Rašytoja Erika Umbrasaitė: „Jei anksčiau vyras dovanojo dvarus, tai dabar džiaukitės, kai nusiveda jus vakarienės“

Erika Umbrasaitė Knygų mugėje/Gretos Skaraitienės nuotr.
Šaltinis: Žmonės
AA

Prancūzijoje gyvenanti ir kurianti rašytoja Erika Umbrasaitė šeštadienį Vilniaus knygų mugėje pristatė romaną „Paskolink man savo gyvenimą“. Sausakimšoje konferencijų salėje kūrėja atsakinėjo į skaitytojų klausimus ir juokino juos, pasakodama apie neįtikėtinas, kasdienes situacijas.

„Personažus taip ir kuriu, kad stebėdama žmones, imu rašyti jų istorijas. Tai kartais priklauso nuo jų išvaizdos, kažkokio atsitikimo. Nesvarbu, ar tu buvai pagrindinė veikėja, ar kažkas kitas.“ – apie personažų kūrimą pasakojo rašytoja.

„Paskolink man savo gyvenimą“ – knyga, aprašanti tikrus įvykius. Autorė atskleidė net kelias komiškas situacijas.

Pagrindinė romano herojė Lėja tampa didžiulės vagystės populiariame viešbutyje liudininke. Jos pasaulyje po to lemtingo įvykio tarsi viskas apvirsta aukštyn kojomis.

Erika Umbrasaitė teigė, kad pavyzdžiui, štai istorija, kai Lėja vieną rytą išsiverkusi dėl nelaimingos meilės šaldytuve ieško ledukų atgaivinti veidui ir vietoje jų randa tik šaldytus brokolius – nutiko vienai gerai jos draugei, kita, romane pasakojama, – jai pačiai, štai trečią istoriją rašytoja tiesiog kažkur nugirdo.

„Lėją norėjau parodyti išsiblaškiusią, koketuojančią“, – apie pagrindinę heroję pasakojo autorė.

Erika Umbrasaitė Knygų mugėje/Gretos Skaraitienės nuotr.

Pagrindinė veikėja Lėja, anot rašytojos, gali būti ir lietuvė,

Erikos Umbrasaitės knygoje „Paskolink man savo gyvenimą“ didžiulis dėmesys kreipiamas ir kuriant vyrų personažus, kurie skaitytojams gali pasirodyti kiek per „gražūs“, tačiau autorė tikina, jog tai - tik įsimylėjusio žmogaus akimis kuriamas portretas.

„Romane yra vienas personažas, kuris daug metų gyvena santuokoje. Jo visas ydas mes kaip ir žinome, o kadangi kiti vyrai yra nupiešti meilės pradžioje, mes juos idealizuojame. Tik dėl to jie – šiek tiek geresni, nors nesutikčiau, kad labai juos nusaldinau“, – apie vyriškus personažus pasakojo Erika.

Erika Umbrasaitė Knygų mugėje/Gretos Skaraitienės nuotr.

Jos knygoje yra teorija, kad vyro dosnumas – ne materialus dalykas, o dvasinė savybė.

„Juk ne deimantų ir rožių mums trūksta, o dėmesio. Ir tai yra mano asmeninė teorija. Deja, manau, kad šiais laikais net materialusis dosnumas yra retybė.

Labai gaila, kad, jei anksčiau vyras dovanojo dvarus, tai dabar džiaukitės, kai nulenkęs galvą nusiveda jus vakarienės, o kartais ir sąskaitą pasidalyti paprašo. Žinoma, turtingi vyrai gali nupirkti dovanų, bet jų vaikams dažniausiai trūksta dėmesio“, – publikai pasakojo ji.

Tiesa, pati Erika nesiskundė:

„Sakau, kad esu tikrai išlepinta moteris. Net Jokūbas, mano sūnus, kažkada yra pribloškęs: tu nenormali moteris, todėl, kad tėvas tave dievina ir pildo tavo norus. Vėliau, jau suaugusiam, tas nenormalios moters pavyzdys pravertė, sūnus išaugo tikru džentelmenu“, – šypsojosi E. Umbrasaitė.

Po konferencijos autorė mielai savo gerbėjams dalijo autografus ir toliau pasakojo su knygos rašymu susijusias istorijas. 

„Paskolink man savo gyvenimą“ – linksmas, įkvepiantis, susimąstyti priverčiantis, paryžietiškai elegantiškas kūrinys.

Rašytoja Erika Umbrasaitė (10 nuotr.)
+4
Skaitykite daugiau