taip pat keičiantis metų laikams naudoju plaukų slinkimą stabdančius ir plaukus stiprinantį serumą „Stronger“, o išsitrinkus plaukus juos pamaitinu ypatingai malonaus kvapo ir tekstūros aliejumi „Huile Des Reves“. Bet viso to negalėčiau padaryti be savo stebuklingųjų, elegantiškų vėžlio kaulo raštus imituojančių šukų iš aukštos kokybės celiuliozės pluošto, išrasto Prancūzijoje XIX a. pabaigoje. Ir dar galiu džiaugtis mintimi, kad šios mano laukinės šukuosenos grožį formuojančios šukos pagamintos rankomis Šveicarijoje, vienoje iš paskutiniųjų Europoje dar išlikusių šukų gamyklų. Taip, esu tokia snobė iki plaukų galiukų, prisipažinsiu – šukas perku ypatingoje parduotuvėje „Officine Universelle Buly“ Paryžiuje, kuri garsėja didžiausia rankų darbo šukų pasiūla pasaulyje.