Rašytojas E. Martynenko dėkoja pinigus aukojusiems žmonėms: „Šįvakar pasiimsiu insulino pompą“

Mariaus Povilo Elijaus Martynenko ir Aušros Giedraitytės vestuvės/ Gedmanto Kropio/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Mariaus Povilo Elijaus Martynenko ir Aušros Giedraitytės vestuvės/ Gedmanto Kropio/ „ŽMONĖS Foto“ nuotr.
Šaltinis: Žmonės.lt
2019-08-05 16:35
AA

Šeštadienio vakarą rašytojas Marius Povilas Elijas Martynenko socialiniuose tinkluose kreipėsi prašydamas pagalbos. Nuo vaikystės cukriniu diabetu sergantis vaikinas susidūrė su rimtomis šios ligos komplikacijomis. Rašytojui reikalinga insulino pompa, kurios valstybė nekompensuoja.

Pirmadienį vaikinas pasidalijo džiugia žinia – vos per dieną buvo paaukota visa reikalinga suma, kuri padės įsigyti reikalingą pompą.

„Ačiū visiems už pagalbą – tikslas pasiektas! Šįvakar pasiimsiu pompą ir žiūrėsim ar ji tiks (ar nealergizuos kateteriai, ar įmanoma bus pasidaryti closed loop sistemą). Dėkui už gerumą! Tiesa, atsiprašau, kad kiek užgaišau su padėka – šįryt išplėtė akių dugną ir negalėjau rašyti, o visą informaciją pamačiau tik neseniai,“ – socialiniame tinkle dėkojo Marijus Povilas Elijas Martynenko. 

Prieš tai socialiniame tinkle rašytojas paaiškino, kodėl jam reikalinga insulino pompa ir kuo svarbus kiekvienas euras.

„Atrodo, kad esu mirtingesnis nei maniau. Viską išsamiau nupasakojau šiame vaizdo įraše. Dabar esu Kauno endokrinologijos klinikoje, stacionare. Dėl diabeto. Paaiškėjo, kad yra komplikacijų – polineuropatija, nefropatija ir retinopatija. Paprasčiau tariant: pažeisti nervai, inkstai ir akys. Bet situacija nėra tokia jau bloga. Jei turėčiau insulino pompą, tai ligos eiga būtų kur kas geresnė. Galėčiau išsigelbėt.

Deja, pati pompa ir jos išlaikymas brangiai kainuoja. Valstybė nieko nekompensuoja. O man liko dar du metai studijų ir aš neturiu nuolatinio darbo. Taip pat mums greitai gims sūnus. Mano ir Aušros santaupos skirtos jo reikmėms. Savo sveikata tiek susirūpinau ne vien dėl savęs paties. Tiesiog pamaniau, kad jam būtų gerai turėti tėvą. Bent iki kol bus savarankiškas ir galės dirbti anglies kasyklose (daugmaž nuo šešerių)“, – rašė Marijus Povilas Elijas Martynenko.

Mariaus Povilo Elijaus Martynenko ir Aušros Giedraitytės vestuvės (41 nuotr.)
+35